Skocz do zawartości
IGNOROWANY

nie dzialajace sterowanie lusterek


bibciu

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam problem z sterowaniem lusterek a a4 b5 mianowicie lusterkami da sie jedynie poruszyc do srodka w gore, dol i na zewnatrz wgl nie reaguja co moze byc przyczyna ?;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z obu stron, to sam przełącznik sterowania lusterkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie kombinowałeś z wyjęciem wkładu lusterka i nie pękła częśc mocująca wkład która odpowiada za regulację? Zobacz ręcznie czy możesz ruszyć wkładem w którymś kierunku, jeśli tak to masz winowajce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.02.2017 o 21:47, Alfi napisał:

Jeśli z obu stron, to sam przełącznik sterowania lusterkami.

no tak tylko ze normalnie z przycisku moge nimi ruszyc tylko i wylacznie do srodka 

Zawartość dodana 0 minutes later
7 godzin temu, prezesik18 napisał:

a nie kombinowałeś z wyjęciem wkładu lusterka i nie pękła częśc mocująca wkład która odpowiada za regulację? Zobacz ręcznie czy możesz ruszyć wkładem w którymś kierunku, jeśli tak to masz winowajce.

dzieki za podpowiedz ;) recznie moge w kazda pozycje ustawic ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustalmy kierunki ustawiania - w górę, w dół, w lewo, w prawo.

Jeśli sterujesz pokrętłem w górę lub na dół a wkład lusterka nie idzie tylko w tej osi, tylko tak jakby lekko po skosie to masz uszkodzone to o czym pisałem.

To samo się tyczy sterowania lewo/prawo. Zdejmij wkłady lusterka i wszystko się wyjaśni. Po wyjęciu wkładu możesz odkręcić 2 śrubki (chyba torxy) i wyjąć mechanizm z silniczkami do którego jest zamontowany wkład oraz silniczki regulacji. Jeśli masz multimetr to możesz zmierzyć czy pojawia się napięcie na silniczkach podczas ustawiania pokrętłem, jeśli nie to zwykłą żarówkę W5W,v odegnij od niej druciki i włóż we wtyczkę i sprawdzaj czy się zaświeca podczas kręcenia pokrętłem.

Zawartość dodana 7 minutes later

Tak w sumie jeszcze raz przeczytałem ten Twój pierwszy post, zastanowiłem się 2 razy nad tym co napisałeś i w końcu zrozumiałem. działa Ci sterowanie w górę, w dół, w prawo. Nie działa sterowanie w lewo. Niepotrzebne te moje poprzednie wywody - wymień przełącznik od regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2017 o 08:54, prezesik18 napisał:

ustalmy kierunki ustawiania - w górę, w dół, w lewo, w prawo.

Jeśli sterujesz pokrętłem w górę lub na dół a wkład lusterka nie idzie tylko w tej osi, tylko tak jakby lekko po skosie to masz uszkodzone to o czym pisałem.

To samo się tyczy sterowania lewo/prawo. Zdejmij wkłady lusterka i wszystko się wyjaśni. Po wyjęciu wkładu możesz odkręcić 2 śrubki (chyba torxy) i wyjąć mechanizm z silniczkami do którego jest zamontowany wkład oraz silniczki regulacji. Jeśli masz multimetr to możesz zmierzyć czy pojawia się napięcie na silniczkach podczas ustawiania pokrętłem, jeśli nie to zwykłą żarówkę W5W,v odegnij od niej druciki i włóż we wtyczkę i sprawdzaj czy się zaświeca podczas kręcenia pokrętłem.

Zawartość dodana 7 minutes later

Tak w sumie jeszcze raz przeczytałem ten Twój pierwszy post, zastanowiłem się 2 razy nad tym co napisałeś i w końcu zrozumiałem. działa Ci sterowanie w górę, w dół, w prawo. Nie działa sterowanie w lewo. Niepotrzebne te moje poprzednie wywody - wymień przełącznik od regulacji.

Prezesik18 dzieki wielkie za podpowiedzi, zle mnie zrozumialem regulacja dziala na lewym lusteru w prawo (do srodka auta) na prawy lusterku w lewo ( do srodka pojazdu)  reszta regulacji nie dziala :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało Ci się ogarnąć ten temat?

U mnie lewe lusterko w ogóle nie reaguje w żadnej płaszczyźnie, prawe natomiast tylko działa lewo/prawo, gór/dół już nie działa. Wymieniłem przełącznik sterowania lusterkami, ale bez zmian. Dalej nie działa

Nie wiem czy może coś z kablami, ale sprawdzałem dziś kable drzwi i wygląda wszystko ok. Chyba, że jeszcze coś w kablach, które przechodzą z budy do drzwi ,ale nie wiem czy w ogóle to może mieć jakis związek z całą sprawą i nie ruszałem jeszcze tego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...