Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jakie wycieraczki polecacie BOSCH/VALEO/MOT-GUM


wiki

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem nie ma sensu inwestować w super-hiper wypasione wycieraczki, bo tak naprawdę najpóźniej po roku i tak są do wyrzucenia. A skuteczność tańszych i droższych jest w zasadzie podobna, rozsądniej przeznaczyć tę kasę na coś innego. Lepiej kupować tańsze i częściej zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

verpa, wczoraj złożyłem zamówienie. Pewnie w przyszłym tygodniu przywiozą, to zamontuję i podzielę się wrażeniami.

Dzisiaj we Wrocławiu masakra śnieżna na drogach! MotGumy w drugim aucie nie dają rady. Rozmazują wodę na szybie. Zdały egzamin na 6 ale tylko wiosną, latem i jesienią. Niestety zima weryfikuje wiele spraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zachodzę w głowę co jest grane z tymi Aero Boscha. Zastanawiam się nad tym już dość długo. Coś musi być w tym, że w jednym miejscu kosztują 100zł a w drugim 200zł za komplet. Nie wydaje mi się aby była możliwa taka różnica cen. Może to być coś rzeczywiście z tymi spojlerami. Tak mi się właśnie wydaje, że jak widziałem je na wystawce w sklepie Intercars-u to właśnie miały jakby taki spojler a te w dobrych cenach na Allegro chyba go nie mają. A to może robić dużą różnicę, bo obecnie mam te właśnie płaskie z Motgumu i nie mają żadnego spojlera i to może być powodem, że przepuszczają wodę przy większych prędkościach. Może ktoś kto handluje nimi i mógłby wszystkim zainteresowanym to wreszcie wyjaśnić. Chętnie bym je zakupił ale cena 200zł za komplet trochę mnie przeraża a znowu co do tych tańszych nie ma pewności czy będą dobrze się spisywać.

o tym właśnie mówię..... droższe wycieraczki mają wyprofilowany gumowy spojler na "grzbiecie" a te tańsze maja niby też coś takiego ale o wiele niższe i symetryczne... co właśnie może mieć duży wpływ na dociskanie.... tylko nikt nie chce mi powiedzieć czy jest różnica w jakości gumy[br]Dopisany: 02 Grudzień 2010, 08:29_________________________________________________

Moim zdaniem nie ma sensu inwestować w super-hiper wypasione wycieraczki, bo tak naprawdę najpóźniej po roku i tak są do wyrzucenia. A skuteczność tańszych i droższych jest w zasadzie podobna, rozsądniej przeznaczyć tę kasę na coś innego. Lepiej kupować tańsze i częściej zmieniać.

tu się kolego z Tobą nie zgodzę.... mam BOSCH Aerotwin ze spojlerem i po dwóch latach dopiero zaczęły gdzie nie gdzie robić paski.. i właśnie przymierzałem się jakiś czas temu do zmiany... zakup dokonany "tanich" wycieraczek... i co?! były zamontowane do pierwszego deszczu :polew: :polew: :polew: :polew: dobrze że swoich BOSCH nie wywaliłem :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

verpa - mówię o tych samych, z takimi samymi mocowaniami, do tego samego modelu, z tymi samymi numerami producenta a w tak różnych cenach. Np.: cena sugerowana na stronie Boscha - 200zł, w sklepie Intercars - 186zł, a na allegro od 100zł (u super sprzedawcy) do 140zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Niedawno kupiłem moją drugą A4 z 2004 roku. Zaraz po zakupie pojechałem do serwisu ASO i wymieniłem rozrząd i zrobiłem tzw. przegląd long-life. Poprosiłem odrazu o wymianę wycieraczek (Aero) bo te co były strasznie piszczały i źle zbierały. Zapłaciłem za komplet 121 zł (dostałem rabat jakiś przy tym wszystkim).

W sumie pierwszy raz w życiu kupiłem oryginalne wycieraczki bo stwierdziłem że jak ori to będą długo działać. Ale okazało się inaczej. Po tygodniu wycieraczka od kierowcy zaczęła robić smugi mniej więcej po środku i nie zbierała części wody u góry. Wkur...y pojechałem do ASO robić awanturę. W ASO gość sprawdził to i powiedział że mam do wymiany ramię (jasne, tak najłatwiej powiedzieć). Zamienił miejscami wycieraczki i powiedział, że jak po tygodniu będzie tak samo jak było to na bank to wina ramienia. Po tygodniu było tak samo. Czy gość ma rację? Według mnie ramiona jedno i drugie dociskają ok. Najgorsze jest to, że w aso twierdzą, że wycieraczki są ok i mogę sobie pogwizdać. Jeszcze nigdy nie miałem takich wycieraczek, żeby zbierały mi tylko tydzień, nie wspominając o tym, że najwięcej wydałem (oprócz tego zakupu) na wycieraczki 50 zł za kplt.

Proszę o poradę co mam zrobić? Może kupić takie wycieraczki -> http://allegro.pl/wycieraczki-audi-a4-b6-8e-2001-2004-bosch-twin-909-i1329906563.html ? Może będą lepsze? A może pokombinować coś z tym ramieniem? Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kunbo, tak, mogą to być słabo dociskające ramiona. Polecam ten krótki artykuł:

http://www.motgum.com/index.php?pid=5

Dzięki piękne. Spróbuje juro rozkręcić te ramię i je przeczyścić w przegubie i nasmarować. Jeżeli nie zadziała, to niestety będę zmuszony kupić nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zachodzę w głowę co jest grane z tymi Aero Boscha. Zastanawiam się nad tym już dość długo. Coś musi być w tym, że w jednym miejscu kosztują 100zł a w drugim 200zł za komplet. Nie wydaje mi się aby była możliwa taka różnica cen. Może to być coś rzeczywiście z tymi spojlerami. Tak mi się właśnie wydaje, że jak widziałem je na wystawce w sklepie Intercars-u to właśnie miały jakby taki spojler a te w dobrych cenach na Allegro chyba go nie mają. A to może robić dużą różnicę, bo obecnie mam te właśnie płaskie z Motgumu i nie mają żadnego spojlera i to może być powodem, że przepuszczają wodę przy większych prędkościach. Może ktoś kto handluje nimi i mógłby wszystkim zainteresowanym to wreszcie wyjaśnić. Chętnie bym je zakupił ale cena 200zł za komplet trochę mnie przeraża a znowu co do tych tańszych nie ma pewności czy będą dobrze się spisywać.

te z niby spojlerem na allegro za super cenę to podróbki na 100%, rozmawiałem z gościem co dostarcza boscha do selgrosa, swoją drogą często robią tam promocje na aero i komplet można wyrwać znacznie taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie kupować na Allegro to lepiej zamawiajcie takie rzeczy u TOM77 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosch Aerotwin A 933-S- siedzą w moim Audi. Potestowałem trochę, ale co można powiedzieć po 3 minutach zabawy? Na razie tylko tyle, że nie słychać ich w ogóle na mokro ani na sucho i idealnie wycierają szybę. Na moje oko są lepiej i dokładniej wykonane od SWF, które miałem do tej pory. Podejrzewam, że te SWFy są jeszcze fabryczne i wyjechały razem z Audikiem z salonu. Czyściły w miarę dobrze, ale były chwilami bardzo głośne podczas deszczu.

Mam nadzieję, że Bosche okażą się świetnymi wycieraczkami :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosch Aerotwin A 933-S- siedzą w moim Audi. Potestowałem trochę, ale co można powiedzieć po 3 minutach zabawy? Na razie tylko tyle, że nie słychać ich w ogóle na mokro ani na sucho i idealnie wycierają szybę. Na moje oko są lepiej i dokładniej wykonane od SWF, które miałem do tej pory. Podejrzewam, że te SWFy są jeszcze fabryczne i wyjechały razem z Audikiem z salonu. Czyściły w miarę dobrze, ale były chwilami bardzo głośne podczas deszczu.

Mam nadzieję, że Bosche okażą się świetnymi wycieraczkami :wink4:

testuj , testuj i napisz jak się sprawują podczas opadów śniegu. Ja obecnie mam SWF od około roku. Wodę dobrze zbierają ale strasznie głośne są na mokro i potrafią przeskakiwać czasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Boscha, nie wiem czy to podróbka jakaś była czy co, ale w życiu już nie kupie wycieraczek tej firmy, już cuda robiłem z nimi, patrzyłem czy dobrze dolegają do szyby i nic nie pomagało, dalej smugi zostawiały. A w zimie było jeszcze gorzej, temperatura trochę spadła, wycieraczki beton, nic nie ściągały wody.

Możliwe, że miałem jakieś podróbki (chociaż wątpię), nigdy już ich nie założę i nikomu nie polecę, jedynie zadowolony jestem z valeo.

PS. Przez pierwszy tydzień użytkowania tych wycieraczek (Bosch), sprawowały się OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Boscha, nie wiem czy to podróbka jakaś była czy co, ale w życiu już nie kupie wycieraczek tej firmy, już cuda robiłem z nimi, patrzyłem czy dobrze dolegają do szyby i nic nie pomagało, dalej smugi zostawiały. A w zimie było jeszcze gorzej, temperatura trochę spadła, wycieraczki beton, nic nie ściągały wody.

Możliwe, że miałem jakieś podróbki (chociaż wątpię), nigdy już ich nie założę i nikomu nie polecę, jedynie zadowolony jestem z valeo.

PS. Przez pierwszy tydzień użytkowania tych wycieraczek (Bosch), sprawowały się OK.

Ja śmigam na Boschu Aerotwin żywotność jest max 1 rok. Później identyczne objawy jak u Ciebie, nadają się tylko do kosza ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam valeo i jest teraz git, nie którzy sobie chwalą Bosha, inni nie, ciężko trafić na dobą wycieraczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem MotGum, najzwyklejsze wycieraczki 10 zł za sztukę, Bardzo ładnie zbierają, na początku podskakiwały, ale wyregulowałem kąt ramienia.

Według mnie stosunek cena jakość :thumbup:

Nie wiem ile wytrzymają, ale narazie jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...