Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jakie wycieraczki polecacie BOSCH/VALEO/MOT-GUM


wiki

Rekomendowane odpowiedzi

mot -gumy...to sa jakies polskie wycieraczki :shocked: gdzie takie mozna dostac :mysli: ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to wiem ze dobre ma :decayed: , ale zastanawia mnie jedno :mysli: ...co tot za firma mot-gum, ma ktos takie wycieraczki w audi :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje Bosche, jakoś odżyły dziś. Lało konkretnie i zupełnie przyzwoicie sobie radziły. Pewnie pomogło im, że solidnie przeczyściłem pióra. No ale za niedługo i tak będą do wymiany.

Nie mam pojęcia jakie Valeo pasują do B6. Tzn. B6 po 11.2003 to wiem, że silencio xtrm już pasują, ale moja jest kilka miesięcy starsza. Znalazłem na allegro oryginalne zestawy tych nowszych ramion z wycieraczkami aero od razy. Także pewnie za jakiś czas taki zestaw przygarnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mot-Gumy są rewelacyjne! Produkuje ramiona wycieraczek i pióra na pierwszy montaż bodajże dla Fiata i kiedyś dla Daewoo. Polecam ich model piór płaskich, ale i stalowe przegubowe też są doskonałe. Mają świetne ramiona. Wg mnie są lepiej wykonane niż oryginały niektórych modeli aut. Wymieniłem wszystkie ramiona na Mot-Gumowskie i w końcu mam mocny docisk pióra i wycieraczki płaskie spisują się na medal - już ponad 1,5 roku.

Kupić można bodajże w sieci sklepów Carrefour lub Auchan lub bezpośrednio na stronie producenta:

http://www.motgum.com/

Acha - Mot-Gum NIE ma modelu wycieraczki do Audi A4 B6/B7 - typ mocowania "F". A szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha - Mot-Gum NIE ma modelu wycieraczki do Audi A4 B6/B7 - typ mocowania "F". A szkoda...

Ale zobacz, na stronie jest podane, że są do B6 jak i do B7. W katalogu konkretnie. Zobacz tutaj: http://www.motgum.com/index.php?pid=27 Płaskie pióra z adaptorami do większości typów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dokładnie masz tę informację? W tej tabeli nie ma B6/B7. Jest dopiero od 2007 wzwyż czyli od B8.

3db6892a7ffd7782med.jpg

Dostałem ponadto odpowiedź maila jakieś pół roku temu od producenta, że niestety to mocowania jest niezwykle rzadkie i nie opracowali technologii produkcji tego mocowania. Jak znajdę tego maila to wkleję jego treść.

---------

Wklejam:

From: Włodzimierz Godlewski [mailto:[email protected]]

Sent: Thursday, December 02, 2010 2:41 PM

To: Lukasz.......................

Subject: Re: Wycieraczki do Audi A4 B7

Witam Pana,

Bardzo nam przykro, ale do tego modelu nie produkujemy ponieważ ma on bardzo specyficzne połączenie pióro-ramie nie spotykane chyba w żadnym innym samochodzie. Proszę spróbować poszukać na allegro.

Pozdrawiam

Włodzimierz Godlewski

MOTGUM sp. j.

Producent wycieraczek szyb samochodowych

Tel. kom. 0 601 943 643

Tel. (+ 48 022) 789 37 12

Fax.(+ 48 022) 789 47 65

E- mail: [email protected]

www.motgum.com

------ Wiadomość oryginalna ------

Temat: Wycieraczki do Audi A4 B7

Data: Thu, 2 Dec 2010 06:44:39 +0100

Nadawca: Lukasz.................

Adresat: [email protected] <[email protected]>

Witam,

Czy mają Państwo w ofercie płaskie pióra wycieraczek do samochodu Audi A4 B7 8E (rok prod. 2005) długość 2 x 550mm? Nie znalazłem w katalogu, ale dla pewności wolę zapytać.

Używam Państwa wycieraczek i ramion w drugim aucie (Skoda Felicia) i spisują się rewelacyjnie!

Pozdrawiam,

Łukasz...............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, od 2007 w górę, ale jest też przedział 1999-2003 i tam są wycieraczki płaskie typu A. No to to jest B6 przecież. Pod koniec 2003 roku zmienili ramiona ponoć na takie, że można mocować do nich wycieraczki Aero najpopularniejszych producentów jak Bosch czy Valeo i w B7 też takie były. Ja mam auto z marca 2003 no to powinny pasować te mot-gumowe, chociaż jak patrzę na schemat tego łącznika typu A to chyba jakoś inaczej to u mnie wygląda, ale się zobaczy. Może jak by zdjąć nie tylko klips, ale cały ten plastik montażowy z ramienia to podejdzie.

Tak a'propos - to ramie, które jest u mnie jest już totalnie nietypowe - w żadnym markecie, na żadnej stacji, nigdzie nie ma do niego wycieraczek.

A jaka tanizna u nich. Sprawdzę dziś jak to wygląda dokładnie. Jak mówisz, że tak się dobrze spisują, to fajnie by było gdyby pasowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym B6 mogłem zbyt pochopnie uogólnić. Tak czy siak do B7 (mocowanie nietypowe typu "F") nie mają.

Tak a'propos - to ramie, które jest u mnie jest już totalnie nietypowe - w żadnym markecie, na żadnej stacji, nigdzie nie ma do niego wycieraczek.

No i masz chyba to nietypowe mocowanie. Wycieraczki takie robi tylko: Bosch, Valeo i SWF. Najlepiej zrób fotkę i wrzuć jak to u Ciebie wygląda.

Zobacz post stevie 69 tutaj: Pewnie masz takie --> ?

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=3172.75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze poszukac tych mot-gum... :gwizdanie: bo widze ze dyskusja sie ozywila na temat wycieraczek :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i masz chyba to nietypowe mocowanie. Wycieraczki takie robi tylko: Bosch, Valeo i SWF. Najlepiej zrób fotkę i wrzuć jak to u Ciebie wygląda.

Zobacz post stevie 69 tutaj: Pewnie masz takie --> ?

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=3172.75

Tak, to jest to. Tzn. to w drugim poście, te "teoretycznie montowane do 2004 roku". I nie widzę, żeby to pasowało do któregokolwiek schematu montażu na stronie Mot-Gumu. Napisałem do nich maila, ale póki co cisza.

Zdjęcia:

23052011695.jpg

23052011696.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze co innego. Jestem ciekaw jaki będzie odzew :)

Cytuję:

"Bardzo nam przykro ale do Audi A4 B6 nie produkujemy piór. Jest tam zastosowane bardzo specyficzne i rzadko spotykane połączenie pióro-ramie. Oznaczenia zaś w naszym katalogu jeszcze dzisiaj zmieniamy. Za wprowadzenie w błąd bardzo przepraszamy. "

:kwasny:

Pozostaje wymiana ramion. Jak już mi te Bosche padną zupełnie to przygarnę taki zestaw ramiona + pióra aero z alledrogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff...dobrze ze ja nie mam takiego rozwiazania, bo z ciekawosci patrzylem i rzeczywiscie jest niezla kapa, aby poszykac :wallbash:

no to bede szukal dzis mot-gum :decayed: i potem zdam relacje czy rzeczywiscie, sa takie swietne :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to bede szukal dzis mot-gum :decayed: i potem zdam relacje czy rzeczywiscie, sa takie swietne :gwizdanie:

Zamów z ich strony najlepiej. Tam jest e-mail adres na zamówienia w zakładce sprzedaż detaliczna bodajże. Nie musisz nawet sam dobierać wycieraczek, podasz model auta, wybierzesz sposób zapłaty i Ci przyślą. Bez latania po sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem u nich i kpl. wycieraczek i kpl. ramion do drugiego auta i jestem bardzo zadowolony. Płaskie pióro musi mieć silny docisk, zatem jeśli macie w aucie ramiona ze słabo trzymającymi sprężynami, to warto dołożyć i kupić solidne ramiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co myślicie o tych http://allegro.pl/oryginalne-wycieraczki-ramiona-aero-audi-a4-b6-i1596467676.html Dzisiaj lało w Łodzi i wkurzyłem się, bo moje wspaniałe Bosche zaczęły trzeć o szybę od czasu do czasu, przy temp. 16.5 stopnia, także chcę wymienić je na aero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co myślicie o tych http://allegro.pl/oryginalne-wycieraczki-ramiona-aero-audi-a4-b6-i1596467676.html Dzisiaj lało w Łodzi i wkurzyłem się, bo moje wspaniałe Bosche zaczęły trzeć o szybę od czasu do czasu, przy temp. 16.5 stopnia, także chcę wymienić je na aero.

hmm...widac po ludziach, co zlozyli zamowienie,ze to chyba dobre sa :mysli: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...