Gdzie podpiąć kamerkę / rejestrator

JawoR36

Witam, gdzie mogę się wpiąć w instalację w samochodzie, by kamerka działa automatycznie podczas jazdy? Interesuje mnie, żeby kamerka działała także po zgaszeniu samochodu (podczas kontroli policji) i np do momentu zamknięcia samochodu.

Sensowne podłączenie najbliżej to zasilanie lusterka fotochrom - po zapłonie.

Ale to spowoduje, że po zgaszeniu silnika kamerka się wyłączy, czyż nie?

To gasisz silnik, a następnie włączasz tylko sam zapłon jeśli chcesz dalej nagrywać :)

I dochodzi tutaj błąd ludzki, czyli skleroza + stres związany z kontrolą i dam sobie rękę uciąć, że gdy będzie potrzebna, to nie zostanie włączona. Już nie mówiąc o sytuacji w której siedzisz na parkingu, baba obok parkuje i musisz myśleć "zmieści się czy włączyć kamerkę".

Ja mam kamerkę podłączoną pod bezpieczniki obok schowka, po zapłonie. W kamerce mam ustawione, że po wyłączeniu zapłonu nagrywanie jest kontynuowane przez kilka minut z wbudowanej baterii.

Dokładnie. Chociaż baterię zwykle szybko padają w takich kamerkach.

A od sytuacji parkingowych, w teorii jest funkcja automatycznego włączania po wykryciu wstrząsu.

Ciężko pewnie o napięcie które jest gdy obudzi się MCE - bo zaraz się okaże, że MCE się nie usypia i akumulator będzie rozładowywany.

Podłącz pod lampkę w suficie. Tam zasilanie wyłącza się dopiero po zamknięciu centralnego zamka, a włącza zaraz po otwarciu. Nie jest potrzebny zapłon. Dla testu włącz sobie lampkę na (1) i zobacz kiedy zgaśnie ;)

Tutaj trochę dłuższy temat + opis jak ja to zrobiłem: https://a4-klub.pl/index.php?/topic/202223-zasilanie-kamery-rejestrator-samochodowy/

Edytowane przez sowiq

Czyli pod ten tryb, w którym lampka świeci się cały czas, a nie po otwarciu drzwi, tak?

Dokładnie. Włącz lampkę w ten sposób i zamknij drzwi centralnym zamkiem. Po kilku sekundach lampka się wygasi.

Nie wiem dokładnie na których pinach trzeba szukać tego napięcia - ja znalazłem podłączając żarówkę do kostki ;)