Skocz do zawartości
IGNOROWANY

skrzynia tiptronic kontrolki od biegów zapaliły sie na czerwono


Maciek Śpiewak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś rano mialem taki problem ze auto nie chcialo zapalic i kontrolki od zmiany biegów zapaliły sie na czerwono.

Po chwili jeszcze raz przekręciłem zapłon i juz bylo ok samochód zachowywał sie normalnie .

co to może być ? . Dzieki i pozdrawiam dodam ze jest uszkodzona poduszka pod silnikiem czy to moze miec związek

Edytowane przez Maciek Śpiewak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb awaryjny, jeżeli nie chciał zapalić to może być jakiś kłopot z pozycjonerem skrzyni. Podłącz VAGa i odczytaj jakie błędy są w sterowniku skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb awaryjny, jeżeli nie chciał zapalić to może być jakiś kłopot z pozycjonerem skrzyni. Podłącz VAGa i odczytaj jakie błędy są w sterowniku skrzyni.

I jescze jedno po odpaleniu zapaliła sie trakcja i znowu zgasiłem odpalilem na nowo i bylo ok

Edytowane przez Maciek Śpiewak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb awaryjny, jeżeli nie chciał zapalić to może być jakiś kłopot z pozycjonerem skrzyni. Podłącz VAGa i odczytaj jakie błędy są w sterowniku skrzyni.

I jescze jedno po odpaleniu zapaliła sie trakcja i znowu zgasiłem odpalilem na nowo i bylo ok

Tylko podpięcie pod VAG, inaczej to jest zgadywanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb awaryjny, jeżeli nie chciał zapalić to może być jakiś kłopot z pozycjonerem skrzyni. Podłącz VAGa i odczytaj jakie błędy są w sterowniku skrzyni.

I jescze jedno po odpaleniu zapaliła sie trakcja i znowu zgasiłem odpalilem na nowo i bylo ok

Tylko podpięcie pod VAG, inaczej to jest zgadywanka.

ok tak zrobie w przyszłym tygodniu , akumulator tez słabo kręci moze to byc przyczyna no nie wiem . Gdyby było mało oleju w skrzyni to jest jakas kontrolka od tego pytam sie bo nie dawno kupilem ten samochód i juz pomału mnie zaczyna drażnić z tymi niby błahostkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt duży spadek napięcia w instalacji z powodu zużytego akumulatora też może dawać różne ciekawe efekty, elektroniki w tych b7 jest już sporo. Jeżeli stan oleju w skrzyni jest za niski to nie będzie informacji z komputera, skrzynia za to może uślizgiwać i szarpać. Z doświadczenia wiem, że ubytku nawet 1/3 nominalnego stanu oleju można wcale nie odczuć, ale drastycznie odbija się to na żywotności skrzyni.

Edytowane przez majkel_majki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt duży spadek napięcia w instalacji z powodu zużytego akumulatora też może dawać różne ciekawe efekty, elektroniki w tych b7 jest już sporo. Jeżeli stan oleju w skrzyni jest za niski to nie będzie informacji z komputera, skrzynia za to może uślizgiwać i szarpać. Z doświadczenia wiem, że ubytku nawet 1/3 nominalnego stanu oleju można wcale nie odczuć, ale drastycznie odbija się to na żywotności skrzyni.

dzieki bardzo . Z akumulatorem może byc cos nie tak bo nie kręci jak potrzeba przy mrozie zauważyłem . Miłej nocy pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest za niskie napięcie to sterownik ABS może walić błędy, naładuj do full potem się martw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko j

jak jest za niskie napięcie to sterownik ABS może walić błędy, naładuj do full potem się

wszystko jak narazie jest ok dziki wielkie


A jak wogóle sprawdzić stan oleju w skrzyni tiptronic bo bylem na wymianie w silniku i kazałem gościowi tam zajrzeć i powiedzial ze nie da rady śmieszne dla mnie to było on prawie sie tego wystraszył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jeżeli się wystarczył to gówno nie mechanik, w po drugie dla świętego spokoju ja bym wymienił olej w skrzyni, bo nie wiadomo kiedy i co było w ogóle robione :jerk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...