Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MMI 3G+ problem z pokrętłem glosnosci


Damis16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z pokrętłem ciszej/gosniej.

Od jakiegoś czasu gdy chciałem przyciszyć bądź podgłosić muzyke to ta funkcja nie działała prawidłowo, podgłaszałem to muzyka sie przyciszała, nie reagowało to prawidłowo, tak samo z podgłaszaniem. Teraz przestało to pokrętło w ogole reagować. Działąją w nim funkcje wyciszenia poprzez nacisniecie oraz zmiana muzyki w lewo i prawo, a podłaszanie i przyciszanie nie reaguje już w ogole.

Co to się mogło stać koledzy? Naprawia się to?

Nie wiem jak dokłądnie to wytłumaczyć, myślę, że zrozumieliscie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z pokrętłem ciszej/gosniej.

Od jakiegoś czasu gdy chciałem przyciszyć bądź podgłosić muzyke to ta funkcja nie działała prawidłowo, podgłaszałem to muzyka sie przyciszała, nie reagowało to prawidłowo, tak samo z podgłaszaniem. Teraz przestało to pokrętło w ogole reagować. Działąją w nim funkcje wyciszenia poprzez nacisniecie oraz zmiana muzyki w lewo i prawo, a podłaszanie i przyciszanie nie reaguje już w ogole.

Co to się mogło stać koledzy? Naprawia się to?

Nie wiem jak dokłądnie to wytłumaczyć, myślę, że zrozumieliscie :)

Pozdrawiam

Tez tak mialem. Po aktualizacji softu od 2 dnia dziala ok, ale to chyba niemozliwe zeby sam update pomogl...a moze jednak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też ten sam problem. Pokrętło raz działa raz nie :( Mam najnowszy soft.. Czyżby zaczynały padać?

Edytowane przez Sensei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie kolejne dwa dni i dziala ok wiec ja juz zglupialem ale chyba jednak update softu pomogl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

mam problem z pokrętłem głośności przy dźwigni zmiany biegów, a mianowicie kręcąc w jedną lub drugą stronę głośność wariuje, nie chce się jednoznacznie pogłośnić lub ściszyć tylko świruje. Mogę to jeszcze regulować z kierownicy ale nieraz wygodniej mi z tamtąd :)

Podejrzewam że żywot tego pokrętełka dobiega końca więc przydało by się wymienić. Szukałem na allegro ale nic nie widzę takiego do kupna.

Jakieś pomysły gdzie kupie lub gdzie wymienię ? Jestem ze Szczecina.

Ktoś wie jak to zdemontować?

Z góry dzięki za sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

mam problem z pokrętłem głośności przy dźwigni zmiany biegów, a mianowicie kręcąc w jedną lub drugą stronę głośność wariuje, nie chce się jednoznacznie pogłośnić lub ściszyć tylko świruje. Mogę to jeszcze regulować z kierownicy ale nieraz wygodniej mi z tamtąd :)

Podejrzewam że żywot tego pokrętełka dobiega końca więc przydało by się wymienić. Szukałem na allegro ale nic nie widzę takiego do kupna.

Jakieś pomysły gdzie kupie lub gdzie wymienię ? Jestem ze Szczecina.

Ktoś wie jak to zdemontować?

Z góry dzięki za sugestie :)

To jest caly panel MMI do wyjecia i wymiany/naprawy. Jak pisalem powyzej u mnie tez wariowalo i sie chyba samo naprawilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

mam problem z pokrętłem głośności przy dźwigni zmiany biegów, a mianowicie kręcąc w jedną lub drugą stronę głośność wariuje, nie chce się jednoznacznie pogłośnić lub ściszyć tylko świruje. Mogę to jeszcze regulować z kierownicy ale nieraz wygodniej mi z tamtąd :)

Podejrzewam że żywot tego pokrętełka dobiega końca więc przydało by się wymienić. Szukałem na allegro ale nic nie widzę takiego do kupna.

Jakieś pomysły gdzie kupie lub gdzie wymienię ? Jestem ze Szczecina.

Ktoś wie jak to zdemontować?

Z góry dzięki za sugestie :)

może spróbuj wrzucić soft od nowa, może pomóc

Edytowane przez wojtekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem , o wersję ponieważ też miałem podobne problemy ... mając "starą" seryjną .

Rafał masz  "pierwszy" fabryczny soft .

Trzeba aktualizować do nowszej wersji ... u mnie pomogło . 

 

Edytowane przez PIXI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie miałem odwagi - można uwalić jednostkę .

Serwis odpada , cena kosmos ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enkodery można regenerować jest do tego specjalny preparat, ale trzeba go rozłożyć na czynniki pierwsze.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2017 o 22:37, ziomal-84 napisał:

Enkodery można regenerować jest do tego specjalny preparat, ale trzeba go rozłożyć na czynniki pierwsze.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

Wiesz może jaki konkretnie to preparat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KONTAKT PR preparat do regeneracji potencjometrów


Dzieki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROZWIĄZANY:

Rozebrałem panem mmi.

Psiknąłem kilka razy na potencjometr/enkoder i kręciłem nim. Na tą chwilę od około miesiąca jest dobrze. Więc obyło się bez całkowitego wyciągania go przy pomocy lutownicy. Jakby ktoś na szybko chciał sprawdzić to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...