Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5 AFN] Dymienie na siwo- czy to normalny objaw?


Arek8888

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio zauważyłem, że moje A4 B5 AFN zaczęło dymić na siwo na zimnym silniku. Rzecz dzieje się tylko rano po nocnym postoju w niskiej temperaturze (pod chmurką, a wiadomo jaką obecnie mamy temperaturę). Wygląda to tak, że silnik odpala od strzała, chodzi równo i stabilnie, ale przez pierwsze 5 minut dymi na siwo. Nie jest to jakiś mocno intensywny dym, ale trochę tego jest. Po 5 minutach przestaje i już do końca dnia nie dymi, aż do kolejnego poranka. Dodam, że płynu chłodniczego nie ubywa, a dymienie nie pojawiało się, gdy na dworzu było jeszcze ciepło. Czy powinienem to wiązać z jakąś usterką czy jest to normalny objaw związany z kondensacją pary wodnej w rurze wydechowej? Będę wdzięczny za rady, gdyż to mój pierwszy dieselek i mam słabe doświadczenie z zimową eksploatacją auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej normalny objaw przy panującej pogodzie. Mam tak w fordzie, wcześniej miałem w audi zarówno benzynie 1.8t jak i dieslu 1.9tdi więc bez obaw kolego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica temp, zimny wydech sie rozgrzewa i wydobywa sie para:) jak nie smierdzi przepalonym olejem ani spalinami to luz:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...