Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opona ocierają o nadkole przy szybszej jeździe w koleinach


Makale

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Zawieszenie: przód neuspeed-40mm tył seria 1BA.

Dopóki miałem opony 225/40 R18 wszystko OK. Tył lekko wyżej niż przód ale bez tragedii. Ogólnie z tyłu sprężyny wydają mi się "zgniecione" (dużo w bagażniku woziłem). Problem się z robił z oponami. Na zimę kupiłem 245/45 R18. Z tyłu od razu wiedziałem, że nie wejdą. Felgi mają wysokie ET i przy 225 jest bardzo mało miejsca od nadkole po wew. stronie. Kupiłem dystanse 17mm na tył. No felga się ładnie odsunęła i zakładam zimę. Zima weszła i o dziwo tył jest równo z przodem (wysokość od opony do krawędzi nadkola), ale z przodu mam nadal 225/40/18 (jeszcze letnie) (zima o ile wejdzie to później bo mam do zrobienia geomtrię bo mam różną odlegość od opony do zwrotnicy w przednim lewym i prawym kole). Tył przez 3 dni było w porządku. Dziś przy szybszej jeździe w koleinach jak tył podskoczył i potem "uderzył" o ziemię to było słychać jak opona przytarła o nadkolę. Sprawdziłem ślady na oponie o nie przytarła o blachę, krawędź tylko od środka.

Wniosek nasuwa mi się taki, że mam za miękkie sprężyny. Na jakie je zmienić ? Mam 2.0 ALT sedan.

Pewnie od s-line 1be (u mnie tył wyglądał jakby był od s-line bo był sporo niżej niż przód) tylko które będą "twardsze" tak, żeby nie dobijały za nisko ? Brać od diesla w avancie?

Na przyszłą zimę opony chyba zmienię na 235/40 bo 245/45 to troszkę za dużo przy niższym aucie :decayed: (kupiłem je w b. dobrej cenie to grzech było ich nie brać :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...