Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

RNS-E, a dodatkowy wzmacniacz z subwooferem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Ostatnio zakupiłem A4 B7 z oryginalnym systemem audio BOSE, czyli 2 glosniki przod, 2 tyl i w bagazniku pod klapą wzmacniacz z sobwooferem. Wszystkim steruje radio Audi Navigation Plus RNS-E. Czy wiecie czy jest mozliwosc do tego wszystkiego dolozyc dodatkowy wzmacniacz z subwooferem ktory zostal mi z poprzedniego auta? Zalezalo by mi na tym aby nie odpinac przy tym wszystkim niczego z ori car audio.

Opublikowano

jest a jak poszukasz to znajdziesz na forum jak to zrobić   bo widziałem watek wiele razy 

Opublikowano
  • Autor

Ok zapoznałem się ze schematem pinów 4_RNS-E_pinout.jpg

Teraz mam pare pytanek:

1. Z tego co wypatrzyłem na schemacie złącz to oryginalny wzmacniacz BOSE powinen być wpięty w piny 3 i 9 kostki C, także złącza 5 i 11 powinny być wolne, dobrze myśle?
2. Chciałem podłączyć przewody RCA za pomocą adaptera -> http://iv.pl/images/67016409781295795200.jpg
tylko jak to zrobić jeśli kostka C udostępnia właśnie złącza 5 i 11, a jak wiadomo każdy z kabli RCA lewy i prawy ma też minus, wiecie gdzie te minusy podłączyć?
3. Jeśli złącze 13 w kostce D na kabel remote będzie już zajęte przez kabelek od wzmaka BOSE, to mogę po prostu podłączyć remote od dodatkowego wzmaka do remota od BOSE? 
4. No i najważniejsze czy taka operacja w ogole nie spali radia, w sensie czy to nie będzie dla niego za dużo

Z góry dzieki za pomoc

EDIT:::::

Już doszedlem samemu co i jak i podam odpowiedzi na pytania dla innych, moze komus sie przyda :P

1. Oryginalny wzmak byl wpiety w piny 5 i 11. Kable od dodatkowego wzmaka podpiąłem pod kable od oryg wzmaka tuz przy kostce. Masy przewodów lewego i prawego poszly do C8 do masy od oryg wzmaka
2. Nie potrzeba adaptera, najlepiej kupić gniazda RCA i potem bezinwazyjnie można się wpiąc kablami rca od wzmaka nie niszcząć ich. W moim przypadku dodatkowo potrzebowałem seperatora pętla masy gdyż występowały zakłucenia (tuba biła niepotrzebnie non stop)
3. Tak właśnie trzeba zrobić 
4. Puki co dziala takze nic sie nie spalilo :)

 

Edytowane przez sanmicu

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.