Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słabe oświetlenie, wymiana lamp


Michał Fujarczuk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od dłuższego czasu borykam się z problemem bardzo słabego oświetlenia drogi podczas jazdy. Wymieniałem światła w mojej a4 b5 przedlift na poliftowe valeo, które zakupiłem jako używane. Podejrzewam, że odbłyśnik w nich jest w stanie nagannym co przyczynia się do dyskomfortu, jak i braku pewności i poczucia bezpieczeństwa. Po namyśle stwierdziłem że sprzedam lampy valeo i kupię nowe lampy DEPO lub TYC. Problem w tym, że nie do końca wiem którą firmę wybrać oraz natrafiłem na aukcji opis, w którym zawarta jest informacja "Regulacja elektryczna: silniczek trzeba przełożyć ze starego reflektora", chodzi tu o jakieś mechaniczne przeróbki czy wyłącznie podłączenie pod elektrykę? Także proszę o porady i rozjaśnienie mnie w tym temacie. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważ regenerację odbłyśnika w ori lampach. Ja przeprowadziłem taki zabieg u siebie. Koszt regeneracji jak sam wymontujesz i wyślesz odbłyśniki to jest ok 200zł z wysyłką czyli tyle co za jedną lampę TYC, której jakość jest wątpliwa.

Tu instrukcja jak to rozłożyć i złożyć - http://a4-klub.pl/index.php?/topic/376764-demontaz-odblysnika-i-soczewki-bez-rozklejania-instrukcja/

Edytowane przez hubipl9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj sobie spokój z zamiennikami.kup albo jakieś soczewki i zmień,albo tak jak kolega wyżej pisał daj ori odblaski do regeneracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jak kolega wyjął soczewkę z b 6 i przetarł połowę Podkręcił mnie trochę na oczyszczeni i u siebie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy z przedlifta są 1000x mocniejsze od tych z polifta. Nic z tym nie zrobisz i nie będziesz miał w żaden sposób takiego efektu jaki miałes na przedliftach.

Możesz regenerować odbłyśniki, wypolerować reflektor i założyć HID'y ew. ori xenony jak masz kase. To poprawi zauważalnie efekt, ale nie będzie tak dobrze jak na przedliftach niestety.

Przedlift miał bardzo mocne światła, w rzadko którym aucie takie się da spotkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednym zdaniem, opłaca się mieć oryginalne lampy przedliftowe ?, u mnie w audi a4 b5 z 1994 roku, świecą lepiej światła niż u sąsiada w samochodzie Seat Ibiza z 2016 roku prosto z salonu... naprawdę ja mam stare auto a światła mam 100 % lepsze niż on.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem dostarczanego światła stare przedlifty to rewelacja. Jakby były w wersji pasującej do polifta to bym założył bez wahania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą to jak by ktoś chciał kupić lampy przedliftowe do audi a4 przedliftowego, to jakie lampy polecilibyście ?, zrobione przez valeo ? bo oryginalne są zazwyczaj używane albo po prostu bardzo drogie. Ostatnio z kumplem szukałem do jego a4 b5 przed liftowe lampy i znaleźliśmy za 800 zł ? to normalne że aż tyle mogą kosztować ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...