Skocz do zawartości
IGNOROWANY

centralka


arnold27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.panowie padła mi dzis centralka w moim avancie.nie moge otworzyc klapy i wlewu paliwa.walczył ktos z takim czyms?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jedynym sposobem odblokowania bagażnika i wlewu jest dostanie się do bagażnika (przez tylne siedzenia) dobrać się do pompki centralnego zamka, u mnie w sedanie jest po prawej stronie w bagażniku w boczku, w avancie możliwe że też, a jak już będziesz miał pompkę na widoku jest tam czerwony wężyk i jest taka zasada jeśli z całej siły będziesz dmuchał to pozamyka ci całe auto, jeśli wciągniesz powietrze z rurki to auto się otworzy całe (drzwi,wlew,bagażnik) mam nadzieję że pomogłem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kluczykiem nie otworzysz baga?

Szwankuje pompa od centr stam takie problemy.wsrod wezy sprawdz trujnik czy jest caly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem sie dzis do srodka.po rozebraniu pompki okazalo sie ze wirnik grafitowy sie rozlecial.temat do zamknięcia i dzieki za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsrod wezy sprawdz trujnik czy jest caly.

mogę wiedzieć o jakim trójniku piszesz?

u mnie w trakcie roku padły 3 pompki i szukam przyczyny która powoduje ich padanie

Edytowane przez pepik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to trafiłeś na jakieś trefne albo wina nie lezy w pompce..

Albo masz wilgoć straszna?

Od czasu do czasu trzeba zdjac przewód od zasysania i w trakcie psiknać silikonem w szpraju.

Pompka jak pada daje znać po przez długa prace tj dłuzej niz ok 2 sek.

Jezeli zdejmiemy przewody i zatkamy je palcami i pompka bedzie dalej długo pracowała to mamy pewnosc ze wina lezy w wirniku.

Jest tez regulacje czasu pracy w obu kierunkach.

U mnie nie domyka baga a wszystkie drzwi normalnie.

Wirnik wymieniałem ze 4 lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm u mnie za każdym razem padał wirnik bo sprawdzałem

teraz mam założony wirnik z pompki od golfa mam nadzieję, że dłużej posłuży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakigo dokladnie modelu bo mnie tez to czeka?

Psiknij silikonem to mu pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, skoro już jesteśmy przy temacie pompki centralnego zamka, to mógłby ktoś z kolegów podesłać mi numer pompki do Audi a4 b5 1.8 ADR 95r. Ja mam z końcówką numeru (A) a na allegro znalazłem z demontażu pompkę audi 1.8 adr 95r z całkowicie innym numerem niż posiadam. Ja również walczę z moim centralnym tylko że u mnie jest ciężko wykryć problem gdyż auto kupiłem z niedziałającym centralnym zamkiem (sprzedawca mówił że przestał działać po wymianie akumulatora) pompka jest sprawna domyka szyby z zamków przednich P/L ale wcale nie chce zamknąć całego auta. Pompkę sprawdzałem w Audi a4 b5 1.8t aeb z 95r i zamyka całe auto bez problemu ale więcej informacji na moim profilu. Jeśli ktoś mógłby mi pomóc w jakiś sposób będę wdzięczny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zakupie auta było podobnie, winny okazał się uszkodzony taki pstryczek (nie wiem jak to fachowo się nazywa) w tylnych drzwiach, jest to element który między innymi po zamknięciu drzwi gasi światło w aucie.

Wracając do pompki wszyscy macie ją w takiej gąbce dzielonej na pół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zakupie auta było podobnie, winny okazał się uszkodzony taki pstryczek (nie wiem jak to fachowo się nazywa) w tylnych drzwiach, jest to element który między innymi po zamknięciu drzwi gasi światło w aucie.

Wracając do pompki wszyscy macie ją w takiej gąbce dzielonej na pół?

Tak, pompka jest w takiej gąbce dzielonej na pół w prawym schowku bagażnika. Kolego, chodzi Ci o czujniki zamykania/otwierania drzwi ? Dodam że u mnie sprawdzone są drzwi przednie są okej ale w całym aucie brak oświetlenia, światło można włączyć na pozycji stałej i żadnej innej w 3 lampkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przednich drzwiach masz mikrostyki a z tyłu ten element o który mi chodzi nie jest na drzwiach tylko jakby na "ramie", jak zamykasz drzwi one przyciskają ten pstryczek i gaszą światło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się pozmieniało od ostatniego wpisu. Pompka ruszyła .. to jest dobry znak, ruszyła tylko dzięki temu że podpiąłem plus z akumulatora bezpośrednio do kostki pompki (tej większej) i udało się, pompka zamyka całe auto z prawych jak i lewych drzwi, oświetlenie jest przy wyjęciu kluczyka ze stacyjki we wszystkich 3 lampkach więc już jest super, przy okazji okazało się że domykanie szyb z kluczyka nie jest funkcją pompki gdyż odłączyłem pompkę i zamknąłem szyby z zamka drzwi bez problemu. Teraz zostaje pytanie dlaczego nie ma napięcia plus przy pompce (minus jest). Pozostało dojść gdzie jest przyczyna i otwieranie drzwi też będzie działać podejrzewam. Czy wie ktoś gdzie może być problem z plusem (oprócz bezpieczników) bo są okej. Pozdrawiam

Edytowane przez Adrian1727
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...