Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Proszę o analizę logów AVB pomowtryskiwacze

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Proszę o analizę logów 1.9Tdi AVB 101KM

Czy to już czas na pompki czy uszczelki wystarczą.

1.

Auto zimne wolne obroty

http://vaglog.pl/log-013_018_023_31f30s.html

2.

Auto 90 stopni wolne obroty

http://vaglog.pl/log-013_018_023_U78aJH.html

3.

Auto 90 stopni obroty około 1900

http://vaglog.pl/log-013_018_023_X8ydkW.html

Pozdrawiam

Opublikowano

Korekcje już dość wysokie, zacznij od wymiany o-ringów, możesz podrzucić na mycie w ultradźwiękach jak masz gdzie ;)

Opublikowano
  • Autor

A samo czyszczenie LM coś da, sam się nie podejmę wymiany o-ringów wiec muszę znaleźć kogoś kto mi to zrobi , szybko i tanio

Opublikowano

LM Spulung daje marne efekty... jedyna słuszna metoda czyszczenia to albo maszyna albo myjka ultradźwiękowa... Jak będziesz zlecał wymianę, niech Ci powie jak to robi... O ile cofa, czy używa dynamometru itp...

Przy okazji zamień wtryski miejscami - największy plus z minusem, czyli 1 i 3

Opublikowano
  • Autor

A stan tych wtrysków jest miarę ok? bo na tę chwile ten samochód musi być jezdny codziennie, tak do marca około 8-10tyś km.

Wtedy dopiero będę mógł go odstawić gdzieś, a wiadomo pewnie 2-3dni będzie stał rozebrany

Edytowane przez y4kub

Opublikowano

Możesz spokojnie jeździć, błąd wywali dopiero przy +/- 2.8 mg :P Nie masz drgań na jałowym ? Podwyższonego spalania ? Wrzuć jeszcze log grupy 004.

Opublikowano
  • Autor

Powiem ci ze auto mam od tygodnia, nie wiem ile pali bo komputera nie mam , zrobiłem nim 500km i mam powyżej pół baku, zatankuje to bede wiedział ile pali,

drgania małe są ale o jakich drganiach mówimy?

Log na zimnym czy ciepłym?

nie kopci, odpala normalnie, przebieg 295 pewny

ogólnie w rodzinie jest jeszcze avg i chodzi silnik podobnie przebieg (podobno 265)

Opublikowano

Log może być taki i taki... Drgania silnika na wolnych obrotach na postoju...

Opublikowano
  • Autor

delikatne drgania są ale nie umiem ich ocenić, porównać czy tak ma chodzić silnik czy nie.

http://vaglog.pl/log-001_004_013_s5l02D.html

silnik zimny później pojadę gdzieś i zrobię na ciepłym

dostałem jeszcze takie info:

Zdejmij pokrywę zaworów i powypinaj wtyczki od PD i spróbuj delikatnie podoginać metalowe styki do środka żeby mocniej przylegały.
Ogólnie korekcje nie są najlepsze. Warto też sprawdzić regulację pompek. Ustawienie rozrządu sprawdź w grupie 004 ostatnia pozycja, powinno być w przedziale -0.6...+0.6

Edytowane przez y4kub

Opublikowano

Ogólnie powyżej 0,6 - 0,7 to już sygnał, że coś jest nie tak... Konektorki możesz sprawdzić jak również regulację śruby naciskającej na pompkę - jest pełna instrukcja w dziale 1.9 TDI zobacz czy dasz radę i próbuj ;) zawsze to kilka stówek w kieszeni

Synchro w tym logu jest OK, korekcje też lepsze w porównaniu do wcześniejszych, spróbuj zalać lepszego paliwa i trochę przegonić furę, od niczego możesz dodać jakieś STP czy LM do wtrysków... Potem sprawdź czy jest lepiej, jak nie zostaje sprawdzić konektorki i regulację a potem bawić się w oringi i podmianę miejscami...

Opublikowano
  • Autor

ok, spróbuje te rzeczy posprawdzać, lepsze paliwo tzn ultimate bp albo to lepsze z Orlenu?

Która wybrać : statoil,bp,orlen?

Rozumiem ze chodzi o ten temat który Ty napisałeś tzn:"pompowtryski-pd-demontaz-wymiana-ustawienie"

zaleje mu stp przegonie ją z 30km i zrobie logi.

Zrobiłem małą przejażdżkę autostrada około 3 tyś obr, jakieś 45km wiec auto dogrzane

log1:

http://vaglog.pl/log-013_004_023_8puPW.html

log2: auto chwile postało, przejechałem na spokojnie 5 km i rozpocząłem logowanie

http://vaglog.pl/log-004_013_023_Mz2oCk.html

Edytowane przez y4kub

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.