Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jakie wycieraczki polecacie BOSCH/VALEO/MOT-GUM


wiki

Rekomendowane odpowiedzi

Dzwoniłem do ASO przed chwilą. Mają taki zestaw, także to nie jest jakiś składak. Kosztuje u nich 310, także chyba nie ma co czekać na wysyłkę z allegro (a widziałem, że kilka osób narzekało na opóźnienia w przesyłce i brak kontaktu). Do tego mam 10% zniżki, także akurat wyjdzie na 279, jak na aukcji, tyle, że bez kosztów przesyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie...bo szukalem i SVF nie znalazlem. A swoja droga, ciekawe jak to sie spisuje :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mój błąd SWF :). Słyszałem, że wycieraczki tej firmy są montowane na pierwszy montaż. Z tego co wiem SWF jest jakośpowiązana z firmą Valeo. Na oko wycieraczki Valeo są takie same jak SWF. ja wczoraj kupiłem SWF Aero gdyż zmieniałem pióra na aero i zapłaciłem 105 zł a we wrzesniu kupowałem Valeo i płaciłem w tym samym sklepie 125 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam wycieraczki aero czy jakoś tak firmy Valeo i też nie usuwają deszczu tak jakbym chciał, a wycieraczki są w miarę nowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie Audi miałem SWFy. Jednak ostro piszczały, to je wymieniłem na Boscha. Podejrzewam, że te SWFy były jeszcze z fabryki, zatem szacun, bo nie rozmazywały, a miały 5 lat. Tyle, że ten pisk mnie denerwował.

Uważam, że SWF, Valeo, Bosch to firmy z górnej półki. Uważam również, że problemy z głośnością czy rozmazywaniem mogą pochodzić od zużytych ramion wycieraczek (słaba siła sprężyn), stąd różne opinie, że niektórzy chwalą Valeo, niektórzy na nie bluźnią, czy też z Boschem tak samo. Mam Boscha, ale następnym razem chętnie wypróbuję Valeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodze sie dj_bobo...bluzganie na piora jednej czy tez drugiej firmy, wynika z zuzycia sprezyn w ramionach :kwasny: .Tak mialem w polowce..."podrasowalem" sprezyny tzn. powiedzmy ze znalazlem nowe odpowiedniki tych ori i problem zniknal :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem zestaw do przeróbki na pióra aero. W ASO za 263,50 czyli jeszcze taniej niż na allegro. Kupowałem do tego przycisk ESP i zaślepki obok niego i z racji większych zakupów dostałem zniżkę 15% :good:

W zestawie są ramiona, pióra aero SWF, nakrętki i zaślepki. Wczoraj zabrałem się za montaż i.. wałek. Jedno ze starych ramion podrdzewiało na gwintowanym bolcu i nie chce z niego zejść :wallbash: Popsikałem WD-40 na noc, ale nadal ani drgnie. Mój ojciec miał to samo w Kia Sorento. Jemu zdjął to zakładowy mechanik, jakimś specjalistycznym narzędziem i ja pewnie też do niego pójdę, ale może ma ktoś jakieś pomysły jak to ruszyć w domowych warunkach? Nie chce mi się z tym czekać do poniedziałku :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo...ja tez sie meczylem z tym...ale ja chcialem przesmarowac caly uklad, bo mi sie zaczynal zacinac :wallbash: tzn jak padalo, to powiedzmy ze bylo okej a jak byla susza, to przychwytywalo i szkubalo :angry: Ja se zrobilem taki mini sciagacz tzn. 3 plaskowniczki przyszlifowane aby dokladnie "objely: ramie w srodku dobra nakretka i zespawane :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęte. Specjalnym narzędziem okazał się młotek :decayed: Z jednej strony lekko podważone, z drugiej lekko puknięte młotkiem i puściło. Nowe założę sobie już domu, bo mam szybę całą w szczątkach robali rozwalonych w trakcie weekendowej trasy, także chyba dobrze będzie ją najpierw przemyć. Za jakiś czas zdam relację z pracy nowych wycieraczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to czekamy na relacje :) widac ze gróbski metody stosowales :decayed: młotek majzel i breszka :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdzielę, Panowie, ale syf jest z tymi zapiekającymi się ramionami. Jak pisałem rano zdjąłem to zapieczone ramię (lewe). Jak dojechałem do domu zabrałem się za wymianę i okazało się, że drugie też się zapiekło, mimo że kilka dni wcześniej schodziło normalnie. Musiałem za jakiś czas jechać jeszcze w kilka miejsc, a że zanosiło się na deszcz założyłem zdjęte wcześniej lewe ramię na miejsce. Byłem między innymi u speców od klimy i okazało się, że oni mają taki specjalny ściągacz do tego typu akcji. Bez problemu zdjęli świeżo zapieczone prawe ramię i już chciałem jechać, ale stwierdziłem, że lepiej spróbować zdjąć i lewe (to które rano potraktowałem młotkiem) i co się okazało... Zapieczone :kox: Przez kilka godzin, tak że nie dało się go ruszyć. Ściągaczem oczywiście zlazło. Przydatne narzędzie - takie szczęki, na małym stelażu, w którego centrum siedzi gwintowany bolec z pokrętłem do obracania. Szczękami łapiemy takie ramię i dokręcamy bolec.

W każdym razie nowe wycieraczki już są. Montaż to już sama przyjemność. Z tego co zauważyłem tak na gorąco, to cichutko chodzą no i ładnie ścierają. Zaraz po założeniu na dzień dobry dostałem srajtą po szybie - dwa machnięcia i srajty nie było, żadnego mazania. No, ale póki co są nowe, także na ocenę taką rzetelną trzeba jeszcze poczekać. Jedno, co jest już teraz pewne, to że lepiej wyglądają :decayed: W środę jadę do Poznania, zobaczymy jak poradzą sobie z insektami na szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągaczem oczywiście zlazło. Przydatne narzędzie - takie szczęki, na małym stelażu, w którego centrum siedzi gwintowany bolec z pokrętłem do obracania. Szczękami łapiemy takie ramię i dokręcamy bolec.

dokladnie cos na ten ksztalt se zrobilem i dziala :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia po pierwszych deszczach i dłuższej trasie.

  • bardzo ładnie zbierają wodę (a wczoraj w Łodzi na prawdę było co zbierać z szyby)
  • owady zmazują, a nie rozmazują
  • cichutko i tak jakoś gładko chodzą po szybie
  • idealnie pracują przy wyższych prędkościach w okolicach 160-170, nic nie podwiewa ani za mocno nie dociska[\li]

Póki co jestem bardzo zadowolony, no ale, jak mówiłem, na razie to są nówki, zobaczymy co będzie za pół roku.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idealnie pracują przy wyższych prędkościach w okolicach 160-170, nic nie podwiewa ani za mocno nie dociska

Nie wolno tyle u nas jeździć! :wink4:

jak nie wolno to szybko jeździć :decayed: a tak wogle to jakie wycieraczki tak zachwalacie i czy z aukcji kupione ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez polecam wycieraczki firmy ALCA . Chodza juz u mniej 4-5 miesiecy i sa naprawde dobre. Wczesniej mialem Bosche i nie widze roznicy oprocz ceny.

Dostepne prawie w kazdym wiekszym markecie po kilkanascie zlotych i na allegro. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez polecam wycieraczki firmy ALCA . Chodza juz u mniej 4-5 miesiecy i sa naprawde dobre. Wczesniej mialem Bosche i nie widze roznicy oprocz ceny.

Dostepne prawie w kazdym wiekszym markecie po kilkanascie zlotych i na allegro. :good:

ale nie mylić z ALCA-HEYNER tymi płaskimi bo to jest straszne gówno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...