Skocz do zawartości
IGNOROWANY

RNS-E, a dodatkowy wzmacniacz z subwooferem


sanmicu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio zakupiłem A4 B7 z oryginalnym systemem audio BOSE, czyli 2 glosniki przod, 2 tyl i w bagazniku pod klapą wzmacniacz z sobwooferem. Wszystkim steruje radio Audi Navigation Plus RNS-E. Czy wiecie czy jest mozliwosc do tego wszystkiego dolozyc dodatkowy wzmacniacz z subwooferem ktory zostal mi z poprzedniego auta? Zalezalo by mi na tym aby nie odpinac przy tym wszystkim niczego z ori car audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest a jak poszukasz to znajdziesz na forum jak to zrobić   bo widziałem watek wiele razy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zapoznałem się ze schematem pinów 4_RNS-E_pinout.jpg

Teraz mam pare pytanek:

1. Z tego co wypatrzyłem na schemacie złącz to oryginalny wzmacniacz BOSE powinen być wpięty w piny 3 i 9 kostki C, także złącza 5 i 11 powinny być wolne, dobrze myśle?
2. Chciałem podłączyć przewody RCA za pomocą adaptera -> http://iv.pl/images/67016409781295795200.jpg
tylko jak to zrobić jeśli kostka C udostępnia właśnie złącza 5 i 11, a jak wiadomo każdy z kabli RCA lewy i prawy ma też minus, wiecie gdzie te minusy podłączyć?
3. Jeśli złącze 13 w kostce D na kabel remote będzie już zajęte przez kabelek od wzmaka BOSE, to mogę po prostu podłączyć remote od dodatkowego wzmaka do remota od BOSE? 
4. No i najważniejsze czy taka operacja w ogole nie spali radia, w sensie czy to nie będzie dla niego za dużo

Z góry dzieki za pomoc

EDIT:::::

Już doszedlem samemu co i jak i podam odpowiedzi na pytania dla innych, moze komus sie przyda :P

1. Oryginalny wzmak byl wpiety w piny 5 i 11. Kable od dodatkowego wzmaka podpiąłem pod kable od oryg wzmaka tuz przy kostce. Masy przewodów lewego i prawego poszly do C8 do masy od oryg wzmaka
2. Nie potrzeba adaptera, najlepiej kupić gniazda RCA i potem bezinwazyjnie można się wpiąc kablami rca od wzmaka nie niszcząć ich. W moim przypadku dodatkowo potrzebowałem seperatora pętla masy gdyż występowały zakłucenia (tuba biła niepotrzebnie non stop)
3. Tak właśnie trzeba zrobić 
4. Puki co dziala takze nic sie nie spalilo :)

 

Edytowane przez sanmicu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...