Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Produkty w Lidlu vs sytuacja z wahaczami na rynku


Sportowy81

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem ciekawy film na yt o produktach marki "Lidl" porównujący niektóre produkty w Lidlu ich marki z topowymi markami.

Cena produktów lidla to połowa ceny produktów "markowych"

Śledząc wątki widzę dziwną analogię w branży części samochodowych gdzie często cena części w ASO jest 3 krotnie wyższa od zamiennika bez logo klepanego w tej samej fabryce.

Ja w swoim aucie wymieniłem sondę lambda na jakiegoś "no name" ponad 3 lata temu - do dziś zero problemów, czy zatem w branży automotive nie jest tak samo jak w spożywce? Niby czemu pazur komercji i marketingu nie miał się do niej dobrać?

Wydaje mi się, że można wiele spotkać "tych samych produktów" pakowanych w różne kartoniki a cena końcowa zależna jest od popularności brandu.

Mam dziwne odczucie, że identycznie jest w przypadku wahaczy, sprzeczacie się co lepsze MOOG, RTS, Master Sport , SKV, Delphi czy inne a tak do końca nie wiemy czy nie robi tego jeden mały skośny ludzik. Jedynie LMO można powiedzieć, że robi więcej prebiegu, Ale inne marki - to chyba zależy od stylu jazdy i może przypadku jak małemu skośnemu to wyszło.

Ktoś porównał Delphi z SKV, że to to samo, inny pisał że zarówno SKV jak i Master sport dodaje te same nakrętki zbędne do wahaczy (przypadek?). Ciekawe do jakiego stopnia jesteśmy zwodzeni marketingiem na forum i w życiu codziennym.

Co o tym sądzicie?

Edytowane przez Sportowy81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w tym duża część prawdy jednak nie zgodzę się z tak dalece idącymi wnioskami, że każdej marki wahacz pochodzi z tej samej fabryki. Nie można porównać krafta z moogiem, kamoki z MS itd itp. Często też jako dostawcy części nie wiemy dla kogo dana fabryka w której my kupujemy jeszcze produkuje, wszystko zależy od relacji przedstawiciel marki - pracownik fabryki który może ale nie musi podzielić się informacją. Nigdy oficjalnie takiej informacji uzyskać nie można - jednak zawsze są sposoby by to zrobić. W przypadku cewek zapłonowych jest jeszcze weselsza sytuacja - to byłby dopiero temat na pracę magisterską :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio spotkałem się z podobnym przypadkiem padł mi ksenon, bałem się chińszczyzny ... pojechałem do serwisu AUDI,

cena w serwisie powalająca ... zapytałem jakiej marki oferują to odpowiedzieli mi że albo osram albo philips dużego wyboru niema,

podziękowałem i pojechałem do najbliższego sklepu ATU gdzie kupiłem dwa żarniki ksenon firmy osram o połowę taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiając z mechanikami zauważyłem sytuację że mamy też do czynienia z "pakowaczami"

Na pudełku różne marki a w środku i tak jakiś SKF...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


zapytałem jakiej marki oferują to odpowiedzieli mi że albo osram albo philips dużego wyboru niema,
podziękowałem i pojechałem do najbliższego sklepu ATU gdzie kupiłem dwa żarniki ksenon firmy osram o połowę taniej

No to powodzenia życzę, oby jak najdłużej to popracowało.

Nie płacz potem że masz 2x przetwornice do wymiany (naprawy) + 2x ori palniki po cenie ok 220 zł

(nie cytuj,nie odpisuj,to moja mała dygresja od właściwego tematu).

Produkty w Lidlu vs sytuacja z wahaczami na rynku

A co ma kur...a Lidl do wahaczy Audi ???

Bp nie mogę wykminić.

Handlują już takim asortymentem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli kolega kupił oryginalne xenony osrama raczej nie ma powodu by się martwić - nie siałbym tu paniki.


A co ma kur...a Lidl do wahaczy Audi ???

Bp nie mogę wykminić.

Handlują już takim asortymentem ?

Pewnie chodziło autorowi wątku, że skoro w przypadku spożywki w sieci Lidl i części samochodowych jest ta sama sytuacja z pakowaczami.

Powiązał w sumie ciekawy film AdBustera z youtube z wypowiedziami w wątkach o wahaczach gdzie też padło wiele ciekawych skojarzen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...