Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawieszenie Bilstein zbyt twarde


Tomek_87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam mały problem. Kupiłem Audi A4 B8 i z tego co mi przekazał poptrzedni właściciel mam zawieszenie Bilstein żółte amory i czerwone sprężyny. Jak dla mnie troche zbyt sztywne. Stąd moje pytanie co mam wymienić żeby bylo bardziej komfortowo nie zmieniając wysokosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółte to albo B6 lub b8 czerwone sprężyny kojarzę z HR. Musisz dokładnie sprawdzić nr amortyzatorów i sprężyn. Na oko nie damy rady Ci pomóc.
Zdejmuj jedno koło i spisz oznaczenia.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz komplet B12 czyli Amory Bilstein B8 i sprzężyny Eibach Sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółty amor + czerwona sprężyna = Eibach B12 Sportline (lub Bilstein B12 Sportline, jedno i to samo). Fakt, jest to już dość sztywna opcja. "Najfajniejszym jakościowo" rozwiązaniem byłaby wymiana czerwonych sprężyn Sportline na czarne Pro-Kit. Komfortem one są mocno zbliżone do serii, bardzo fajna opcja na co dzień. Ale niestety auto pójdzie wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20170216_135749.jpg udalo mi sie zrobic fotke i mam cos takiego

Zawartość dodana 0 minutes later

IMG_20170216_135853.jpg

Zawartość dodana 1 minute later

IMG_20170216_135818.jpg

Zawartość dodana 3 minutes later

Niestety na sprezynach nie znalazlem zadnego oznaczenia. Czyli jak wymienie sprezyny to wystarczy? A jesli zaloze sprezyny od sline?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łooo Panie, poprzedni właściciel zrobił Cię w wała... To żaden Eibach/Bilstein, tylko TA-Technix, więc niska półka (w porównaniu z Eibachem/Bilem bardzo niska). Nie wiem który dokładnie masz zestaw, ale do B8 obniżenie było 20/30/40mm. Więc na chwilę obecną mamy loterię - Montaż s-line'ów (tudzież Pro-Kitów) może albo nieznacznie podnieść Ci auto z aktualnego stanu albo zostać na tym samym poziomie (zależy jaki set masz teraz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam charakterystyki tych amorów TA, ale wymiana sprężyn na Pro-Kit (bądź BV) na pewno zaowocuje pozytywną zmianą w postaci większej dawki komfortu.  Ale tak jak mówiłem, możliwe że auto pójdzie Ci trochę wyżej.

U mnie możesz kupić nowe Pro-Kity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...