Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Gdzie jechać z Audi w lubuskim (ew. Koszalin) - świeci się kontrolka ESP ?


paaluh1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam audi AWX 1,9 tdi 130 KM z 2002r. Mam problem wymieniany już na forum, a mianowicie świeci się cały czas kontrolka esp, mruga kontrolka od świec żarowych, nie palą się światła stopu i nie działa tempomat. Dzisiaj wymieniłem wspominany czujnik świateł stopu, który zakupiłem w salonie KIM w Gorzowie Wlkp (tam jednak nie prowadzą serwisu audi). Po wymianie czujnika nic się nie poprawiło. Mój mechanik również sprawdzał również wspominaną skrzynkę pod maską na podszybiu i też żadnej poprawy. Jego komp nie wykazuje żadnych błędów (ale podobno nie ma uaktualnionego). Jeżeli ktoś może dać namiary na dobrego mechanika Audi w Lubuskim (najlepiej Słubice lub okolice) to byłbym niezmiernie wdzięczny (chciałbym podłączyć auto pod kompa może jednak pokaże jakieś błędy). Ewentualnie jeżeli ktoś miał podobny problem proszę o kontakt. Ewentualnie interesowałby mnie Koszalin (ale to naprawdę ewentualność bo trzeba tam dojechać a w takim stanie wolałbym tam nie jechać).

PS. Koniec roku a moja niunia chora:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lubuskiem raczej trudno. Kolega dobrze radzi ze skierowaniem pytania w temacie spotów lubuskich

Przeczytaj PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka od świec mruga.bo masz jakiś błąd w silniku.A co do kontrolki od ESP to świeci Ci cały czas,czy dopiero jak ruszysz,bo miałem taki przypadek w Audi A6 z 2002 i trzeba było tylko skalibrować czujnik kąta skrętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Ja obstawiam przekaźniki pod komputerem na podszybiu. Żeby się tam dostać i zrobić wszystko porządnie musisz zdjąć wycieraczkę, odkręcić obudowę itd. Czy Twój mechanik to robił?

Mrugające świece żarowe i zapalone ESP to może być też czujnik pedału przyspieszenia. Czy obroty wskakują Ci na około 1200 RPM? Niemniej pedał przyspieszenia maże też szwankować przez wilgoć w przekaźnikach pod komputerem.

Pozdrawiam i czekam na rozwiązanie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ta skrzynka na podszybiu jest sprawdzona i niby wszystko jest w najlepszym porządku. Obroty są na normalnym poziomie. Wszystko wyjaśni się 02.01.09r. Mam nadzieję, że niunia będzie wtedy ok. pozdrawiam[br]Dopisany: 31 Grudzień 2008, 14:51_________________________________________________a co myślicie o światłach stop? po naciśnięciu pali mi się tylko trzecie światło? ktoś miał podobne objawy przy przepalonych dwóch żarówkach stop?[br]Dopisany: 31 Grudzień 2008, 16:30_________________________________________________aha stary kod czujnika stopu 3B0 945 511A jest podobno wycofany z produkcji i zastąpiono go czujnikiem o numerze katalogowym 1K2 945 511 jakby się komuś to przydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie a mi czasami jak wjade na kawalek sliskiej drogi to zaczyna mi mrugac kontrolka esp(w jakies posniegowe bloto czy lod) ale potem gasnie.dzieje sie tak tylko podczas jazdy w trudnych warunkach. czy to oznaka pracy esp tzn ze uklad jest sprawny czy cos innego. dodam ze w innych sytuacjach nie ma problemu gasnie na desce kontrolka i sie nie pojawia no chyba ze nacisne esp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to oznaka pracy ESP.

Nie masz czym się martwić, tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega załatwił już temat.

Rozwiązanie :

Spalone dwie żarówki "stopu"

Info w innym Jego wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość- jak kolega " brok" napisał mistrz TOMEK ma swój zakład w Koszalinie nr. Tel nadal aktualny.

Naprawia tylko Audi i VW, jestem jego stałym klientem od lat, facet zna sie na tym co robi.

Polecam w 100%

Przy okazji ma znośne ceny :> nie jak w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...