Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klekotanie w silniku


Trako

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pewien problem ze swoim Audi :kwasny: Podobnie jak kolega z tego tematu (http://a4-klub.pl/index.php?/topic/380420-klekotanie-pod-pokrywa-zaworow/) mam podobny problem. Z tą różnicą, że ten samochód nie dawno nabyłem :D Mój problem różni się jeszcze tym, że gdy doleję oleju, stukanie ustępuje. Od razu mam takie pytanie, czy może być to wina oleju? Aktualnie jest syntetyk, w tym tkwi problem? Najwyższa pora na przejście na półsyntetyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ciśnienie oleju, może popychacze też poszły. Jeśli jest syntetyk, to po co chcesz przechodzić na trochę gorszy olej. Najpierw sprawdź ciśnienie oleju, potem popychacze, może pompa oleju pada, lub smok od pompy się zapchal. Jak oleju nie bierze i silnik jest w dobrym stanie to zostań przy pełnym syntetyku. Bynajmniej na zimę będzie dla silnika lepiej.

Edytowane przez Robertk86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem, nie ustał. Dodatkowo mam problem ze sprawdzeniem stanu oleju na bagnecie ( Wycieram jest such, wkładam, wyjmuję - dalej suchy). Dodatkowym problemem jest to że zaczyna kopcić na czarno. Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest suchy to dolej, skoro po dolaniu oleju przestaje klepać to dolewaj widocznie jest go za mało tymbardziej ze bagnet masz suchy. Japier.. ludzka głupota nie zna granic :facepalm:

Edytowane przez uszol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym problem że olej jest na tłokach i boję się czy przypadkiem nie za duzo :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz mi odpowiedzieć dlaczego wydobywa się czarny dym oraz czemu mój samochód pluje "czymś" z wydechu?! Bo jak do tej pory odpowiadasz tylko na suchy bagnet!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolej tego oleju żeby był na miarce, pewnie klekotał bo po prostu nie miał oleju nie świeciła się czerwona kontrolka? Sprawdź błędy na kompie na próbę odłącz wtyczki od przepływomierza i lambdy aby wykluczyć nieprawidłową dawkę. Auto normalnie pracuje i jedzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kapanie to pewnie woda, każda b5 pluję wodą, zwłaszcza na lpg... Oleju dolej żeby na miarce się stan pokazał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleju dolewam, Dowiadywałem się u mechanika to najprawdopodobniej szklanki do wymiany... Wie ktoś jaki to koszt?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Trako napisał:

szklanki do wymiany... Wie ktoś jaki to koszt?

 

http://allegro.pl/ina-popychacz-szklanka-audi-a4-b5-a6-c4-1-6-2-0-i6210112532.html

Oczywiście cena podana dot. 1 sztuki

Edytowane przez Adrian1727
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam jedno pytanie. Ile kosztować może rozrząd? Bo chyba i tak będą tam grzebać... Cenę chciałbym poznać tak około (+/-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...