Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.8 ADR] Spory wyciek oleju, czy może być z filtra?


janeksroka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Dziś w moim A4 B5 1.8 ADR zrobił się wyciek oleju.
Wyglądało to tak, samochód postawiłem wczoraj na parkingu pod blokiem, temperatury ok -12 stopni, nie było żadnych problemów, kontrolek etc.

Dzisiaj wsiadłem w samochód, przejechałem około 1km i zaświeciła się kontrolka od oleju, postój, oględziny powierzchowne, przez kilka minut zrobiła się spora plama na parkingu. Dolałem nieco oleju, wróciłem pod blok. Wracając zauważyłem ślad jaki zostawiłem na kostce. Samochód zaparkowałem, podniosłem na lewarku, obejrzałem tyle ile się dało. Wygląda to tak jakby leciało z filtra oleju, ale jak ruszyłem go ręką to jest solidnie dokręcony. Nie było za dobrej widoczności, więc może być jakieś inne źródło.
Stąd moje pytanie, czy może tak duża ilość oleju wycieknąć przez filtr/uszczelkę pod nim?
Ewentualnie czy gdzieś w okolicy filtra jest jakiś wężyk który mógłby puścić taką ilość oleju?
Dodam, że olej i filtr ma przejechane 12kkm, więc nie jest pierwszej świeżości.

Dziękuję serdecznie za pomoc :)

P.S. przepraszam użytkowników parkingu za ślad z oleju, tym bardziej, że wśród nich są forumowicze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W adr częstą usterką jest uszkodzony czujnik ciśnienia oleju i z niego cieknie. Może z pod podstawy filtra też lecieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne, polecacie jakiegoś speca, który ogarnąłby to dobrze i niedrogo we Wrocławiu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnij chłodniczke oleju. Tez mam ADR i pojawił sie u mnie ten sam problem co opisałeś, a odkryłem go przypadkiem właśnie dolewając oleju. Był mocny wiatr i korek zleciał mi na osłonę silnika. Musiałem ją zdjąć, żeby go odzyskać, a przy okazji zobaczyłem usterkę. Na dniach będę musiał to naprawić...

Edytowane przez ppatryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...