Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Luźny pedał sprzęgła


dżony

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na wstępie, nie wiem czy to dobry dział ale nie wiedziałem gdzie dodać ten temat, jeżeli zły proszę o przeniesienie.

Powracając do tematu, w moim audi sprzęgło dziwnie chodzi, a dokładniej czasem przy naciśnięciu w jednym mjejscu normalnie z oporem sie wciska a w pewnym lekko i w pewniej wysokosci lata na boki, nie jest to duży luz i jakiś duży problem, ale jednak troche denerwuje. Gdzieś czytałem że moze to byc wyrobiony sworzeń ale nie wiem czy da sie go wymienic i w jaki sposób? Może ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać.

P.s. W aucie jest nowa tarcza sprzęgłą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem, delikatnie lata na boki, ale jak sam sobie pomogę, przy wciskaniu nie ucieka ;)

łapie już przy samej górze ale się nie ślizga.


dobra już znalazłem na forum. jest to wina tulei pedału sprzęgła, prawdopodobnie się wyrobił, zrobił się luźny i dlatego tak lata, na wszystko przychodzi czas. przy wymianie sprzęgła można wspomnieć o tym mechanikowi, żeby poprawił

Edytowane przez TomOskroba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się wymienić tą tuleje ? Cieżki jest do niej dostęp ? Ile kosztuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba zdjąć cały pedał sprzęgła, to jest tuleja zakończona takimi dwoma grzybkami, prawdopodobnie jeden z nich się urwał ;)

koszt tulei to grosze, trzeba pytać mechanika ile weźmie za robotę, nie mam pojęcia jaki jest dostęp.

podejrzewam że nie jest to jakaś koszmarna robota ;)


PS; wymieniałeś sprzęgło ? odkąd Ci teraz łapie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam chciałem z typ podłubać ale zobacze czy dam rade :) W sumie to nie mam do czego za bardzo porównywać bo sprzęgło wymieniał poprzedni właściciel. Troche w odczuciu przeszkadza ten pedał ale tak to bardzo nie zwracałem uwagi, ale tak w połowie mniej wiecej moze niżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem tym autem przed wymianą sprzegla slizgalo sie troche a łapalo to juz od samiutkiej góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...