Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jakie wycieraczki polecacie BOSCH/VALEO/MOT-GUM


wiki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie

Mam drobny problem z wycieraczkami, gdyż po ich włączeniu ramiona wycieraczek wykonują zbyt krótki ruch, przez co wychylenie wycieraczek jest za małe. W konsekwencji wycieraczki nie zbierają mi całej szyby, łapią kąt 90 stopni i wracają. Czy da się jakoś zwiększyć kąt wychylenia wycieraczek?

Przepraszam, że zamieszczam ten post tutaj ale nie mogę zakładać swoich tematów.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---------- Post dopisany at 21:46 ---------- Poprzedni post napisany at 21:40 ----------

Kurczę, czytajcie wątek od początku a nie w koło te same pytania. Powodujecie, że wątek rozrasta się do dużych rozmiarów a potem nie chce się całego przeczytać bo ma dużo stron (przez te właśnie powtarzające się pytania).

---------- Post dopisany at 21:54 ---------- Poprzedni post napisany at 21:52 ----------

Witam Serdecznie

Mam drobny problem z wycieraczkami, gdyż po ich włączeniu ramiona wycieraczek wykonują zbyt krótki ruch, przez co wychylenie wycieraczek jest za małe. W konsekwencji wycieraczki nie zbierają mi całej szyby, łapią kąt 90 stopni i wracają. Czy da się jakoś zwiększyć kąt wychylenia wycieraczek?

Przepraszam, że zamieszczam ten post tutaj ale nie mogę zakładać swoich tematów.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Jeśli nie możesz zakładać nowych wątków to poszukaj (opcja szukaj) już istniejących wątków na podobny temat bo w ten sposób zaśmiecasz istniejący wątek, który mówi trochę o czym innym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm: Nie wiem ile wniosła Twoja odpowiedź do tematu... :whistling: ale ja go czytalem nie raz i jakos na temat 933s w porównaniu do x trima to nie znalazłem odpowiedzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:

Szukam czegoś taniego na przód bo moje stare BOSCHy zamiast wycierać tylko rozmazują...

W minioną zimę objawiało się tym, że zamarzała mi szyba jak była minusowa temperatura i coś mżyło :whistling:

Takie zdadzą egzamin ?

PIÓRO WYCIERACZKI ALCA SPECIAL 530MM/21"

Może coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To typowy marketowy towar, dopóki dopóty nie wytrze się grafit z gumy sprawują się dobrze:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, a rok wytrzymają ?

Pytałem się w sklepie to koleś mówił żeby brać coś taniego i za rok wymienić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy bosch i prawie połowę tanszy:wink: dają rade jeszcze denso. Jak coś to wal na pw w dobrej cenie Ci zalatwie:wink:

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy bosch i prawie połowę tanszy:wink: dają rade jeszcze denso. Jak coś to wal na pw w dobrej cenie Ci zalatwie:wink:

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

A Valeo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy bosch i prawie połowę tanszy:wink: dają rade jeszcze denso. Jak coś to wal na pw w dobrej cenie Ci zalatwie:wink:

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

A Valeo ?

Słaba jakość w stosunku do ceny

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zalecasz... zwykłe przegubowe jakość/cena ?

Spotkałem się z opinią, że do starszych aut zaleca się nie zakładać piór bezprzegłubowych bo wychodzą wtedy niedomagania ramion.

Powołując się na ETKĘ do A3 będę potrzebował piór 530 x 475

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zalecasz... zwykłe przegubowe jakość/cena ?

Spotkałem się z opinią, że do starszych aut zaleca się nie zakładać piór bezprzegłubowych bo wychodzą wtedy niedomagania ramion.

Powołując się na ETKĘ do A3 będę potrzebował piór 530 x 475

Ciężko to stwierdzic. Ogólnie do B6 są tylko dedykowane a w b5 będzie hulac wszystko:hi:

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie BOSCH Aero się nie sprawdziły, po kilku miesiącach są chyba jakieś mikropęknięcia gumy, bo zostawia mi malutkie smugi na szybie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po pewnym czasie

Jak już wcześniej pisałem w tym wątku Mot-gumy u mnie się nie sprawdziły. Teraz po zimie zdecydowałem, że spróbuję te Bosch-e Aerotwiny. Kupiłem je w sklepie Selgros za 100zł za dwie sztuki (pakowane w komplecie) - nie różnią się między sobą dla kierowcy czy pasażera (jak wcześniej inni pisali, że pasażera powinna być inaczej wyprofilowana - wygięta jakby w uśmiech). Dlatego, że się nie różnią pewnie ta dla pasażera na końcu trochę odstaje od szyby. Nie mam ich długo zaledwie parę tygodni więc o trwałości napiszę po dłuższym czasie ale jeśli chodzi o teraz to jestem bardzo z nich zadowolony. Zbierają bardzo dobrze nawet przy dużych prędkościach (czego nie można było powiedzieć o Mot-gumach), chodzą cicho, solidnie i ładnie były zapakowane więc myślę że raczej oryginały (w załączeniu zdjęcie).

http://s14.postimg.org/sgmc0sarx/18052013031.jpg

Na tą chwilę polecam je jak najbardziej.

No niestety na dłuższą metę wyżej opisane przeze mnie wycieraczki się nie sprawdziły. Po paru miesiącach zaczęły nagle na szybie pojawiać się smugi ale to takie że nic widać nie było. Na początku myśłałem że coś z szybą więc umyłem ją porządnie i nadal smugi. Pomyśłałem więc że może jakieś uszkodzenia mechaniczne szyby ale założyłem stare wycieraczki i wszystko oki. Jak zdjąłem i obejrzałem z bliska pióra wycieraczek to zauważyłem takie jakby malutkie postrzępienia (nie miałem niestety lupy żeby się temu lepiej przyjrzeć ale wygląda na to że musi to być coś podobnego jak u kolegi szeryf85). Złożyłem reklamacje w Selgrosie i uznali (choć po dość długim czasie) i zwrócili gotówkę bo drugiego takiego samego badziewia już nie chciałem. Nie wiem czy to jakieś podróby czy jakaś trefna partia - coś musi być chyba w tym, że w Selgrosie kosztowały 100zł a niby te same w Inter-Carsie 250zł ?!:shock3:. Teraz zamieniłem B5 na B7 z kolegą i od razu wycieraczki też do wymiany. W B7 chodziły wygląda na to że od nowości (produkcja 2007) fabryczne SWF i mając na uwadze powyższe problemy z BOSCH-ami AEROTWIN zamówiłem u sprawdzonego kolegi TOM77 z forum też SWF (ciężko je znaleźć w sieci). Na razie mam je 2 miesiące i jest ok. Będę dawał znać jak się będą sprawować w dłuższym użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swf to produkt firmy Hella:wink:

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swf to produkt firmy Hella:wink:

No chyba nie za bardzo:wink:, z tego co kiedyś wyczytałem w sieci to od 1998r. i nadal jest to firma należąca do grupy Valeo...

http://www.valeoservice.com/html/poland/pl/valeoservice.marquesdetail.php?wid=72235348542BACD40E09CC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja więcej Bosch nigdy. Mam Valeo i 2 lata już spokoju. Nie skacze piszczy trzeszczy itp jak Bosch po pół roku. ;-)

Sony Xperia Tapatalk Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swf to produkt firmy Hella:wink:

No chyba nie za bardzo:wink:, z tego co kiedyś wyczytałem w sieci to od 1998r. i nadal jest to firma należąca do grupy Valeo...

http://www.valeoservice.com/html/poland/pl/valeoservice.marquesdetail.php?wid=72235348542BACD40E09CC

Chyba mi sie pomylilo:kwasny:

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakies bezprzegubowe silikonowe za 4dychy kupilem i rewelka szkoda talarow na boscha no chyba ze pieniadz nie gra roli to smialo mozesz zakladac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...