Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Nie łapie temperatury


Zygi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie.

Właśnie wróciłem z małej wyprawy ok.35km przy temperaturze zewnętrznej -13.5 i silnik nie przekracza 74stopni,nie może się nagrzać.Z rana zrobiłem ok.100 km temp.zewnętrzna -7 i ładnie trzymał 90stopni.Termostat zmieniony tydzień temu oczywiście jakaś podróbka,ale nie było żadnego problemu.Klimatronik ustawiony na 21stopni praktycznie ciągłe grzanie,obroty silnika nie przekraczały 2000tys.wiadomo jakie są warunki na drodze.

I teraz pytanie czy to wina termostatu,czy przy temp na zewnątrz -13.5 podczas jazdy wiadomo więcej,silnik nie ma szans żeby złapał temp roboczą na takim odcinku? :mysli:?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet przy takiej temp zewnętrznej powinno być 90 stopni. Wymieniłeś termostat na jakąś podróbę to jest duzo prawdopodobieństo, że padł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet przy takiej temp zewnętrznej powinno być 90 stopni. Wymieniłeś termostat na jakąś podróbę to jest duzo prawdopodobieństo, że padł.

Zgadza się może to być niestety wina termostatu, a jakiej był firmy ten zamiennik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się może to być niestety wina termostatu, a jakiej był firmy ten zamiennik?

Termostat był "gatesa"20parę zł.

Chciało się zaoszczędzić :disgust:!to teraz trzeba dołożyć i podwójna robota :wallbash:

Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś termostat za 20 złociszy ? :shocked: Teraz radze kupic ori i bedzie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwólcie że zadam pytanie laika ... Jak się ma temperatura płynu chłodzącego pokazywana przez wskaźnik (strzałkę) na tablicy rozdzielczej do temperatury pokazywanej na 51 kanale klimatronica? U mnie wskaźnik nazwijmy go manualnym, bardzo dużo czasu potrzebuje żeby osiągnąć pion, czyli 90stC, natomiast na klimatronicu ładniutko widać jak temp wzrasta, i gdy na manualu jest około 65 stC na wyświetlaczu klimatronica wyświetla już 90stC .... Oba odczyty są z tego samego źródła pomiarów? Przejmować się tym czy ... tak ma być? Będę wdzięczny za podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwólcie że zadam pytanie laika ... Jak się ma temperatura płynu chłodzącego pokazywana przez wskaźnik (strzałkę) na tablicy rozdzielczej do temperatury pokazywanej na 51 kanale klimatronica? U mnie wskaźnik nazwijmy go manualnym, bardzo dużo czasu potrzebuje żeby osiągnąć pion, czyli 90stC, natomiast na klimatronicu ładniutko widać jak temp wzrasta, i gdy na manualu jest około 65 stC na wyświetlaczu klimatronica wyświetla już 90stC .... Oba odczyty są z tego samego źródła pomiarów? Przejmować się tym czy ... tak ma być? Będę wdzięczny za podpowiedzi :)

Zobacz kanał 49

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się , że na 49 jest temperatura "wody".

Mogę się oczywiście mylić i wtedy mnie ktoś poprawi :)

Poczytaj forum, było o tym wiele razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź to co Ci napisałem bo mogę się mylić.

Kanał w klimatroniku wskazujący temp. "wody" zależy od rocznika auta.

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t40533.0.html;highlight=kody+klimatronika

Tu masz kody klimatronika I i II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź to co Ci napisałem bo mogę się mylić.

Kanał w klimatroniku wskazujący temp. "wody" zależy od rocznika auta.

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t40533.0.html;highlight=kody+klimatronika

Tu masz kody klimatronika I i II

chyba raczej mam klimatronic I

na kanale 49 mam właśnie prędkościomierz :)

dziękuję i miłego dzionka życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...