Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ustawienie skrzyni duże spalanie czy da się zmienić w zielonym menu


Marcin Skóra

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

Koledzy kilka dni temu kupiłem a5 2.0 diesel 190 KM quattro stronic.

Czy da się jakoś zmienić ustawienia skrzyni tak żeby nie zmieniała biegów tak że silnik pracuje na obrotach ledwo powyżej 1000 obr.
czy da się tak ustawić żeby trzymała obroty na granicy 1500 obr minimum?
Drażni mnie to że jak chcę lekko przyśpieszyć to z tak niskich obrotów go zamulam. Czy wtedy też nie spala więcej?
Zauważyłem że jak sam zmieniam biegi to spalanie wychodzi korzystniej dla mnie.
Zaznaczę że nie mam drive select i nie wiem czy w zielonym menu to można zmienić i nie wiem jak włączyć to zielone menu bo mam polift mmi 3g+

A i proszę podarować sobie teksty że jak się kupuje audi to musi mnie być stać na rope. Nie chodzi że nie stać tylko wole jak silnik jest na wyższych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polifty mają jakieś mocniejsze ciśnienie na wrzucanie szybciej wyższych biegów.

Zostaje praktycznie tylko tryb Sport skrzyni, ale jazda w nim na dłuższą metę to będzie przegięcie w drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polifty mają jakieś mocniejsze ciśnienie na wrzucanie szybciej wyższych biegów.

Zostaje praktycznie tylko tryb Sport skrzyni, ale jazda w nim na dłuższą metę to będzie przegięcie w drugą stronę.

no masakra jak mam z 100 obrotow przyspieszyc to raz ze spalanie mam kosmiczne i auto nie reaguje tak jak bym chcial.

Już znalazłem instr i człowieka ktory mi właczy audi drive select i mam nadzieję że to mi pomoże bo jak nie to sprzedam ten samochód szybciej niż myślałem :( a poza ta skrzynią jezdzi sie super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Włączenie Drive Select nie wiele da. Ja włączyłem sobie sam i szczerze mówiąc nie bardzo czuć różnice w pracy skrzyni w trybie comfort czy dynamic.
Ja mam benzynę i również zdarza się, że skrzynia trzyma obroty ledwo powyżej 1000. Przyspieszenie z takich obrotów jest nie możliwe.
Chyba jedynym dobrym sposobem jest podjechać do tunera, żeby wgrać program do s-tronic, który przesunie Ci momenty zmiany biegów do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł super z tym programem ale gw pójdzie w piz.... :(


pomysł super z tym programem ale gw pójdzie w piz.... :(

Kolego byłem dziś wgrać ADS i powiem CI że jestesm zadowolony. auto zmienia tak biegi żeby obroty były na poziomie przynajmniej 1500-1700 więc znaczna poprawa, auto nie ma zawiechy jak ma przyspieszyć więc jak dla mnie znacząca poprawa :) jednak pojezdzi ze mną to auto trochę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś ogarnięty tuner powinien Ci tak przeprogramować skrzynię, aby zmieniała biegi w wyższym zakresie obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakim trybie ADS mówisz?

ja w indywidual ustawilem skrzynie i silnik na dynamic. ale podobno to jest tryb sport skrzyni ale na sporcie wydaje mi sie ze jest agresywniej a tu idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to powinien być tryb Sport skrzyni - co powinno być też wskazane literą S zamiast D na FIS.

Ale jazda non stop w trybie Sport to nie jest rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to powinien być tryb Sport skrzyni - co powinno być też wskazane literą S zamiast D na FIS.

Ale jazda non stop w trybie Sport to nie jest rozwiązanie.

Kolego powiem CI tak jak owszem na fis pokazuje sie s ale u mnie to działa dosc sprawnie. zmienia biegi tak ze nowy bieg zaczyna się od 1500-1700 obrotów. jak operuje pedałem gazu normalnie to kreci go do max 2500-3000 tys obrotów, jak mu przycisne to oczywiscie dalej kręci i nie zmienia tak syzbko. Nie wiem cyz trym sport na skrzyni działa tak samo czy to przez ADS. jak dla mnie skrzynia w koncu pracuje jak powinna a spalanie w miescie Poznań nie przekracza mi 9l co chyba jest niezlym wynikiem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale są sytuacje, gdzie skrzynia w trybie Sport jest męcząca. Np. jak powoli przyspieszasz to czasem skrzynia potrafi zbyt długo trzymać dany bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale są sytuacje, gdzie skrzynia w trybie Sport jest męcząca. Np. jak powoli przyspieszasz to czasem skrzynia potrafi zbyt długo trzymać dany bieg.

zauwazyłem że przy obrotach 2500-300 jak puścisz pedał gazu wrzuci wyższy bieg więc jak chce wyższy to tak robie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to powinien być tryb Sport skrzyni - co powinno być też wskazane literą S zamiast D na FIS.

Ale jazda non stop w trybie Sport to nie jest rozwiązanie.

Kolego powiem CI tak jak owszem na fis pokazuje sie s ale u mnie to działa dosc sprawnie. zmienia biegi tak ze nowy bieg zaczyna się od 1500-1700 obrotów. jak operuje pedałem gazu normalnie to kreci go do max 2500-3000 tys obrotów, jak mu przycisne to oczywiscie dalej kręci i nie zmienia tak syzbko. Nie wiem cyz trym sport na skrzyni działa tak samo czy to przez ADS. jak dla mnie skrzynia w koncu pracuje jak powinna a spalanie w miescie Poznań nie przekracza mi 9l co chyba jest niezlym wynikiem ;]

To jest dokładnie to samo, co jak byś przełączył skrzynie drążkiem w tryb sportowy, więc mniemam, że ADS nie zdało się na wiele ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to powinien być tryb Sport skrzyni - co powinno być też wskazane literą S zamiast D na FIS.

Ale jazda non stop w trybie Sport to nie jest rozwiązanie.

Kolego powiem CI tak jak owszem na fis pokazuje sie s ale u mnie to działa dosc sprawnie. zmienia biegi tak ze nowy bieg zaczyna się od 1500-1700 obrotów. jak operuje pedałem gazu normalnie to kreci go do max 2500-3000 tys obrotów, jak mu przycisne to oczywiscie dalej kręci i nie zmienia tak syzbko. Nie wiem cyz trym sport na skrzyni działa tak samo czy to przez ADS. jak dla mnie skrzynia w koncu pracuje jak powinna a spalanie w miescie Poznań nie przekracza mi 9l co chyba jest niezlym wynikiem ;]

To jest dokładnie to samo, co jak byś przełączył skrzynie drążkiem w tryb sportowy, więc mniemam, że ADS nie zdało się na wiele ;)

No to u mnei Sport jakoś dziwnie działa bo w trybie drążka sport auto kreci do 4 tyś obrotów i zmienia a w ads znacznie szybciej zmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...