Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa czujnika zapięcia pasa


salamon

Rekomendowane odpowiedzi

 

 No to zaczynamy

Nie będę opisywał jak i czym wykręcamy całe zapięcie bo to jest prosta sprawa.Mamy już na stole całe zapięcie więc musimy je rozdzielić na pół,ja to robiłem za pomocą małego śrubokręta którym napinałem jedną z połówek ,a następnie nożykiem do tapet nacinałem klej wzdłuż rowka na obudowie.

20170124_154153.jpg

Po rozcięciu ukazuje nam się takie coś:

20170124_135557.jpg

- same styki czujnika zapięcia pasa są w białej obudowie widocznej na zdjęciu po lewej stronie do której dochodzą kabelki (zielony i brązowy), trzeba ją zdjąć, jest przymocowana do mechanizmu zapięcia na dwóch plastikowych ząbkach, więc trzeba je delikatnie odgiąć wąskim wkrętakiem.

A to już cały winowajca naszych problemów z zapięciem

20170124_141049.jpg

  mając obudowę ze stykami luzem trzeba ją rozpołowić - łatwe do zrobienia bo są to tylko dwie  dopasowane ze sobą połówki, czujnik sygnalizuje zapięcie pasa poprzez odsunięcie za pomocą plastikowej- połączonej z mechanizmem zatrzaskującym - (ciemnozielonej) prowadniczki jednej blaszki od drugiej przerywając obwód. Ta prowadniczka z racji tego że jest często używana i się minimalnie wytrze to styki nie są rozwarte i "gong" wali po uszach za każdym razem przez ok. dwie min. od fizycznego zapięcia pasa. Trzeba tą wygięta blaszkę widoczną na zdjęciu niżej wyciągnąć i wąskimi szczypcami najpierw wyprostować a następnie dosłownie pół milimetra bliżej w kierunku z którego wsuwa się prowadniczka zgiąć w taki sam kształt jak była. Blaszki można założyć z powrotem tak jak były i na sucho przetestować z zapięciem pasa czy się będą widocznie rozwierać po zapięciu pasa (minimalnie mają się od siebie odsunąć). Jeśli tak to zakładamy drugą białą połówkę, zatrzaskujemy całość na mechaniźmie, za pomocą np kropelki (tak jak fabrycznie) sklejamy obie czarne połówki obudowy zapięcia pasa (odczekać te parę min. na sklejenie), zakręcamy zapięcie pasa do fotela, podłączamy wtyczkę z kabelkiem od czujnika zapięcia,i gotowe

20170124_141610.jpg

Cieszymy się dobrze wykonaną pracą i brakiem uciążliwego gongu

                                                                                                                           Efekt końcowy

20170124_194841.jpg

Edytowane przez salamon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...