Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jakie wycieraczki polecacie BOSCH/VALEO/MOT-GUM


wiki

Rekomendowane odpowiedzi

kupilem w Germanach wycieraczki BOSCH mam pytanko w katalogu zuważylem ze są dedykowane dwa rodzaje do A4 B5 bodajże 535 i 715 różnią się tym że ten pierwszy ma plastykowy spojler i trochę inny klips a drugi zespolony spojler i inny klips obydwa będą pasować no i różnią się jeszczcze pozostalymi modelami samochodów co ciekawe jedna z nich pasuje do Passata B5 a druga nie wedlug opisu, zamieszanie z tymi wyciraczkami które wybrać ja kupiem z zespolonym spojlerem i srebrnym napisem Bosch (fajnie to wygląda pierwszy raz takie widzę) bo mi się bardziej podobaly niż ta lopata plastykowa u tamtych poprostu kierowalem się gustem ale spędzilem przy tym z pól godziny inny by nie kupil bo móglby nie wiedzieć które lepsze normalnie paranoja a z tym Passatem to zupenie przecież mamy takie same ramiona wcieraczek (mocowanie). Dalem 24 Euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wam powiem że niespecjalnie jestem zadowolona z tych moich wycieraczek Boscha.. No nie wiem, może jakieś feralne dostalam (zalożone są dobrze, dla pewności sprawdzalam nie tylko ja).. Wycierają ogólnie średnio, zostają mazaje na szybie.. po kilku chwilach znikają, ale nie powinno się tak dziać przy większym deszczu, kiedy oczekuje się natychmiastowego odzyskania widoczności.. Nie chcialam ich wymieniać, ponieważ mają ok. miesiąca, ale chyba nie pozostaje mi nic innego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezdzilem na oryginalnych wycieraczkach Audi - moj ojciec kupil Boscha (tylko, czy na pewno bylo to Bosch?? :) ) i byly srednie - moje nie zostawialy absolutnie zadnych smug, chyba, ze trafilo na owada :) niedawno poskapil kilku PLN i kupil wycieraczki spod marketu - tragedia!! nie da sie ich uzywac, po wlaczeniu widocznosc drastycznie spada! nie kupujcie pod zadnym pozorem wycieraczek spod marketu!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Octavii założyłem Championa, takiego na sztuki, 17 zł za szt. Przez rok przejeździłem i byłem więcej niż zadowolony. Były to jedne z lepszych wycieraczek jakie miałem. A miałem różna. Droższe i tańsze, ale te w kategorii jakość/cena wygrały. Najdroższe miałem Bosch Twin czy coś, ponad 100 zł komplet - starczyły na miesiąc:-(. Później miałem również Bosch, jakieś najtańsze, 40 zł za komplet - też długo nie pociągnęły. Także Boscha nie polecam. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja kupiłem w markecie za 4,50 za sztukę i jestem zadowolony, jak wytrzymają 3 miesiące to będzie super, wole kupić takie niż valeo czy boscha za 140 komplet i mi starczy na rok jak nie ukradną :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do niedawna miałem oryginalne, zmieniłem na marketowe-pseudo-pióra grafitowe - TRAGEDIA!!!. Miesiąc chyba pojeździłem i zainwestowałem w Valeo Silencio XTRM - spisują się wzorowo, tylko ta cena... 125 zł - taka promocja była :razz:. Jeśli za szybko się nie zużyją albo nie zmienią właściciela nie przejdę już na inny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Valeo Silenco i nie narzekam - brak smug, od kierowcy czasem skoczy ale muszę je ustawić lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mialem B4-TDI to kupilem wycieraczk Boscha ... po 3 miesiacach przy predkosci 150 km/h pol wycieraczki mi odpadło .... pomyslalem ze to przypadek ..... kupilem drugi komplet .... wytrzymaly 4 miesiace ... nigdy wiecej :!:

potem kupilem zwylke Mot-Gum za jakies grosze ... potem sprzedalem autko ... teraz w A4 nie wiem jakie mam ale sa OK i narazie nie bede ich zmienial ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostają mazaje na szybie.. po kilku chwilach znikają

też tak mam ale popracuję nad tym przecież to są nówki BOSCH TWIN i muszą być dobre, poprzednie też miałem BOSCHA i były fenomenalne nie wiem po co je zmieniłem jak jeszcze dobrze zbierały taka zachcianka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie jestem zmuszony wybrac wycieraczki to co polecacie, oczywiscie nie z marketu

a tak nawiazujac do waszych postow to wydaje mi sie ze w duzej mierze jakosci wycierania szyby ma znaczenie sama szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys musiałem wyminic przednia szybe (otowrzyla mi sie maska pod czas jazdy) i zalozylem nowa szybe i championy wycieraczki smigaly poprostu palce lizac.

Przed chwila sprawdziłem jakei mam obecnie Valeo z spoilerem ale nie wiem jaki model i jakie długie bo ćmaku niechciało mi się mierzyc

[ Dodano: 19-12-2006, 22:06 ]

No włąśnie jakie długie powinne być do B5 :

a) 53 x 2

B) 53 + 48

c) 55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...