Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jakie wycieraczki polecacie BOSCH/VALEO/MOT-GUM


wiki

Rekomendowane odpowiedzi

używałem valeo w poprzednim samochodzie i spisywały się super, teraz też stawiam na tą firmę... :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tzw. banany chyba "no name" i nie sa złe, ale przy większych prędkościach, w zasadzie powyżej 70-80 km/h nie wycierają dobrze. Wymiana na zwykłe ze spojlerem załatwi sprawę?

nie są złe tylko powyżej 70km/h nie ścieraja wg. Ciebie są dobre? :mysli:

zamontuj valeo ze spoilerem i będzie gut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na valeo 100pln ani boscha 90pln (banany) nie powiem nic zlego :decayed: pierwsze ponad rok sluzyly w polówce :rolleyes: a drugie mam od wrzesnia 2009 doteraz :wink4: i po tej zimie bd musial sie zastanowic nad zmiana bo dolna krawedz jest juz slaba no ale wiecie przez zime to za kazdym razem je podnosilem jak wszlem do roboty :tongue4: i obie firmy cichutko i bez smug zbieraly wode :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam pior valeo i jestem na maxa zadowolony z ich pracy :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przylacze sie do tematu chce kupic bosch aerotwin jakie kupic. Z allegro oczywiscie tyle tego jest ze nie wiem jakie wybrac a zeby na 100% pasowaly. Dacie jakiegos linka albo sprzedawce gdzie kupowaliscie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przylacze sie do tematu chce kupic bosch aerotwin jakie kupic. Z allegro oczywiscie tyle tego jest ze nie wiem jakie wybrac a zeby na 100% pasowaly. Dacie jakiegos linka albo sprzedawce gdzie kupowaliscie?

Masz informację na kilku poprzednich stronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przylacze sie do tematu chce kupic bosch aerotwin jakie kupic. Z allegro oczywiscie tyle tego jest ze nie wiem jakie wybrac a zeby na 100% pasowaly. Dacie jakiegos linka albo sprzedawce gdzie kupowaliscie?

W Łodzi kupisz w Selgrosie, często mają promocje na aerotwin i oczywiście masz 100% gwarancje oryginalnego towaru :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przylacze sie do tematu chce kupic bosch aerotwin jakie kupic. Z allegro oczywiscie tyle tego jest ze nie wiem jakie wybrac a zeby na 100% pasowaly. Dacie jakiegos linka albo sprzedawce gdzie kupowaliscie?

W Łodzi kupisz w Selgrosie, często mają promocje na aerotwin i oczywiście masz 100% gwarancje oryginalnego towaru :hi:

dzieki. Przejade sie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie znajomy sprzedaje swoją A4 2003r postawił przy drodze i jakiś wandal zepsuł mu wycieraczkę.

Sprzeda ktoś swoją starą wycieraczkę? Nie opłaca sie inwestować w nowe jak auto i tak na handel idzie.

Najchętniej z wawy lub ewentualnie wysyłka. Oczywiście zrewanżuje sie jakimś browarkiem za fatygę i pokryję koszta wysyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy takie wycieraczki podejdą do A4 B6 początek 2003 roku? Czy raczej tylko wchodzą BOSCHowskie o oznaczeniu 3.397.001.909?

I jeszcze szukam wycieraczek do Polo Hatchback 2000rok. Znalazłem 2 modele 3.397.001.465 (zwykłe) i Aero 3.397.118.900, czy oba modele podejdą, może ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Pany...ma takie zapytanie odnosnie nowych bananow:?:

Jak zbieraja wycieraczki valeo czy bosch ale te nowe :?: Juz wyjasniam o co chodzi :?:

Poltora roku temu kupilem bosch'e i swietnie zbieraly, ale przyszedl na nie czas.

Nowe tzn. produkowane w 2011 roku wycieraczki maja...jak patrzycie z boku (profilu) wycieraczki, maja ksztalt piora w postaci trojkata rownoramiennego, a stare sprzed dwoch lat trojkata prostokatnego, taki wiekszy spojler a przy czym idzie lepszy docisk do szyby przy duzych predkosciach.

Czy te nowe przy wiekszych predkosciach tzn 120km/h i wiecej, dobrze zbieraja??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem, ze ladnie zbieraja i sa ciche ,ale czy przy wyzszych predkosciach, rzedu 120+ nie podnosza sie...tzn nie przepuszczaja wody pod piorami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem w prezencie banany Valeo dedykowane dla GM . Są to co prawda 2x51 cm trochę mało. W komplecie były uchwyty do OOOO .Jeżdżę 20 kilka lat różnymi toczydłami .Powiem tyle lepszych wycieraczek nie miałem. Polecam należy tylko dobrać różnej długości pióra i będzie OK. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, ja kupiłem Bosch Twin 909. Wymieniłem je przed zimą, bo stare zaczęły mocno niedomagać. W każdym razie, ładnie zbierały na początku, ale po jakichś 3 miesiącach stwardniały i przy temperaturze poniżej 5-6 stopni trą masakrycznie o szybę. Na początku wiosny jeszcze jako tako zbierały. Teraz zaczynają mazać. Tzn. przy pierwszym ruchu (w górę) mażą mocno. Przy powrotnym już zbiorą wszystko, no ale nie tak to powinno wyglądać. Inną sprawą są same spryskiwacze, które na naszych drogach ciągle się przestawiają i jeden psika na Maroko drugi na księżyc :kox:

W każdym razie nie jestem z nich zadowolony. Spodziewałem się, że Bosch pociągnie trochę dłużej.

Problem polega na tym, że nigdzie nie mogę dostać wycieraczek do B6. Jaki model tych Valeo kupujecie żeby pasował do tych nietypowych klipsów?

Myślałem też nad zmianą ramion na takie od B7 żeby móc silencio xtrm założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...