Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem wbicia 2 biegu, wymiana oleju


Adrian1727

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dużo jest tematów na temat skrzyń biegów oraz doboru odpowiedniego oleju do skrzyni,miałem już odpuścić dodawanie kolejnego tematu bo się robi masło maślane, lecz mam dylemat. W mojej audi podczas jazdy na zimnym silniku czasami ciężko wbić 2 bieg. Czasami wchodzi jak w masło a czasami zazgrzyta. Akurat dzisiaj miałem taki przypadek, pojechałem do sklepu i wracając podczas rozpędzania i próbie wbicia 2 biegu po prostu do połowy wszedł i zaczął zgrzytać wbiłem szybko na luz i ponownie wbijając nastąpiło zjawisko wbicia biegu bez sprzęgła mimo że miałem do końca wciśnięte, okropny zgrzyt. Postanowiłem coś nagrać i włączyłem kamerkę i przejechałem ok 7-8 km i nic biegi jak w masło zero jakichkolwiek zgrzytów po prostu nic.Dodam że pozostałe biegi na zimnym wchodzą nie ze zgrzytem ale też nie prawidłowo. Po jeździe kilku kilometrowej objawy ustępują. Mam do was pytanie, czy to wina oleju czy synchronizator 2 biegu pada ? Nie wiem kiedy był wymieniany olej ale pewnie dawno. Czytałem na forum różne tematy i jedni piszą że tylko syntetyk i leją 75w90 ravenol no ale przecież on jest półsyntetyczny, syntetyczny jest ravenol 75w80. Czy może ktoś napisać który zalać do skrzyni ? Tańszy 75w90 posiada specyfikacje VW 501.50. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien, że masz odpowiedni poziom oleju w skrzyni ?.

I czy to jest jeszcze olej.

Od tego bym zaczął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien, że masz odpowiedni poziom oleju w skrzyni ?.

I czy to jest jeszcze olej.

Od tego bym zaczął.

Właśnie nie jestem pewny, ale domyślam się w jakim stanie może być choć nie sprawdzałem i dlatego chcę kupić dobry, właściwy olej żeby wymienić, i stąd pytanie który wybrać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że też mam podobny problem. Czasami wcale nie wejdzie, czasami idealne. Kolega w Passacie 1.8T też miał taki problem i wymienił sprzęgło, olej i nadal ma to samo. Czytałem o tym na internecie o tym to w sumie dużo osób ma ten problem i większość pisała, że wymiana oleju, sprzęgła niewiele da. Może być to wina synchronizatora 2 biegu, ale szczerze wątpię czy to to. Wymień olej, abyś miał pewność, że jest dobry i jeździj- takie moje zdanie. Jeżeli bardzo Ci to przeszkadza to skrzynia w dół i niech jakiś majster zobaczy co jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że też mam podobny problem. Czasami wcale nie wejdzie, czasami idealne. Kolega w Passacie 1.8T też miał taki problem i wymienił sprzęgło, olej i nadal ma to samo. Czytałem o tym na internecie o tym to w sumie dużo osób ma ten problem i większość pisała, że wymiana oleju, sprzęgła niewiele da. Może być to wina synchronizatora 2 biegu, ale szczerze wątpię czy to to. Wymień olej, abyś miał pewność, że jest dobry i jeździj- takie moje zdanie. Jeżeli bardzo Ci to przeszkadza to skrzynia w dół i niech jakiś majster zobaczy co jest.

Dzięki za radę na pewno wymienię olej. Tak, dokładnie też dużo czytałem o tym i jednemu wymiana oleju pomoże drugiemu nie, a co do sprzęgła to jest okej bierze jak powinno, aczkolwiek nie wiem czy kiedyś było zmieniane. Jeśli by olej nie pomógł to będę jeździł to takiego stopnia aż puści korzenie, nie mam zamiaru bawić się w wymianę załóżmy synchronizatorów jak skrzynię można dorwać w razie konieczności już od 2 stówek. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś mógł napisać czy wymiana oleju pomogła byłbym wdzięczny ;) bo mam taki sam problem jak Ty ;)

Jeszcze nie zdążyłem wymienić kolego, ale ostatnio u mnie mrozy do -20 st. i odpaleniu auta jak chciałem się rozpędzić to musiałem delikatnie zmieniać biegi bo był straszny opór wbicia jak i wyciągnięcia z biegu 1 i 2 szczególnie, po paru kilometrach gdy auto było w pełni rozgrzane już było inaczej choć nie idealnie więc pewnie u mnie wymiana oleju tak na 98% ;) Za kilka dni jak mrozy puszczą zabiorę się za wymianę oleju ;)

Edytowane przez Adrian1727
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wymieniłem olej, nie zalewałem ravenol za duży koszt skrzynia kosztuje załóżmy ok 150-200 zł, nie opłacało się zalewać oleju za 150 zł. Olej który był w skrzyni nie wyglądał tragicznie ale widać było że nie był wcale wymieniany od wyjazdu z fabryki. Zalałem polecany i sprawdzony olej Jasol 75w90 GL 4. Biegi wchodzą lepiej niż wcześniej ale czasami zdarza się że któryś bieg nie wejdzie płynnie ale tak jakbym przy wrzucaniu musiał ustąpić w połowie na (sekunde) i wbić dalej ale to raczej już wina leży albo po stronie skrzyni albo wybieraka bo wybierak też nie jest nowy,ma luzy. Po wymianie nie zdarzyło mi się żeby skrzynia zazgrzytała podczas wrzucania 2 biegu jak to było przed wyminą. Temat uważam za zamknięty ;)

Edytowane przez Adrian1727
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komuś wymiana oleju nie pomaga, to można trochę zniwelować zgrzyt przez wyśrodkowanie drążka po zbiciu 1ki i wtedy dopiero wrzucenie 2ki. Fakt, niewygodne i wydłuża zmianę, ale zgrzytu nie powinno być tak często

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, petrosdbz20 napisał:

Jeżeli komuś wymiana oleju nie pomaga, to można trochę zniwelować zgrzyt przez wyśrodkowanie drążka po zbiciu 1ki i wtedy dopiero wrzucenie 2ki. Fakt, niewygodne i wydłuża zmianę, ale zgrzytu nie powinno być tak często

Dzięki kolego za podpowiedź ;) tragicznie jeszcze nie jest na zimnym biegi zazwyczaj teraz bez oporu wchodzą ale zdarzył mi się pierwszy raz dzisiaj od wymiany oleju że na zimnym zazgrzytał bardzo lekko przy wrzuceniu 2 biegu, jak jest ciepły 2 chodzi jak w masło także może to wina synchronizatora, wiadomo skrzynia ma swoje lata wieczna nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...