Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Błędy w module komfortu - 01561, 01560

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Proszę o pomoc brak oświetlenia w kabinie po otwarciu drzwi pasażera i brak informacji na fis 

Address 46     -------------------------------------------------------
   Controller: 8E0 959 433 AR 
   Component: Komfortgerát T85    1310
   Coding: 06976
   Shop #: WSC 63251
2 Faults Found:
01561 - Left Rear Door
            61-00 - Won't De-Safe
01560 - Passenger Door
            59-10 - Can't Unlock - Intermittent

pomoże jakiś spec albo ktoś może miał taki błąd gdzie szukac pozdrawiam 

Opublikowano

Masz brak sygnału od zamka w drzwiach pasażera jak i tylnych lewych. W pierwszej kolejności sprawdź wiązkę przy słupku, tam lubią się łamać przewody, jeżeli tak, to po zlutowaniu problem powinien zniknąć.

Opublikowano
  • Autor

Dzieki lukne a jak przewody całe to zamek szukać dodam tylko ze tylne dzrzwi działają poprawnie

Wysłane z mojego HUAWEI P6-U06 przy użyciu Tapatalka

A gdzie jest jakaś wtyczka od tej instalacji w słupku

Opublikowano

Po zdjęciu osłony gumowej przy słupku, ukarze się wiązka kabli, która łączona jest na słupku.

Opublikowano
18 minut temu, Tomeczek1403 napisał:

Po zdjęciu osłony gumowej przy słupku, ukarze się wiązka kabli, która łączona jest na słupku.

i zapewne tam może być przełamany jakiś kabelek, sprawdź dokładnie

Opublikowano
  • Autor

Ale panowie jak dostać się do tego łączenia w słupku trzeba coś rozebrać od strony kabiny i który słupek przedni przy błotniku czy środkowy między drzwiami wiem że głupie pytanie

Opublikowano
12 minut temu, marcin120383 napisał:

Ale panowie jak dostać się do tego łączenia w słupku trzeba coś rozebrać od strony kabiny i który słupek przedni przy błotniku czy środkowy między drzwiami wiem że głupie pytanie

przejście z drzwi do karoserii- gumowa osłona między zawiasami drzwi

Opublikowano
  • Autor

Dzięki

Opublikowano

Gumowy element przy słupku jest na zatrzask,jak ściśniesz i pociągniesz to wyskoczy,potem musisz rozpiąć kostkę,czyli przesunąć taki różowy plastik do przodu i wyciągnąć kostkę.Potem aby móc cokolwiek zrobić z kablami musisz zdjąć boczek drzwi i odkręcić głośnik to pozwoli ci wyciągnąć więcej kabla na zewnątrz.A kable u mnie były w takim stanie

20161231_192910.jpg

Opublikowano
Godzinę temu, marcin120383 napisał:

..... i który słupek przedni przy błotniku czy środkowy między drzwiami wiem że głupie pytanie

skoro masz błędy w drzwiach pasażera i tylnych lewych, to wiadomo że musisz w tych słupach zobaczyć do których przykręcone są drzwi z błędami.

Opublikowano
  • Autor

Będzie chwila w wekend napewo pooglądam te kable dzieki za zainteresowanie problemem

Gumowy element przy słupku jest na zatrzask,jak ściśniesz i pociągniesz to wyskoczy,potem musisz rozpiąć kostkę,czyli przesunąć taki różowy plastik do przodu i wyciągnąć kostkę.Potem aby móc cokolwiek zrobić z kablami musisz zdjąć boczek drzwi i odkręcić głośnik to pozwoli ci wyciągnąć więcej kabla na zewnątrz.A kable u mnie były w takim stanie
20161231_192910.jpg

Te zdjęcie masz zrobione właśnie w tej osłonie gumowej
Opublikowano
  • Autor

Przewody sprawdzone wszystko całe to gdzie może być jeszcze przyczyna tej usterki 

pozdro 

Pomoże ktoś

Opublikowano

Można by w ostateczności prześledzić cała wiązkę do samego modułu komfortu, po nitce do kłębka. 
U mnie w jednym z samochodów była niemiła niespodzianka, kiedy elektryczne szyby przestały działać na tyle. Szukałem błądziłem  kopałem, a okazało się, że pod tylną kanapą gniazdko uwił sobie jakiś gryzoń, było naniesione tam wszystko, liście, pety od papierosów, jakieś psiekane kawałki papierów itp. Czyli coś żyło sobie razem ze mną, trochę mnie to zdziwiło bo nie czułem niczego w samochodzie, a węch mam dobry. No ale posprzątałem wszystko i zabrałem się za poszukanie przegryzionych kabli i faktycznie znalazłem, czasem takie rozwiązanie jest jedyne. 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

A więc tak panowie dziś jrszcze raz wszystkie drzwi przejrzałem i kable były połamane ale w tylnych dzrzwiach wszystko naprawione dodam tylko że tam w tych drzwiach oświetlenie działało nawet przed naprawą
A w drzwiach pasażera jak nie było oświetlenia tak niema
I teraz pytanie czy w tych drzwiach jest coś co odpowiada za zapalenie się lampki i danie sygnału na FIS bo to chyba nie instalacja chyba

Czy każde drzwi nają swój bezpiecznik tam przy zamku coś jest co to za kostka

  • 6 lat później...
Opublikowano

Witam mam bład 

Wcześniej zdjąłem wioskę z drzwi i była izolacja tak jak na foto wszystko zaizolowane a blad po jakiś 2 h powrócił o co chodzi ? 

20230329_083937.jpg

20230329_111657.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.