Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zbiornik Spryskiwaczy


Grzesiu87

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł mróz.

Chociaż mam zimowy płyn do spryskiwaczy jest podejrzenie że nie wytrzymał mrozu -29. po ogrzaniu samochodu w garażu cały płyn wyciekł mi koło lewego przedniego koła. Trudno bywa teraz nadszedł czas aby zlokalizować usterkę. Myślę że pierwsze kroki trzeba skierować do demontażu zbiorniczka tylko jak się za to zabrać? Kolo na bok i zdjąć nadkole? Proszę o pomoc w tym temacie z góry dziękuje. Chodzi o Audi A4 B7 z 2007r 2.0TDI 170km


Przyszedł mróz.

Chociaż mam zimowy płyn do spryskiwaczy jest podejrzenie że nie wytrzymał mrozu -29. po ogrzaniu samochodu w garażu cały płyn wyciekł mi koło lewego przedniego koła. Trudno bywa teraz nadszedł czas aby zlokalizować usterkę. Myślę że pierwsze kroki trzeba skierować do demontażu zbiorniczka tylko jak się za to zabrać? Kolo na bok i zdjąć nadkole? Proszę o pomoc w tym temacie z góry dziękuje. Chodzi o Audi A4 B7 z 2007r 2.0TDI 170km

Dzięki za poprawienie działu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz kolego temat:

https://a4-klub.pl/index.php?/topic/195973-wyciekajacy-plyn-od-spryskiwaczy/

Koło trzeba zdjąć, potem okręcić kilka śrubek torx aby wyjąć nadkole. Nadkole wyjdzie po dobroci, tylko trzeba je delikatnie wsunąć w stronę silnika a brzegi podciągnąć do góry, a potem całość w dół.

Po lewej stronie będzie dolny zbiorniczek, jest przykręcony na 3 śrubki bodajże 10. Odkręcasz je, odpinasz kable od pompki oraz przewód od spryskiwaczy. Pociągasz delikatnie do siebie , a potem w dół. W górnej części jest uszczelka pomiędzy dolnym a górnym zbiorniczkiem.

Ja miałem pęknięcie na bocznej ściance, to załatwiłem to SuperGlue ;) Wytrzymało -22 :P Składasz w odwrotnej kolejności. Pomiędzy dolny a górny zbiorniczek warto włożyć nową uszczelkę albo silikon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu nadkola zobaczysz zbiornik, z tego co pamiętam trzyma się na 3 śrubkach odpinasz elektrykę potem musisz go lekko wyszarpnąć z e zbiorniczka górnego i masz go na wierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecę po raz kolejny ściągnąć sobie pdf Sam Naprawiam, na prawdę się przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może wcale nie potrzebujesz demontować zbiornika, problem może tkwić w którejś ze złączek/kolanek, odkręć koło, nadkole, osłony nalej płynu i szukaj wycieku. Wyjmiesz zbiornik, okaże się cały i problem pozostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany rozsadziło pompkę od spryskiwaczy halogenów. Kupiłem nową założyłem i wszystko ok dzięki wszystkim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...