Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie sa roznice Pompowtryski Siemens 2.0 BRD


Savikdeejay

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam w samochodzie 3 pompowtryski 03G 130 073 T oraz jeden 03G 130 073 M czy te z z końcówką T sa już poprawione czy to jest jedno i to samo ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w wątku "demontaż wymiana montaż pompowtryskiwaczy 2.0 16v.".

Tam powinna być odpowiedź.

Na forum na pewno jest napisane które to które ale niestety nie pamiętam dokładnie

Edytowane przez Osiollekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T - na takie wymieniali

M - poprawione nie podlegały wymianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam może takie głupie pytanie...ale kto pytanie nie błądzi :P

Przykładowo można włożyć jakieś inne wtryski do brd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna, zdaje się ze od BKD, pompki Boscha z silnikow 2.0 16V bo mają mocowanie na 2 sruby jak w siemensach. Ale do tego trzeba zmienic komputer w aucie i chyba wiazkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tego dokonać na początku też o tym myślałem ale na szczescie do tego nie doszło... Aby przejść na bosch system w tym momencie robisz sobie seryjne 140km i po chipie dopiero seria może 170km Abu było jak "zdrowe" BRD i wyżej już masz problem - zaczyna się wydawanie pieniędzy 1000cami aby dojść do 200km

Ja na tych wtryskach sim.juz 70000km nalotu mam nie mówiąc o przepracowanych moto/h silnika....

Z tego co wiem ponoć należy je co jakoś czas wyciągac i na ultradźwięki wracać do czyszczenia...

Edytowane przez SotoM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie niałem pytać, czy bosch'e są wydajniejsze niż siemensy, ale mnie uprzedziłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak znajdziesz w miare dobre pompki 073G to mozesz poszukac "Bosio Race 1287 Nozzles" widzialem w cenie ok 150 funtow, pewnie taniej da sie dostac. i takie combo wystarczy do 300 koni :D

Edytowane przez moniuh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie było 170tek na bosch tylko simenie

No tak, ale w 2.0 140km może ograniczać moc turbo i może cooler i dlatego żeby dobić do 200km trzeba wyłożyć dużo kasy.

A w BRD chyba najpierw kończą sie pompki siemensa a zaraz potem turbo i to są właśnie granice 200KM...

U mnie wtryski są już na 42stopnie i mam 200koni ledwo a chyba pompki z któregoś 1.9tdi przy takim kącie pozwalają na 250km a w serii masz 130km, więc to nie wyznacznik...

Edytowane przez Osiollekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...