Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADR] Wskaznik paliwa pokazuje zero

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Mam taki problem, ostatnio po zatankowaniu auta do pelna i przejechaniu 80km wskaznik paliwa spadl mi do 1/2, po nast 10km spadl calkowicie do zera i zapalila sie rezerwa,

po tym wszystkim tankowalem juz paliwo pare razy i dalej to samo, nieraz rezerwa zgasnie, wskaznik podniesie sie do polowy na pare sekund i to wszystko.

Dzisiaj podlaczylem vag`a skasowalem usterke odnosnie paliwa ale dalej jest to samo.

Ma ktos jakis pomysl co to moze byc ? uszkodzony czujnik, zawieszony przeplywomierz ?

Opublikowano

zawieszony przeplywomierz ?

przepływomierz to chyba alurat nie ma z tym nic wspólnego bo on jest od powietrza a nie od paliwa. Chodziło Ci tutaj raczej o pływak, ktory jest połączony z czujnikiem poziomu paliwa. Gdybym miał obstawiać to raczej na ten czujnik właśnie bo to on podaję sygnał do wskaźnika.

Opublikowano

moze byc kolego zawieszony pływak, czujnik od niego, lub cos z zegarami. Napisz czy jak po 80km spada ci wskaznik o 1/2 to paliwo zostaje czy zeczywiscie ubywa o 1/2 bo moze nie ma problemu z niczym a jest naprzykład jakas dziura w baku :mysli:

Opublikowano

kolega pisał, że tankował kilka razy więc sądze, że jakby znikało paliwo to by to zauważył i nie szukał winy w źle działającym wskaźniku

Opublikowano
  • Autor

Dokładnie chodziło mi o pływak a nie przepływomierz :), dziury w baku niema napewno, pozatym tankowalem juz kilka razy i mysle ze pływak powinien juz sie"odwiesic"

Obstawiam tez czujnik paliwa,

Wiecie jak sie do niego dostac? trzeba demontowac zbiornik od spodu czy moze jest jakis prosty dostep do niego?

Opublikowano

od góry jest dostep, bodajże z bagaznika

Opublikowano

plywak moze miec przetarte sciezki i "lapie" tylko na pewnych odcinkach... wykrec plywak, wlacz zaplon i sprawdz jak sie zachowuje wskaznik w momencie recznego ustalania pozycji plywaka...

wina tez moze lezec polaczeniach przewodow elektrycznych dochodzacych do plywaka lub do wskaznika na desce

Opublikowano

A czy minusowe temp jakie mamy teraz maja wplyw na zawieszanie się pływaka? U mnie dzisiaj po przejechaniu 30 km zaświeciła się rezerwa i wskazówka spadła prawie do zera co mnie zdziwiło bo mialem ćwierć baku gdy ruszałem wiec zatankowałem 15l wskazówka pokazała ćwierć baku, pare godz później odpaliłem auto a tu wzkaźnik pokazuje połowe zbiornika. Nie miałem wcześniej z tym problemów.

Opublikowano

przez mrozy moze slabo kontaktowac przewod ktory idzie od czujnika/plywaka do wskaznika na desce... zobacz czy nie jest zasniedzialy, ewentualnie przeczysc i zobacz czy bedzie poprawa... ja kiedys w innym aucie tez mialem dziwne rzeczy z wskaznikiem paliwa i wina lezala w instalacji (konektorku wpinanym do plywaka)

Opublikowano

Część.

Mój ojciec miał podobny problem jak ty.

Wystarczyło że podgol pływak i wszystko wróciło do normy.

Radze abyś spróbował tego.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

rozebralem to tak jak mowiliscie, okazalo sie ze wypial sie delikatnie jeden z kabli ktore dochodza do czujnika i nie bylo kontaktu,

teraz wszystko chodzi jak nalezy :)

dzieki za pomoc

Opublikowano

do zamkniecia :good:

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Część.

Mój ojciec miał podobny problem jak ty.

Wystarczyło że podgol pływak i wszystko wróciło do normy.

Radze abyś spróbował tego.

Co to jest"podgol pływak",bo jestem trochę starszy i nie kapuję.

Dziękuję.

Opublikowano

Część.

Mój ojciec miał podobny problem jak ty.

Wystarczyło że podgol pływak i wszystko wróciło do normy.

Radze abyś spróbował tego.

Co to jest"podgol pływak",bo jestem trochę starszy i nie kapuję.

Dziękuję.

Chodziło zapewne o "podgiął pływak", ale kolega zjadł literkę. :wink4:

Opublikowano

rba79 mozesz napisac dokladnie jak to rozebrales? Mam dokladnie taki sam problem i chetnie bym sprawdzil czy wszystko styka, ale nie wiem za bardzo gdzie jest ten czujnik i jak sie do niego dostac...

Opublikowano
  • Autor

czujnik jest z tylu pod wykladzina w bagazniku, odkrecasz 3 srubki, zdejmujesz pokrywe i pokazuje sie plywak,

wyjmujesz plywak i tam jest czujnik,

sprawdz czy kable sa ok,

powodzenia

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.