Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie alarmu pod CAN


ksanto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam podpiąć alarm do magistrali CAN czy możecie mi napisać jak to wygląda w A4 B8, albo podeślijcie jakiś link
Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu alarmu wybiera się kod modelu auta dla Audi 8K to 47 i alarm powinien już komunikować się z magistralą CAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też się przymierzam do kupna alarmu i moje pytanie brzmi, w które miejsce trzeba się wpiąć tzn jaki kabel i gdzie go znaleźć w tą magistrale can? Manualnie to ja sobie z tym poradzę, tylko potrzeba mi cynku gdzie:) A alarm taki:

http://allegro.pl/dedykowany-cyfrowy-alarm-can-do-aut-audi-lodz-i6767915075.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z alarmem powinieneś dostać instrukcję montażu ale prawdopodobnie podpinasz się pod MCE wtyczka brązowa przewody pomarańczowo zielony i pomarańczowo brązowy, rozpoznasz je bo będą ze sobą skręcone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No instrukcje dostane tylko powiedz mi jeszcze w którym miejscu tą wtyczkę znajdę i będzie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdemontować osłonę pod kierownicą i tam jest moduł MCE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak w nowych audi gdzie trzymanie hamulca i wciśniecie kluczyka powoduje natychmiastowe zapalenie auta, pozyskujecie sygnal zaplonu potrzebny do roznych blokad/alarmow ?

np sa blokady ktore w fazie zaplonu potrzebuja uzyciu kodu, co w przypadku jak jako takiego stanu nie ma w b8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, komoornik napisał:

Jak nie ma zapłonu? Przecież po wciśnięciu kluczyka bez hamulca jest.

tak jest, ale ja odpalam auto z wciśniętym pedałem.

Potrzebuje analogowego plusa w ktorym pojawia sie plusz po otwarciu drzwi i nie znika po odpaleniu auta czy zamknieciu drzwi...plus z zaplonu odpada bo w przypadku jak odpalam z wcizenistym hamulcem nie mam praktycznie sygnalu zaplonu, moje zabezpieczenie nie zdazy zadzialac to raz a dwa ze chcialbym w tym stanie zaplonu wykonac jakas operacje zeby odblokowac auto.

Edytowane przez roman_tyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odlacz CAN z gniazda diagnostycznego. To bardzo proste i skuteczne zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ziomal-84 napisał:

Odlacz CAN z gniazda diagnostycznego. To bardzo proste i skuteczne zabezpieczenie.

tak to fajne zabezpieczenie, ale zalezy mi jeszcze na jakims dodatku. Pamietaj ze linie CAN mozna wyciagnac z radia czy z drzwi czy skadkolwiek. Nie wiem czy zlodziej ma czas na zabawy z CANem, ale ukrycie tylko zlacza to to slabe zabezpieczenie.

Edytowane przez roman_tyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ukryj obd a w miejscu starego złącza diagnostycznego wstaw przetwornice hid jak ktoś coś podłączy to tylko raz i dym uleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...