Skocz do zawartości
IGNOROWANY

hamulec ręczny nie odbijać po zaciągnięciu


Andrewww

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem hamulec ręczny nie chce odbijać po zaciągnięciu. Myślałem, że winy jest mechanizm od ręcznego przy zacisku, ale jak linka nie jest podłączona to działa bez oporu. Hamulec nożny działa płynie nie zacina się. Cuda się zaczynają po podpięciu linki ręcznego tak jakby linka była za krótka nie chce odbijać do końca. Słyszałem, że regulacja ręcznego odbywa się automatycznie, ale mogę się mylić. Moje Audi to 1.8T ośka Avant. Występowały linki o różnych długościach

https://zapodaj.net/297560eee998f.jpg.html>Zdjęcie0108.jpg

Ta blacha mechanizmu ręcznego po opuszczeniu ręcznego powiną dojść do końca i oprzeć się na tej blaszce ....?

Edytowane przez Andrewww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie pancerz ręcznego jest przetarty i linka się blokuje

da się swobodnie wyciągną linkę kombinerkami z pancerza tylko jakoś krótko wychodzi

A przy dźwigni ręcznego można coś ustawić , żeby linki się cofnęły się trochę do tyłu ...?

Edytowane przez Andrewww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% stawiam na linkę. hamulec sam z siebie się nie przestawia. Chyba że coś przy nim grzebałeś i odpinałeś linkę. Nie użytkowałem tego modelu więc nie wiem jak jest z regulacją. W a6 c5 regulacja była przy zaciskach. Możesz mieć uszkodzony pancerz, lub włókno linki blokuje w pancerzu odbijanie, albo zanieczyszczenia które się tam mogły dostać. Wymontuj linkę i tylko wtedy stwierdzisz o co kaman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Na 100% stawiam na linkę. hamulec sam z siebie się nie przestawia. Chyba że coś przy nim grzebałeś i odpinałeś linkę. Nie użytkowałem tego modelu więc nie wiem jak jest z regulacją. W a6 c5 regulacja była przy zaciskach. Możesz mieć uszkodzony pancerz, lub włókno linki blokuje w pancerzu odbijanie, albo zanieczyszczenia które się tam mogły dostać. Wymontuj linkę i tylko wtedy stwierdzisz o co kaman

Jeszcze nic nie grzebałem w tunelu z linką , linkę zalałem dla pewność płynem hamulcowym i teraz da się ją wyciągnąć ręką , ale dalej jest krótko . Jak ściągam linkę ręcznie to w tunelu kółko się kantuje na jedna stronę . Te wąsy na kółku w które wchodzi linka powinny był skierowane bardziej do tyłu ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka jest konstrukcja w a4. Tak więc nie bardzo mogę Ci doradzić. W ostateczności możesz przestawić ramiona na zaciskach hamulcowych bliżej ramion mocujących linki. W ten sposób skrócisz odcinek na jaki musi się wysuwać linka i nie będzie wtedy ona napinać ramienia tłoka. Jest to rozwiązanie połowiczne. Linka może Ci się wysuwać, ale jeśli pękło jakieś włókno to wtedy i tak będzie się blokować w pancerzu i nie wysunie się na pożądaną długość. Aby to sprawdzić musisz widzieć drugą stronę linki czy po wyciągnięciu opiera się on na pancerzu. To są podstawowe pomysły. Konkretnie nic nie powiem bez zdjęć przebiegu linki w twoim samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak stoi linka od ręcznego trzeba wymienić na nowe

Linki wymienione temat do zamknięcia

Edytowane przez Andrewww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...