Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Moduł sterujący zablokowany


kriso1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w tytule Modół sterownika zablokowany.A4 B5 1.8 ADR 1995 Rok.Pierwszy raz taki problem nastąpił rok temu i elektronik po konsultacji zemną usunął immo ze sterownika.Przez rok nie było żadnego problemu z odpalaniem.Przed świętami bożego narodzenia odpiąłem klemy z akumulatora gdyż wymieniałem kierownice,po założeniu klem silnik odpalał i gasł po 1-2 sekundach.Na komputerze wyskoczył błąd imma którego miało nie być jakie moje było zdziwienie że dalej jest 300 stówki poszło na jego usunięcie,wyciągłem sterownik i do elektonika.Niby zrobił założyłem do auta i działa i znowu 200 zł,ale po miesiącu siadam rano do auta i znów to samo ten sam bład modół sterujący zablokowany.Wyciągam sterownik i do elektronika i diagnoza że to nie możliwe że tak sie dzieje i mówi coś z prądem.Sterownik zrobiony i do auta i działa,jadę do elektryka wszystko ok prócz akumulatora to jadę kupuję nowy i zakładam do auta i znowu to samo.Ręce mi opadają co dalej z tym zrobić.PROSZĘ O POMOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź okablowanie od sterownika do taśmy. Może łatwiej byłoby kupić używane immo i zaadoptować w twoim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli posiadasz audi jak w podpisie to - w sterowniku jest pamięć 24c02 .Żeby immo nie wracało powinnien założyć pamięć Atmel 24c02 i zrobić jej Protect . Jak mu powiesz to będzie wiedział o co kaman . A zmienia się 2 adresy w tym sterowniku z A0 na 50 :) Ot cała filozofia :) I niestety jak tego nie zrobisz będzie wracać po odpięciu akumulatora . 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, krzysaudi napisał:

Jeżeli posiadasz audi jak w podpisie to - w sterowniku jest pamięć 24c02 .Żeby immo nie wracało powinnien założyć pamięć Atmel 24c02 i zrobić jej Protect . Jak mu powiesz to będzie wiedział o co kaman . A zmienia się 2 adresy w tym sterowniku z A0 na 50 :) Ot cała filozofia :) I niestety jak tego nie zrobisz będzie wracać po odpięciu akumulatora . 

Pozdr.

ok podsune mu to i zobaczymy co mi powie albo wyśmieje

Zawartość dodana 2 minutes later
2 minuty temu, kriso1985 napisał:

ok podsune mu to i zobaczymy co mi powie albo wyśmieje

Powiedz mi a jest to 100% rozwiązanie tego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak . Ewentualnie kupujesz emulator immo z np ... autotronika i montujesz go zamiast oryginalnej puszki immo . Czasem posiłkowałem się w przypadku dziwacznych sterowników puszką immo z golfa 3 przerobionej na emulator odpowiednim wpisem w motorolkę ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, krzysaudi napisał:

Oczywiście że tak . Ewentualnie kupujesz emulator immo z np ... autotronika i montujesz go zamiast oryginalnej puszki immo . Czasem posiłkowałem się w przypadku dziwacznych sterowników puszką immo z golfa 3 przerobionej na emulator odpowiednim wpisem w motorolkę ... 

Dzięki dam znać jak to wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...