Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem ze skrzynia FYC


adriano1991uk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ze skrzynia o oznaczeniu FYC jest to Quattro , prawdopodobnie bede musial wymienic skrzynie ale nie moge nigdzie dostac takiej samej , czy ktos orientuje się mniej wiecej jakiego zamiennika moge użyc ? jakby ktos mialby mozliwosc sprawdzic gdzies , kompletnie nie wiem gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HCG jest to skrzynia o takich samych przełożeniach i również od 1.9tdi quattro z serii 02X ale również skrzynia od 2.0TDi o kodzie JEE ma takie same przełożenia

GBC, FTT, FYT, FPP - to są skrzynie serii 01E ciut krótsze ale oryginalnie pakowane do 1.9Tdi Qyattro lecz maja niższe przełozenie dyfra 37:9 a u Ciebie jest 37:10

Możesz również pakować śmiało skrzynie od 2,5 TDi i to bym Ci polecił bo są bardziej dostepne niż od 1.9 tylko szukaj sobie bez dodatkowego chłodzenia - mniej grzebania podczas podmianki :)

Napisz co się dzieje z Twoją skrzynia ......

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze to jest anglik ktorego kupilem za smieszne pieniadze , no i pomyslalem ze sprobuje naprawic jeszcze dokladnie nie wiem czy chodzi o skrzynie , problem polega na tym ze juz skrzynie ktos zmienial i to spieprzyl, 1 jest tam gdzie 4 a 2 tam gdzie 3 i czworka na mirjscu 5 chyba pozostale 5 i 6 nie dzialaja , co najlepsze wsteczny jest w miejscu 2 i wchodzi bez wbijania lewarka , piszesz kolego ze sa krotsze tzn ze przelozenia czy wymiary skrzyni ?

Edytowane przez adriano1991uk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.a4club.pl/index.php?topic=30695.0 znalazłem takie info z różnic pomiędzy FYC a GBC


jak masz wlepke w bagażniku to sprawdź jaka miała skrzynie i dyfer fabrycznie


skoro za małą kase kupiłeś to kup sobie komplet z 2,5 TDI skrzynie, wał i dyfer i bedziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem wlasnie info od mechanika ze cos w skrzyni padlo , mam niedaleko skrzynie o oznaczeni HCG moge ja smialo zakladac ? Moge tez w dobrych pieniadzach dostac JEE od b7 ale czy podejdzie ?

Edytowane przez adriano1991uk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ona jest z tej samej seri czyli 02X i jest od 1.9 więc teoretycznie powinna być taka sama

spróbuj wyszukać foty tych skrzyń i wzrokowo oceń czy są takie same a jak nie to poproś o zmierzenie jej długości oraz rozmiar flansz przy skrzyni i porównaj ze swoją ale ja obstawiam że to jest to samo


skrzynia JEE według przełożeń ma lekko dłuższą 6tkę ale wątpie żebyś zauważył w jeździe


b76644f1d8876d4e.jpg


sprawdziłem rozmiar flansz pomiędzy HCG a FYC są takie same czyli 88mm


JEE również ma 88mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałbym się wybierakowi skrzyni, a dokładnie cięgnom.

Miałem ostatnio klienta któremu do skrzyni GBA 6 biegów założył ktoś wybierak z HCF'a HCK itp ... i był podobny problem.
Po zastosowaniu prawidłowego wybieraka auto wróciło do żywych.

Edytowane przez kuba84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GBA jest to skrzynia z serii 01E.5 a skrzynie HCF i HCK to jest seria 01X więc dla tego raczej nie pasował wybierak

Kolega Adrian ma serie 02X i te skrzynie również z niej są więc jest nadzieja że wybierak badzie taki sam :)

Jeśli tylko masz możliwość zeby porównać to ja bym tak zrobił

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


problem polega na tym ze juz skrzynie ktos zmienial


Może lepiej ustalić najpierw jaka była skrzynia w oryginale a jaka jest teraz i szukać rozwiązania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a takie synchroniczne (nie wiem jak to nazwać tak jakby łożysko koła wyło tylko nie ciągłe a naprzemienne wyje-nie wyje-wyje) i to występuje tylko na 6 biegu, zaczyna być słyszalne od około 80-90km/h. czy to skrzynia mówi że ma dość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po nieobecnosci , zamontowana byla skrzynia gbc , mechanik stwierdzil ze auto nie bedzie jechac na tym poniewaz ma inne przelozenia co zle dziala na dyfer , zdobylem skrzynie HCG lecz brakuje do niej tylnej poduszki ,lapy czy jak zwal , czy pomoze mi ktos z forum znalezc nr czesci tej lapy ? Nie mam niestety zadnego programu aby to sprawdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, adriano1991uk napisał:

Witam po nieobecnosci , zamontowana byla skrzynia gbc , mechanik stwierdzil ze auto nie bedzie jechac na tym poniewaz ma inne przelozenia co zle dziala na dyfer , zdobylem skrzynie HCG lecz brakuje do niej tylnej poduszki ,lapy czy jak zwal , czy pomoze mi ktos z forum znalezc nr czesci tej lapy ? Nie mam niestety zadnego programu aby to sprawdzic

nie taniej by wyszło zmienić tylko tylny dyfer gdyby skrzynia była sprawna?

w etce dla skrzyni HCG w połączeniu z 1.9tdi łapa ma nr  8E0399105HN a ta alu podpora 8E0399263BH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdobylem skrzynie HCG lecz brakuje do niej tylnej poduszki

Kolego jak mozesz to podrzuć czy wał napędowy tez zmieniłeś do tej skrzyni bo podobno jest ona sporo dłuższa od GBC, napewno ta wiadomość się niektórym przyda [emoji3]


Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...