Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpanie automatu tiptronic


Longan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie ponieważ nie znalazłem nic na forum ani na google dlatego piszę tutaj.

od niedawna mam a4 b5 2.5 v6 tiptronic kupiłem niedrogo bo wałki sidały. Silnik naprawiony tzn wałki odma itd wszystko ładnie chodziło ale po jakimś czasie zauważyłem ze jak trochę się pojeździ to przy zmianie biegów głównie jak ma zrzucić bieg z 4 na 3 i wrzucić z 4 na 5 i na samej piątce zaczyna szarpac, takie krótkie szybkie szarpnięcia od 1 biegu do 3 jest wszystko ok. Byłem u typa od skrzyń sprawdził błędów brak zaadoptował skrzynię od nowa i na chwile jakby lepiej ale im więcej nim jeżdzę tym coraz mocniesze te szarpnięcia. Dodam jeszcze ze dzieje się tak tylko na D bo jak wrzucam na tipa to nieważne jak bym jechał to nic się nie dzieje nawet podczas gdy zaczyna szarpac wrzuce szybko tipa to przestaje. Wie ktoś co może byc problemem? miał ktoś coś podobnego? z góry dzieki za wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dowiesz się raczej tego bez rozebrania skrzyni bo przyczyn może być wiele...

być może szwankują zawory na sterowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zgodnie z polityką serwisową Audi olej w skrzyni nie był nigdy wymieniany... Obecna A4 kupiłem z Tiptronicem, który miał niecałe 200tys przejechane i ciągle fabryczny olej. Na dzień dobry trzeba było zrobić kapitalny remont skrzyni za 3500zł, bo samochód nie jeździł do tyłu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...