Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Malowanie klamek i lusterek - czy ktoś to już robił ?


STO_PROCENT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Mam na myśli pomalowanie klamek i lusterek w kolor nadwozia ( w moim przypadku bordowy )

Chciałbym sam zdemontować potrzebne części i zawieść je do lakiernika

Czytałem na forum i przeczytałem:

Wielu użytkowników zamierzało malować klamki i lustra ale ciężko wywnioskować u kogo doszło to do skutku...

1.Lusterka - są z plastiku więc nie wiadomo czy "da się" je pomalować , podobno ławiej jest w przypadku już pomalowanych ( ale nie przymierzam sie do kupna innych)

Gdzieś tez przeczytałem jak zdemontować obudowy - nie wyglądało na trudne

2.Klamki - do malowania chciałbym je zdemontować ale chciałbym aby ktos podpowiedział jak to zrobić i czy jest to trudne? znalazłem link w " Zrób to Sam" ale nie do końca wiem czy wymontowanie zamka jest również konieczne

i jeszcze jedno: Czy jeśli uda mi się pomalować klamki i lusterka to konieczne ( ze względów estetycznych oczywiście) będzie malowanie dokładek? Bo jeśli chodzi o progi to nie jestem przekonany

dzieki za ewentualne wskazówki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu zaczął od dokładek. Co do lusterek to bez problemu je pomalujesz. Nie wiem o co Ci chodzi z tym plastikiem. Myślisz że pomalowane z czego są ? Z tego samego co te niepomalowane. Przerabiałem temat i malowałem jedno lusterko także nie widzę problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno: Czy jeśli uda mi się pomalować klamki i lusterka to konieczne ( ze względów estetycznych oczywiście) będzie malowanie dokładek? Bo jeśli chodzi o progi to nie jestem przekonany

chodzi Ci o dokładki w zderzaku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no raczej o takie właśnie mu chodzi.... wg mnie jednak lepiej pomalowac najpierw klamki i lusterka... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi tu o:

- podkład na platiki (żeby farba nie odpryskiwała)

- uplastyczniacz do lakieru bezbarwnego (żeby po lekkim zagięciu np. dokłądki lakiet nie popenkał)

... zgadłem? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowałem wszystko we wrześniu , i jest o niebo lepiej, aha nic nie schodzi i nie złuszcza sie narazie. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym narazie same lusterka i klamiki zrobil, jak założysz to bedziesz widział czy chcesz dokładki. ja w swojej zostawiłem czarne i na pewno nie bede malowal ale mam granat kolor więc też troche inaczej niż na Twojej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym narazie same lusterka i klamiki zrobil, jak założysz to bedziesz widział czy chcesz dokładki. ja w swojej zostawiłem czarne i na pewno nie bede malowal ale mam granat kolor więc też troche inaczej niż na Twojej.

Ja pomalowałem tylnią dokładkę i jest lepiej niż jak była czarna, a też mam granat :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...