Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak na 100% sprawdzić przepustnice?


pimpam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie potrzebuje szybkiej porady. Jeszcze przedwczoraj moja przepustnica padała

5293 - Throttle Valve Actuator Module (J338): Motor Circuit
P2103 00 [036] - Signal High
Intermittent - Not Confirmed - Tested Since Memory Clear
Freeze Frame:
Fault Status: 00000001
Fault Priority: 2
Fault Frequency: 2
Mileage: 170755 km
Date: 2016.11.14
Time: 21:54:20


Readiness: 0 0 0 0 0

zdjąłem ją rozebrałem w środku tam gdzie zębatki pełno oleju. Przetarłem ale chyba zaleciało na elektrykę, poskładałem wszystko złożyłem odpalam auto i zonk......nie pali i daje taki błąd

5306 - Throttle Position Sensor (G69)
P0122 00 [036] - Signal too Low
Intermittent - Not Confirmed - Tested Since Memory Clear
Freeze Frame:
Fault Status: 00000001
Fault Priority: 2
Fault Frequency: 1
Mileage: 170763 km
Date: 2016.11.15
Time: 21:51:47


Readiness: 0 0 0 0 1

. Dziś rozebrałem znowu, wziąłem czyściwo taki którego używamy w firmie do klejów i całą dosłownie całą przepustnicę wykąpałem i osuszyłem. Złożyłem i cud auto pali błędy skasowałem żaden nie wrócił mimo krótkiej przejażdżki i dałem przy tym silnikowi po gazie. Teraz pytanie....cud czy tylko zaczął działać czujnik położenia przepustnicy a silniczek przepustnicy jest dalej martwy czy może całość ożyła.... Jak panowie na 100% sprawdzić czy przepustnica działa czy nie, bo na jutro mam umówiona nową przepustnice, ale to droga sprawa i gdybym mógł chętnie bym tego nie robił.... Proszę o porade i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciagnac przepustnice, uruchomic procedure testowa np przy pomocy VCDSa i obserwowac jak dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i gdzie tą procedure testową w VCDS znaleźć i włączyć?? mam rozumieć, że jeśliby silniczek działał to przy teście ten talerzyk powinien się ruszać?


Ok. Już sam znalazłem. Test zrobiony przepustnica otwiera się i zamyka, błędów nie wywala żadnych, także cała przepustnica uratowana i sprawna.

Edytowane przez pimpam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ok. Już sam znalazłem. Test zrobiony przepustnica otwiera się i zamyka, błędów nie wywala żadnych, także cała przepustnica uratowana i sprawna.

Możesz napisać jak zrobiłeś ten test w VCDS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...