Jump to content
IGNORED

Pentagram Vanquish


Flaha

Recommended Posts

witam. Bawiłem się dziś super gadżetem i chciałbym Wam podpowiedzieć, że można do naszych niuń stosować to razem z ori radyjkami (zeby nie psuć wyglądu kokpitu, bo mało które nie-ori pasuje wyglądem). Rzecz nazywa się Pentagram Vanquish. Jest to przenośny odtwarzacz mp4, video a zarazem transmiter fal radiowych. Jest rozmiarów większego pendrive'a. Generalnie - zarzucamy do pamięci urządzenia (2Gb lub 1 Gb) muzę w mp4, zabieramy ze sobą gadżet do auta, włączamy go i wkładamy np do kieszeni, a on sam dostraja się do aktualnie słuchanych fal radia i w naszym radyjku w aucie pojawia się.... muza z odtwarzacza. Bajera gadżet, jestem zachwycony. W zestawie jest płytka ze sterownikami , słuchawki itd.

Nie jestem zadnym przedstawicielem ani nie reklamuję tego dla zadnej firmy - po prostu myslę, że każdy kto chce mieć w autku ori radyjko a zarazem możliwość uwolnienia się od wożenia ze sobą zmieniarki czy dziesiątek płyt będzie tym zainteresowany.

Link to comment
Share on other sites

Wytarczy dokupić tzw transmiter (jest to urządzenie, które wysyła niewielkiej mocy sygnał w zakresie fal fm) i podłączyć do każdego rodzaju odtwarzacza mp3, mp4, discmana, itd.

Potem wystarczy na falach radiowych w naszym odtwarzaczu samochodowym wyszukać muzyki, jaką w tej chwili mamy włączoną w naszym odtwarzaczu i można słuchać

Ja zakupiłem iPoda i mam zamiar dokupić do niego coś takiego:

link

Tylko akurat ten model do mojego iPoda nie pasuje.

Jest też tańsza opcja:

Link2

A tu najtańsza opcja, transmiter i mp3 w jednym:

Link3

Jeśli ktoś jest bardzo zainteresowany, to w Allegro niech sobie wpisze "transmiter", jest tego na prawdę dużo.

Teraz kilka wskazówek (bo już tematem się dość mocno zainteresowałem, trochę czytałem po forach i opiniach użytkowników):

1. Nie warto oszczędzać i kupowac transmiteraz za 20 zł, bo cena w tym przyadku to wykładnik jakości. Potem będzie słychać szumy, będa przebijały inne stacje lub w ogóle będzie nam gubił częstotliwość.

2. Nie warto kupować transmitera, który ma np.5-7 gotowych częstotliwości i przełącznikiem się je tylko przełącza. (np. 88.0MHz, 90.0 100.0 ...).

Dlaczego? Jeśli mieszkamy w niewielkim mieście, gdzie jest niedużo stacji radiowych, to może być, że nam wystarczy te 5 czy 7 stałych. Jeśli natomiast pojedziemy do Warszawy, Poznania, itd. To może się zdarzyć, że wszystkie te częstotliwości będa zajęte przez stacje radiowe, które mają o wiele silniejszy sygnał i po prostu się nie da słuchac naszego mp3 w samochodzie, bo będą przebijały stacje radiowe.

Warto kupić taki, w którym się płynnie ustawia nadawaną częstotliwość, wtedy mamy ich bardzo dużo, w pełnym zakresie transmitera.

3. Jeśli nam zależy, aby nie wisiały i nie przeszkadzały żadne kable, to warto kupić taki na baterie (akumulatorki) i wtedy podłączamy go do mp3, wrzucamy do schowka i nic nam się nie wala po samochodzie. Ewentualnie taki, wtykany w gniazdo zapalniczki, często mający wyjście na USB, przez co można nasz odtwarzacz podłączyć do stałego źródła zasilania.

4. ...

Może ktoś coś dopisze, to tyle co sobie przypominam.

Aha. Odradzam kasety - adaptery...

1. Wisi nam kabel między radiem a mp3.

2. Jakość odtwarzania jest baardzo słaba.

3. Jedyny plus to cena (koszt ok 10-15zł).

Link to comment
Share on other sites

Ja bawiłem się czymś takim: (nie wiem czy prawidłowo wkleiłem link), sorki:

http://elektronika.neopolis.pl/odtwarzacze_flash1/odtwarzacze_flash_pentagram/pentagram_vanquish_r_slim_2gb,p481125936

Model : PENTAGRAM Vanquish RT Video 2GB BLACK

cena sporawa, ale jak za taki bajer chyba warto, w dodatku ten z pamięcią 1Gb kosztuje coś ok. 280zł.

Ten miał opcję dostrajania się do aktualnie słuchanej rozgłośni (częstotliwości radia) - znajomy wszedł do mojego pokoju w pracy i za chwilkę zamiast Zetki usłyszałem zgrane przez niego na odtwarzacz jakieś audycje z Radia Ojca Dyrektora :-), niechudo się zdziwiłem heheheh , można kogoś nieźle wkręcić ;-). Nie musiałem dotykać radia - sprzet sam jakoś wyszukał fale jakich słuchałem i się na nie "władował"....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...