Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jakie wycieraczki polecacie BOSCH/VALEO/MOT-GUM


wiki

Rekomendowane odpowiedzi

trzeba miec pojęcie jak używać wycieraczek

A no trzeba :decayed:

Z tego co wiem na pierwszy montaż idą SWF

Pisałem do gościa z serwisu Audi, żeby wybadać sprawę jak to jest z tymi wycieraczkami Aero w oryginale i otrzymałem taką odpowiedź:

"zestaw jest oryginalny zapakowany w pudełko Audi VW. [...]Jeśli chodzi o producenta nie można go określić, produkcja made in germany i rzadko kiedy jest nabity producent."

a pisząc, że Valeo idą na pierwszy montaż kierowałem się danymi z tej aukcji:

http://allegro.pl/wycieraczki-valeo-silencio-x-trm-audi-a4-a6-lubin-i1956755097.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i do tego trzeba miec pojęcie jak używać wycieraczek, żeby wystarczyły na jakiś czas :)

:mysli: długo myślałem jak można spier**lić wycieraczki...i idzie jednak :blink:

a żeby nie było OT...mam teraz SWF i po trzech miesiącach użytkowania, zaczęły dziwnie zbierać i okazało się, że miałem odgięte ramię wycieraczki :mysli:. To znaczy, kąt się nie zgdzał. Wziąłem klucz francuski, dwie listewki i metodą prób i błędów ustawiłem se go...no i teraz to mi zgarnia :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie BOSH, mam w swoim aucie. Naprawde polecam

zależy jakie bosche i skąd np. z niemiec :kox: , to całkiem inna bajka :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie BOSH, mam w swoim aucie. Naprawde polecam

zależy jakie bosche i skąd np. z niemiec :kox: , to całkiem inna bajka :wink4:

To była wypowiedź ironiczna... Nie ma takiej firmy jak BOSH. Za to BOSCH jest.

A sam polecam oryginały, te które znajdują się w zestawie do konwersji na pióra Aero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. przymierzam sie do kupienia tych wyceiraczek http://allegro.pl/wycieraczki-audi-a4-b6-b7-a6-c5-bosch-aero-a933s-i2030115088.html i teraz moje pytanie, posiadam audi z kwietnia 2003r i maoje ramona wycieraczek sa zakonczone mocowaniem HACZYKIEM i czy te wycieraczki zamocuje na nie czy musze kupic etz nowe ramiona ?? pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy męczy mnie jedna sprawa ponieważ kusi mnie zakup wycieraczek a nie jestem przekonany czy będą idealnie dopasowane tzn nie będą odstawały gównie to po stronie pasażera.

Waham się miedzy Valeo(530/500) http://allegro.pl/wycieraczki-valeo-plaskie-passat-b5-audi-a4-bmw-3-i2080716646.html

a MotGum(530/510) http://allegro.pl/show_item.php?item=2074802351

:mysli:

Odpowiedź jaką uzyskałem od sprzedającego MOTGUM-y

Motgum nie jest zły ,ale ze strony pasażera może z dołu lekko odstawać .Idąc do góry zabierze całą szybę

są jeszcze MOTGUM-y (560/480) po stronie pasażera krótsza o 3cm http://allegro.pl/wycieraczki-plaskie-motgum-alfa-156-allroad-a4-i2059633254.html

Jak dotąd używałem standardowych wycieraczek, a nigdzie nie znalazłem jednoznaczej odpowiedzi co do idealnego dopasowania. Proszę o radę osób które posiadają w B5 takie płaskie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 kupiłem w Holandii i mają dziwne mocowania wycieraczek (zatrzaski) :wallbash: , gdzie kupię i za ile takie wycieraczki. :mysli: A może wymienić ramiona na normalne. Jaki koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wycieraczki idą do B6 2001 rok? Bo już mam sieczkę w głowie, chyba VALEO wezmę ale czym one się różnią, mocowaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego są takie opinie o BOSCHU...Jeśli to oryginał to ma pracować...Ja mam przód i tył na Boschu....i jest Super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o standardowe wycieraczki to dla mnie MOT-GUM ma taka sama jakosc jak Bosz ;) a cena nieporownywalna, jezeli chodzi o AERO to ostatnio wymienialem u siebie w B6 aero i wymieklem na poszukiwaniu wycieraczek z odpowiednim zapieciem, kupilem ori (kurna 200 ;( ) ale tylko ze wzgledu na zapiecie (przeprowadzilem kilka srubowkretowych prob ale bezskutecznych i dobrze bo okazalo sie ze obudowe sie odsuwa do przodu hehe a potem juz prawie samo schodzi ;) gdybym znalazl tansze to bym kupil...

pozdro

ps. nie zebym mial cos do bosza ;) ale dla mnie naprawde bez roznicy jezeli chodzi o zbierani wody, chyba ze przez 3 lata cos sie zmienilo na gorsze w motgumie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam Boscha!Kupiłem i po 2 miesiącach nadawały sie do wymiany totalny szajs sprzedają...Kupiłem Valeo i smigają aż miło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...