Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd klap kolektora dolotowego


jacob_krk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Bardzo proszę o pomoc w ocenie problemu jaki ostatnio nęka moje Audi A4 B8 1.8 TFSI.

Od dłuższego czasu pojawia się i znika co kilkadziesiąt/kilkaset kilometrów błąd klap kolektora dolotowego (nie znam niestety dokładnie numeru błędu który wyskakuje).

Temat postanowiłem sprawdzić w warsztacie - według fachowców wszystko niby działa i chodzi. Pierwszą czynność jaką wykonaliśmy w celu wyeliminowania przyczyny było wyczyszczenie wszystkiego dokładnie.

Czyszczenie kosztowało całkiem sporo, niestety kilka dni po błąd pojawił się znowu. Tym razem podejrzenie padło na elektrozawór który w owym systemie funkcjonuję.

Koszt wymiany zaproponowany przez warsztat - kolejne 200 zł. Nie chciałbym wpaść w pułapkę wymieniania wszystkiego po kolei, eliminując teoretyczne przyczyny, jednocześnie czyszcząc portfel przepłacając za części i serwis.

Dlatego bardzo proszę o podpowiedź, czy może to być faktyczna przyczyna problemu - jeśli tak to czy orientujecie się ile taki elektrozawór + wymiana powinna kosztować i gdzie ewentualnie mógłbym ją kupić na własną rękę.

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam problem wyłączyłem klapy całkowicie i problem z glowy

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...