Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ciągłe zapowietrzanie układu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich znawców . Sprawa wygląda tak , kupiłem b5 2.6 i na początku temperatura rosła do 110 stopni ale spadła normalnie do 90 i cały czas tak już jest , tyle że ogrzewanie raz jest ok a raz chłodne leci , kiedy luzuje opaske od węża na nagrzewnicy wylatuje powietrze , węże od zbiorniczka płyną nie są jakieś super twarde ,płynu nie wywala ,ani się nie gotuje. znajomy mechanik stwierdził po dokładnym sprawdzeniu że to są początki uszczelki pod głowicą , autko 3 latka na sekwencji lpg , kiedy dmucha zimnym automatycznie przezuca sie na benzyne a jak grzeje to normalnie na lpg , czy może być coś jeszcze przyczyną niż uszczelka?

Edytowane przez krzychusssek

Opublikowano

mnie to wygląda tak jakby ktoś jeździł na uwalonym termostacie i wysrało upg

Opublikowano
  • Autor

mnie to wygląda tak jakby ktoś jeździł na uwalonym termostacie i wysrało upg

chłodnica jest gorąca cały czas , czy termostat?,

Edytowane przez krzychusssek

Opublikowano

skoro dolny wąż ciepły i chłodnica również to faktycznie wskazuje to na UPG

Opublikowano
  • Autor

dzis np było tak że silnik nabrał temperature 110 stopni i zimne leciało pozniej jak jechałem to spadło do 90 stopni i zaczeło leciec ciepłe i przełączyło się na lpg .uszczelka pod głowicą ? płyn chłodniczy czyściutki , nie śmierdzi spalinami ani niczym innym , mechanik znajomy powiedziął ze początki uszczelki po długim sprawdzaniu

Edytowane przez krzychusssek

Opublikowano

dopiero przy 90st przełączył sie na lpg?

Opublikowano
  • Autor

tak dopiero gdyz dopiero gdy spadło ze 110 stopni na 90 to zaczoł lecieć ciepły płyn z silnika do nagrzewnicy i parownika

Opublikowano

to zapowietrzony.jak wymieniałem termostat to później kilka godzin jeździłem i go odpowietrzałem.strasznie ciężko go odpowietrzyć

Opublikowano
  • Autor

to zapowietrzony.jak wymieniałem termostat to później kilka godzin jeździłem i go odpowietrzałem.strasznie ciężko go odpowietrzyć

jak go odpowietrzałeś ? bo mi ciągle się zapowietrza? , czy to możliwe że przez uszczelke?

Opublikowano

jeździłem dosyć długo i co jakiś czas odkręcałem korek od zbiorniczka.kilka razy wywaliło troche płynu.i długo nie leciało ciepłe powietrze.może być też uszczelka.kup sobie tester na zawartość spalin czy jakoś tak.a płynu ci nie ubywa?

Opublikowano
  • Autor

jeździłem dosyć długo i co jakiś czas odkręcałem korek od zbiorniczka.kilka razy wywaliło troche płynu.i długo nie leciało ciepłe powietrze.może być też uszczelka.kup sobie tester na zawartość spalin czy jakoś tak.a płynu ci nie ubywa?

Płynu nie ubywa , tzn kiedy powoli odkręce korek od zbiorniczka to płyn powraca z silnika i sie zwiększa jego ilość w zbiorniczku , korek odkręcałeś na zapalonym i temp silnika sie zwiększała na jakiś czas ?

Opublikowano

tak na odpalony.temp miałem na początku ok 100st,póżniej było jakieś 95st i po kilku godzinach się unormowało i stanęło na 90st.

Opublikowano

a oleju nie przybywa, nie jest rozwodniony ?

Opublikowano
  • Autor

nie oleju nie przybywa nic , anie nie ma oleju w płynie od spryskiwaczy , poprostu teraz dmucha zimnym , silnik sie nie przegrzewa

Opublikowano

zobacz czy węże wchodzące do nagrzewnicy są ciepłe

Opublikowano

i to wyglada na usczelke, pompuje powietrze w ukąłd, i nagdzewnica nie grzeja, miałem tak samo, robi cisnienie a nie zrobi obiegu

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Odpal silnik i zobacz czy dolny waz co idzie do chlodnicy jest twardy na zimnym silniku jak tak to bedzie to uszczelka

Opublikowano

Odpal silnik i zobacz czy dolny waz co idzie do chlodnicy jest twardy na zimnym silniku jak tak to bedzie to uszczelka

Dokładnie, UPG najlepiej sprawdzić po twardości węży.

Możesz też kupić zestaw do sprawdzania UPG, kosztuje na allegro kilka złotych a daje 100% pewności.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.