Treść opublikowana przez mot_kra
-
Który aparat wybrać ?
Tylko nie Sigma, te szkiełka się nie lubią z Alfą. Dopiero teraz Sigma wypuszcza dedykowane słoiki do Alfy. W/w obiektywy w 99% procentach wymagają kalibracji z body w autoryzowanym serwisie. Wiem bo znajomek z pracy próbował kupić u Tipa ale mu stanowczo odradzili do Alfy 200
-
[Kraków]Auto-Mont Haki, przyczepy
Również mogę polecić pod kątem wypożyczalni. Ceny niskie i co ważniejsze dobre warunki wypożyczenia w porównaniu do np. Statoil.
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Co do trasy to się zgodzę, natomiast co do miasta to z 12 mi nie schodzi, inna sprawa że miasto - miastu nie równe. Również przepraszam za OT
-
Portki-dwururka z silnika 1.8 do 1.6
Według Etki wygląda że to jest takie samo.
-
Pytanie do wędkarzy
Niby okazja, ale nie kupiłbym już wędki z tego rodzaju przelotkami tym bardziej teleskopowej. Tego typu przelotki są o wiele lepsze: http://www.allegro.pl/item207546674_jaxon_saturn_feeder_3_3m_80gr_najtaniej_.html (przykładowo). 2,10 to minimum do łowienia na grunt, zależy jeszcze jaki ma ciężar max. wyrzutu. Jeżeli już to polecałbym federka, w moim mniemaniu jest to bardziej uniwersalne wędzisko. Dodatkowo polecam wędkę składaną a nie teleskopową. Kołowrotek z 4 łożyskami, dobre. Chyba koło takiego nawet nie leżał.
-
[Kraków] SWIFT - klimatyzacje samochodowe
Bardzo dobra obsługa, konkurencyjne ceny i rzetelni. SWIFT ul.Ostatnia 1 C 31-444 Kraków www: http://www.autoklimatyzacja.com.pl E-mail: [email protected] Telefony: (012) 413-11-67 0601-454-884 0601-454-886 0691-773-150
-
A4 1,9 tdi AJM Wskazania komputera
1) oznacza, że jedziesz bez wyłączania silnika 2 godziny i czas na odpoczynek ;-) 2) zasięg na pozostałym w zbiorniku paliwie 3) całkowity czas jazdy od ostatniego zresetowania komp.
-
Skrzypiacy pedał sprzęgła
U mnie też skrzypiało sprzęgło. Popsikałem wazeliną techniczną po siłowniku. Trzeba tylko odsunąć gumową osłonę siłownika i psiknąć do cylindra (do środka). Pomogło a mechanior rozłożył ręce, mówił coś o rozebraniu tego ustrojstwa itd. już do niego nie pojadę. Nie poddawajcie.
-
[B5 ADR] Jakiej firmy polecacie tłumik?
Dzięki za wypowiedzi. Dostałem jeszcze jedną ofertę na tłumik Ferroz (producent ma swoją stronę na necie) za 270 zł, i chyba na to się zdecyduję. Szukałem opinii na necie i znalazłem w zasadzie same pochlebne. Znalazłem również ten sam tłumik na allegro za... 140 zł z 24 miesięczną gwarancją. Jednym słowem ładna marża. Jeszcze raz dzięki za pomoc.
-
[B6 ALT] Gdzie znaleść wyłącznik poduszek ?
Dodatkowo, jeżeli jest wyłącznik poduchy pasażera to w przypadku dzwona i jej wybuchu gdy nie siedział tam pasażer (a nie została wyłączona) mogą być duże problemy ze zwrotem kasy z ubezpieczenia.
-
[ALL] Jakie wycieraczki polecacie BOSCH/VALEO/MOT-GUM
Bo z tego co się ostatnio dowiedziałem w sklepach są inne "Bosch-e" niż w ASO. Jest chyba ten sam problem co z Castrolem.
-
gdzie jest klakson ????
Stojąc przodem do samochodu pod lewą osłoną w dolnej części zderzaka. Wciskana jest na zatrzask.
-
[B5 ADR] Jakiej firmy polecacie tłumik?
No i dziś otrzymałem odpowiedzi od dwóch firm w Krakowie co do cen tłumików: Pierwszy warsztat: 195zł brutto - tłumik polskiej produkcji aluminiowany (12 m-cy gwarancji) 380zł brutto - tłumik prod.angielskiej TESH (18 m-cy gwarancji) Drugi warsztat: polskiej produkcji = 295 zł brutto BOSAL = 470 zł WALKER = 495 zł . Czy ktoś zna angielską firmę TESH i może powiedzieć o jakości jej wyrobów?
-
ABS - same pierścienie do tarcz
Też byłem w szoku, w Krakowie zdaje się płaciłem 67 zł/szt.
-
[B5 ADR] Jakiej firmy polecacie tłumik?
spedyt, To akurat wiadomo.
-
ABS - same pierścienie do tarcz
Można dokupić, chyba tylko w ASO
-
[B5 ADR] Jakiej firmy polecacie tłumik?
Co do Bosala to jestem już uprzedzony, słyszałem z wielu źródeł że to teraz straszne dziadostwo, a nie to co było kiedyś.
-
[B5 ADR] Jakiej firmy polecacie tłumik?
Właśnie, trochę mi przedostatni przedmuc**je (znaczy się jest dziurawy) i muszę go wymienić. Ten który jest teraz to jeszcze oryginał i już nawet był łatany przez poprzedniego właściciela. Proszę o jakieś porady.
-
Przygoda z Audi...u mechanika
Mad_MAX, Skoro zapłaciłem to raczej mam to już zrobione. Ale dzięki za dobre chęci.
-
Przygoda z Audi...u mechanika
No to pogratulować, nic tylko wpisać takiego mechanika/warsztat w wątku "Serwisy.Te dobre i te złe". Wtedy nikt nie będzie przepłacał i co ważniejsze będzie zadowolony. Przeszukałem swego czasu forum na okoliczność jakiegoś polecanego warsztatu i nic nie znalazłem w Krakowie.
-
[B5 1.6] Moje A4 1,6 ADP
Pozwolę sobie wtrącić. Może koledze rzeczywiście podoba się ta kierownica i dla niego jest praktyczna, może przemawiały względy finansowe przecież od s-line kiera kosztuje z poduchą ok. 600 zł a taka pewnie z połowę mniej, może ma wartość sentymentalną?. Ja tego nie będę krytykował - bo każdy swój gust ma. Ja na tym spał nie będę ;-). Zjedziecie kolegę i tyle go zobaczymy.
-
Przygoda z Audi...u mechanika
1) napinacz hydraliczny 2) rolka prowadząca/napinająca 3) napinacz termiczny Tak mi to wychodzi
-
Przygoda z Audi...u mechanika
Wątków odnośnie cen rozrządów jest mnogo. Sprawa wygląda chyba tak, że tak czy inaczej musisz chyba założyć tą droższą wersję rozrządu ze względu na to że producent dopatrzył się jakiejś wady w napinaczu termicznym (tym tańszym) i pozostaje przejście na napinacz hydrauliczny. Jeżeli miałeś już wymieniany rozrząd a sądząc po roczniku - raczej tak, to masz już nowy typ z napinaczem hydraulicznym. Wersji z starego typu napinaczem już zdaje się nawet nie można nabyć (znaczy się jest problem z napinaczem). Co do cen to ja za komplet czyli napinacz hydrauliczny(SKF), rolka napinająca (SKF), pasek zapłaciłem 450 zł. Wymiana w sumie 350 zł z wymianą wszystkich pasków wieloklinowych, filtrów oraz olejem.
-
[B5 ADR 1.8] amortyzatory
Osłony muszą być, w innym przypadku możesz stracić gwarancję na amory. Ja jeszcze mogę polecić KYB-y. Co do skompletowania, to wolałbym jednak cały komplet, ale zasada wymiany powinna być taka sama jak przy oponkach czyli dwa identyczne na oś.
-
Ustawienie czasu
Spróbuj go pociągnąć do siebie najlepiej na postoju.