Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.9TDI AVF Turbina wyłącza się


Jaco90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Otóż od kupna auta czyli jakiś 2 miesięcy borykam się z problemem Turbiny.
Jadąc autostradą wciskając pedał gazu w podłogę turbina wyłącza się i zapala się Check.
Dzieje się tak tylko przy dynamicznym wyprzedzaniu lub na autostradzie przy przytrzymaniu gazu na lewym pasie. Przy normalniej jeździe po mieście lub drogami pozamiejskimi nigdy się nie zawiesiła.
Mechanik wymienił jakiś wężyk od sterowania podciśnieniem czy jakoś tak nie znam się chyba N75 jakiś cienki ponieważ był pęknięty i wydawało się że to stanowi problem. Nie wiem jak sprawdzał turbinę wyciągając czy nie ale stwierdził że luzów dużych nie ma.
Dwa dni później na autostradzie na odcinku 30 km zawiesiła się 3 razy. Właśnie przy depnięciu. No i niestety trzeba było wyłączyć i włączyć silnik i znów ok do puki się nie przyciśnie.
To są objawy raczej turbiny która wymaga czyszczenia czy regeneracji?
Dziękuje za odpowiedzi i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Otóż od kupna auta czyli jakiś 2 miesięcy borykam się z problemem Turbiny.

Jadąc autostradą wciskając pedał gazu w podłogę turbina wyłącza się i zapala się Check.

Dzieje się tak tylko przy dynamicznym wyprzedzaniu lub na autostradzie przy przytrzymaniu gazu na lewym pasie. Przy normalniej jeździe po mieście lub drogami pozamiejskimi nigdy się nie zawiesiła.

Mechanik wymienił jakiś wężyk od sterowania podciśnieniem czy jakoś tak nie znam się chyba N75 jakiś cienki ponieważ był pęknięty i wydawało się że to stanowi problem. Nie wiem jak sprawdzał turbinę wyciągając czy nie ale stwierdził że luzów dużych nie ma.

Dwa dni później na autostradzie na odcinku 30 km zawiesiła się 3 razy. Właśnie przy depnięciu. No i niestety trzeba było wyłączyć i włączyć silnik i znów ok do puki się nie przyciśnie.

To są objawy raczej turbiny która wymaga czyszczenia czy regeneracji?

Dziękuje za odpowiedzi i sugestie.

kolego standardowo logi do zrobienia bez tego niema co gdybać dynamiczne gr. 03,08,11 na początek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym będzie ciężko. Nie mam Vaga i nie znam się na tym. Dodatkowo jestem w delegacji i zjeżdzam w ptk pod wieczór. Więc wszystkie zakłady w Krk już zamknięte :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym będzie ciężko. Nie mam Vaga i nie znam się na tym. Dodatkowo jestem w delegacji i zjeżdzam w ptk pod wieczór. Więc wszystkie zakłady w Krk już zamknięte :-(

tak jak pisałem wcześniej bez logów będzie ciężko , pewnie albo łopatki w turbinie się przycinają / wtedy bez wyciągnięcia i czyszczenie się nie obędzie / albo ktoś grzebał przy regulacji sztangi przy turbinie i za bardzo skręcił /skrócił sztangę / dlatego przeładowuje tylko na autostradzie

masz niedaleko do Mnie napisz przy okazji na priw podepniemy VAGa i napewno coś wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...