Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Napęd bramy


Viwaldi

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może ktoś zna się na napędzie bram Robus 600?

Mam problem dziwnym zachowaniem się owego, otóż co jakichś czas brama zatrzymuje się i ma "focha"

reaguje na pilota dwoma błyskami i jednym po sekundzie (i niczym innym).

Zauważyłem, że po ręcznym odblokowaniu napędu i ponownym załączeniu - problem na jakichś czas zanika. W instrukcji niczego podobnego się nie doszukałem, stąd moja prośba o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy próbowałeś po tym jak się zacina rozpiąć napęd i uruchomić z pilota?
Czy brama nie ma zbyt dużych oporów ?

Czy mechanizm był serwisowany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze tak: napęd "był" serwisowany przez "serwisanta", który pytał się mnie czy mam instrukcję do napędu :glupek2: :glupek2: (od początku mi się nie podobał). Sam trochę znam się na bramach (pospawałem "parę") i choć nie jestem elektrykiem podpatrzyłem co nieco. Żałuję że nie miałem możliwości wyboru instalatora i "serwisanta". Chodzi o to, że brama jest do grupy garaży i sprawę prowadził jeden aktywista nie mający chyba do końca pojęcia za co się bierze.

Ale do rzeczy po dwóch latach, wózki prowadnicy bramy zaczęły latać bo spidy przerdzewiały i wyszły z podłoża. Pod koniec lata utwierdziłem je mam nadzieję na stałe regulując luz między zębatką a listwą, było ok. Teraz coraz częściej napęd "foszy" i mam podejrzenie, że fotokomórki coś "niedomagają".

Ostatni "komunikat" lampki to 3 normalne sygnały - 2 krótkie i 2 krótkie, a potem foch 2 krótkie i 1 krótki.

Jeśli chodzi o ruch bramy rozpiętej - to chodzi lekko bez wyczuwalnych oporów. Zaraz z ciekawości sprawdzę napęd z pilota przy rozpiętej bramie.

Kucha. Przy otwartej bramie, pilot ją zamknął ale przy otwieraniu - stanęła w 1/3 i "foch".

Po rozpięciu napędu - lampka dalej pulsuje 2/1.

Edytowane przez Viwaldi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak, też miałem podobnie z tym że przy zamykaniu , ale o to samo chodzi , więc poluzuj sprzęgło i ręcznie przejeżdżaj bramą w prawo lewo i osłuc**j czy wózki nie ocierają gdzięś mocniej, wiadomo są na łożyskach , alę prowadnica może być nieznacznie ugięta lub wózki nie równolegle do nięj osadzone i brama się będzie zatrzymywać. Nie wiem jak i ciebie , ale u mnie przekładało się jeden kabel na transformatorze i to miało zwiększyć uciąg co nie zmienia faktu iż automaty są tak ustawione ,że przy oporze się zatrzymują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...