Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[A4B5] Głośniki BOSE przód

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Posiadam nagłośnienie BOSE i trzeszczy mi głośnik od strony pasażera z przodu (ten większy na dole). Nie wiem jaki mam teraz kupić by wszystko grało jak powinno. Szukałem ory BOSE ale jakoś nic specjalnie mi nie wpadło w oczy.

Z zamienników (nie musi to być wysoka półka ) znalazłem coś takiego : http://allegro.pl/glosniki-audi-a4-b5-1994-2001-przod-bose-dystanse-i6673264662.html

Tylko na jakimś zdjęciu zauważyłem, że oryginalne głośniki mają jeszcze wtyczkę. A te chyba jej nie posiadają.

Może ktoś mi doradzić czego mam szukać i co musi posiadać głośnik by podszedł pod ory wiązki i całą resztę BOSE ? Tak by nie było rzeźbienia - wyjąc stary i wsadzić nowy ;)

Z góry dzięki za info i pomoc.

Opublikowano

Wszedłem na OLX i tam jest tego od ch...oinki. Pogrzeb na pewno znajdziesz jakiś używany w dobrym stanie. Co do tych, które przedstawiłeś to jakiś totalny szrot, który podejrzewam, że nie gra, a już na pewno nie tak jak używa BOSE.

Opublikowano

lepiej zamów sobie same dystanse a głośniki popatrz w media markt ja np kupiłem w saturnie pioneera za 100 zł noweczki :) albo po prostu poszukaj na allegro z dystansami jakieś markowe nie muszą to być hertza czy jakieś inne ale powinieneś coś znaleźć dobrego w dobrej cenie :) lepiej dopłacić te 40 lub 50 zł niż później żałować

o popatrz na te :

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/glosniki-magnat-car-fit-style-132

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/glosniki-samochodowe-pioneer-ts-g1331i

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/glosniki-alpine-sxe-1325s7

 

moim zdaniem najlepsze chyba magnata bo mają większą moc rms ale nie znam się aż tak więc może ktoś ci doradzi ale tu masz w dobrej cenie i nawet przyzwoite głośniki :) a dystanse na allegro kosztują z 40 zł

o masz tutaj :

http://allegro.pl/dystanse-glosnikowe-audi-a4-b5-1994-2001-13cm-i5098489185.html

Opublikowano
Godzinę temu, Dave93 napisał:

lepiej zamów sobie same dystanse a głośniki popatrz w media markt ja np kupiłem w saturnie pioneera za 100 zł noweczki :) albo po prostu poszukaj na allegro z dystansami jakieś markowe nie muszą to być hertza czy jakieś inne ale powinieneś coś znaleźć dobrego w dobrej cenie :) lepiej dopłacić te 40 lub 50 zł niż później żałować

o popatrz na te :

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/glosniki-magnat-car-fit-style-132

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/glosniki-samochodowe-pioneer-ts-g1331i

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/glosniki-alpine-sxe-1325s7

 

moim zdaniem najlepsze chyba magnata bo mają większą moc rms ale nie znam się aż tak więc może ktoś ci doradzi ale tu masz w dobrej cenie i nawet przyzwoite głośniki :) a dystanse na allegro kosztują z 40 zł

o masz tutaj :

http://allegro.pl/dystanse-glosnikowe-audi-a4-b5-1994-2001-13cm-i5098489185.html

Dla mnie tragedia wszystkie, które poleciłeś z jednego prostego powodu - to 13. Poza tym jesli kolega ma pełne bose, to niech kupi po prostu ten głośnik z olxa, bo bose działa na trochę innej zasadzie niż reszta. Na olx pełno głośników, napisz nawet na forum i na pewno szybko coś znajdziesz. A jeśli bardzo chcesz rezygnować z bose to tylko na dystansach przód odseparowany + coś do bagażnika. Ale nie ma co rozwijać tematu skoro szukasz typowo bose. Te szroty sklepowe odpuść :) Wiem, że zaraz znajdą się znawcy co mi powiedzą, że 13cm zagra - skoro gra cieszę się, ale posłuchajcie czegoś normalnego co ma ręce i nogi. Nawet ori bose w b5 nie robi jakiegoś ogromnego szału, nie wspominajac o basie, który zanika :D

Opublikowano
7 godzin temu, enczu napisał:

Dla mnie tragedia wszystkie, które poleciłeś z jednego prostego powodu - to 13. Poza tym jesli kolega ma pełne bose, to niech kupi po prostu ten głośnik z olxa, bo bose działa na trochę innej zasadzie niż reszta. Na olx pełno głośników, napisz nawet na forum i na pewno szybko coś znajdziesz. A jeśli bardzo chcesz rezygnować z bose to tylko na dystansach przód odseparowany + coś do bagażnika. Ale nie ma co rozwijać tematu skoro szukasz typowo bose. Te szroty sklepowe odpuść :) Wiem, że zaraz znajdą się znawcy co mi powiedzą, że 13cm zagra - skoro gra cieszę się, ale posłuchajcie czegoś normalnego co ma ręce i nogi. Nawet ori bose w b5 nie robi jakiegoś ogromnego szału, nie wspominajac o basie, który zanika :D

chciał 13 cm to mu znalazłem nie każdy musi mieć w aucie bóg wie jaki sprzęt nie każdy ma takie wymagania ważne aby tuba była z tyłu i styka a żeby mieć dobry sprzęt to trochę trzeba wydać a jak dla cb pioneer czy magnat to szajs to ja nie wiem ile ty wydajesz :D

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za odpowiedzi,  na olx nie szukałem i zaraz to zrobię. Faktycznie pokazałem wam 13 a nie chce takich. Szukam serii bo nie mam czasu na bawienie się w przeróbki i ogólnie wolę już przy BOSE zostać - tyłka nie urywa ale już miałem rozbudowane audio w paru autach i mi się znudziło bawienie w to :P

 

.edit.

Kurcze na tym olx coś chyba źle wpisuje bo mam tylko 2 oferty z czego jedna to tragedia a druga jest z A8. Możecie jakimś linkiem sypnąć jak macie ;) Aktualnie mam słaby dostęp do neta.

Opublikowano

Powiem ci że szukałem i jest sam szajs jakiś no ale może źle szukam ogólnie wyskoczyły mi 3 oferty ale same zajechane jakieś :)

Opublikowano
2 godziny temu, Dave93 napisał:

chciał 13 cm to mu znalazłem nie każdy musi mieć w aucie bóg wie jaki sprzęt nie każdy ma takie wymagania ważne aby tuba była z tyłu i styka a żeby mieć dobry sprzęt to trochę trzeba wydać a jak dla cb pioneer czy magnat to szajs to ja nie wiem ile ty wydajesz :D

Widac, ze marek car audio nie znasz. Pioneer to byl kiedys inny niz teraz. Magnat to tez raczej niska polka. Nie bez powodu to marketowki. Ze nie kazdy oczekuje bog wie czego to wiem, bo sam jezdzr z ori bose + jbl w bagazniku. Ale nigdy bym nie polecil 13stek a na pewno z gory odradzal jesli ktos chcialby isc e cos wiecej niz ori.  A najwazniejsza sprawa jest taka ze ori bose cale jest aktywne i podpiete pod wzmacniacz.

 

 

Kolego potem podrzuce link jak nie zapomne bo w robocie tez ciezkawo z netem :decayed:

Edytowane przez enczu

Opublikowano
  • Autor

Ok to czekam na jakiegoś linka :) Dzięki.

Opublikowano
Dnia 12.01.2017 o 23:11, ppatryk napisał:

Wszedłem na OLX i tam jest tego od ch...oinki. Pogrzeb na pewno znajdziesz jakiś używany w dobrym stanie. Co do tych, które przedstawiłeś to jakiś totalny szrot, który podejrzewam, że nie gra, a już na pewno nie tak jak używa BOSE.

Bez przesady. Sam szukam dokładnie tego samego i jakoś żadnych ofert nie widzę....

Opublikowano

Nie baw sie w wracanie do oryginalnego BOSE, ja wrzuciłem Helixy 165mm z gwizdkami (dwudrożne) i grają o wiele lepiej niż oryginał Bose, który miałem OEMowo.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za linki. Niestety 450pln nie dam za głośniki bo mi na nich aż tak nie zależy, chciałem by nie charczało (tyle że nie za tą cenę). Te tańsze widziałem i nie wiem czy będą w lepszym stanie jak te co ja mam - wyglądają strasznie.

Piszecie bym wrzucił inne głośniki, innej firmy.  Mam pytanie czy jak tak zrobię to wszystkie inne głośniki będą grały normalnie, czy te nowe będą przechodziły przez wzmacniacz (ory) mimo braku kostki/wpinki ? Czy muszę wymieniać wszystkie głośniki i wstawiać inny wzmachol ?

Pytam bo pierwszy raz mam fabryczne audio ze wzmacniaczem i po prostu jeszcze tego nie ogarnąłem. Nie zależy mi na mega bassie i by było głośno - chce po prostu czysty dźwięk ;)

Z góry dzięki za info.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Można wymienić jeden głośnik (Bose) i wsadzić innej firmy by wszystko grało po staremu czy wtedy będzie lipa ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.