Skocz do zawartości
IGNOROWANY

szarpanie po włożeniu 2 biegu


marcin2006

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich mam problem z skrzynią biegów albo ze sprzęgłem a już mówie o co mi chodzi , kiedy wrzucam 1 ,,wchodzi delikatnie jak w nowym aucie ruszam z 1 wszystko fajnie ale juz po zmianie 2 musze użyć wiecej siły w kolejnych biegach tego nie ma ogólnie biegi chodzą jak marzenie tylko tu z 1 na 2 jest taki moment ze musze mocniej użyć siły miał ktoś taką przypadłość z was ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam problem z skrzynią biegów albo ze sprzęgłem a już mówie o co mi chodzi , kiedy wrzucam 1 ,,wchodzi delikatnie jak w nowym aucie ruszam z 1 wszystko fajnie ale juz po zmianie 2 musze użyć wiecej siły w kolejnych biegach tego nie ma ogólnie biegi chodzą jak marzenie tylko tu z 1 na 2 jest taki moment ze musze mocniej użyć siły miał ktoś taką przypadłość z was ??

W tytule napisałeś że szarpie na drugim biegu a opisujesz ciężko wchodzącą dwójkę :eusathink: ??

Samo szarpanie tylko na jednym biegu raczej się nie zdarza jest to albo na każdym albo na konkretnych obrotach czy też przy dynamicznym ruszaniu więc to sobie dokładnie zobacz i pogadamy :zyzol: .

Jeżeli chodzi o samo wbijanie drugiego biegu, rozbierz tunel i zobacz czy nie masz uszkodzonego drążka zmiany biegów. Jóź miałem sytuacje w pewnym samochodzie,że była pęknięta plastikowa obudowa trzymająca drążek zmiany biegów. Na jednym z biegów wiecznie się zacinało. Jeżeli to nie to a masz możliwość wjazdu na kanał czy dojścia od góry do cięgien wybieraka to można spróbować podregulować. I wiadomo najgorsza z opcji to uszkodzony wodzik w skrzyni, rzadka przypadłość ale się zdarza :evil2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytali opis do czego służy ten dział ?

Manuale - DIY - zrób to sam

W tym dziale znajdziesz poradniki, dzięki którym sam dokonasz napraw lub modyfikacji w swoim aucie.
Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...