Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie co do silnika/napędu


lukasz2452

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem czy to odpowiedni dział jak nie to sory ale mam kilka krótkich pytań.

Planuje sobie kupić a4b6 1.8t + gaz mój budżet to 26tyś a że się słabo znam na autach to kilka pytań mam co do tego silnika.

Która wersja 1.8t najlepiej podjedzie do gazu? Jakie są najczęstsze usterki tego silnika na co zwracać uwagę?

Zależy mi żeby był z napędem quattro na co zwrócić uwagę aby nie kupić z rozwalonym wałem itp?

I czy do 26 tys coś dostane bo na otomoto za dużo nie ma. (chciałbym z roku +2002 i chociaż zewnętrznym pakietem s-line, przebieg bez znaczenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 26 tyś można już coś porządnego kupić. Ale trzeba się naszukać.

Co do gazu to każdy 1.8T świetnie się nada do instalacji. Motor dobrze ją znosi.

Natomiast co do awaryjności to jest kilka bolączek. Najgorszym może być napinacz łańcucha rozrządu czy turbina na wykończeniu jeśli ktoś wcześniej o nią nie dbał. Ten silnik lubi sobie od czasu do czasu popić trochę oliwy (jest to zależne od stanu samochodu). Idealny egzemplarz nie powinien wciągać oleju.

Napęd quattro liczy się z dodatkowymi kosztami ponieważ dochodzą tylne wahacze, przeguby itp. A wiadomo jak te wahacze sprawują się na naszych drogach. Bez wymiany jakiegoś się nie obejdziesz.

Auto cieszy się ogólnie pozytywną opinią, ale w głównej mierze zależy to od tego jak auto było dbane przez poprzedniego właściciela i od tego ile w niego wyłożysz po zakupie.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ma ok. 330tys. 2 lata temu wymieniłem napinacz zmiennych faz rozrządu, łańcuch + pompa no i w sumie to koniec. Przez 2 lata miałem spokój no a jutro wymienie tylko zaworek odpowietrzenia skrzyni korbowej. Turbo suche i nieprzerywa. Czy wciąga olej? To zależy jak jeździsz. Ja nie zamienie mojego auta na żadne inne. 1.8T jak dla mnie najlepszy silnik jaki do tej pory miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...