Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Nie łapie temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam panowie.

Właśnie wróciłem z małej wyprawy ok.35km przy temperaturze zewnętrznej -13.5 i silnik nie przekracza 74stopni,nie może się nagrzać.Z rana zrobiłem ok.100 km temp.zewnętrzna -7 i ładnie trzymał 90stopni.Termostat zmieniony tydzień temu oczywiście jakaś podróbka,ale nie było żadnego problemu.Klimatronik ustawiony na 21stopni praktycznie ciągłe grzanie,obroty silnika nie przekraczały 2000tys.wiadomo jakie są warunki na drodze.

I teraz pytanie czy to wina termostatu,czy przy temp na zewnątrz -13.5 podczas jazdy wiadomo więcej,silnik nie ma szans żeby złapał temp roboczą na takim odcinku? :mysli:?

Pozdrawiam

Opublikowano

Nawet przy takiej temp zewnętrznej powinno być 90 stopni. Wymieniłeś termostat na jakąś podróbę to jest duzo prawdopodobieństo, że padł.

Opublikowano

Nawet przy takiej temp zewnętrznej powinno być 90 stopni. Wymieniłeś termostat na jakąś podróbę to jest duzo prawdopodobieństo, że padł.

Zgadza się może to być niestety wina termostatu, a jakiej był firmy ten zamiennik?

Opublikowano

termostat i będzie :good:

Opublikowano
  • Autor
Zgadza się może to być niestety wina termostatu, a jakiej był firmy ten zamiennik?

Termostat był "gatesa"20parę zł.

Chciało się zaoszczędzić :disgust:!to teraz trzeba dołożyć i podwójna robota :wallbash:

Dzięki za odpowiedzi.

Opublikowano

Kupiłeś termostat za 20 złociszy ? :shocked: Teraz radze kupic ori i bedzie :good:

Opublikowano

Miałem to samo , tylko termostat, ja kupiłem Wahlera , jest ok , temperatura 90 , aż miło popatrzyć .

Opublikowano

pozwólcie że zadam pytanie laika ... Jak się ma temperatura płynu chłodzącego pokazywana przez wskaźnik (strzałkę) na tablicy rozdzielczej do temperatury pokazywanej na 51 kanale klimatronica? U mnie wskaźnik nazwijmy go manualnym, bardzo dużo czasu potrzebuje żeby osiągnąć pion, czyli 90stC, natomiast na klimatronicu ładniutko widać jak temp wzrasta, i gdy na manualu jest około 65 stC na wyświetlaczu klimatronica wyświetla już 90stC .... Oba odczyty są z tego samego źródła pomiarów? Przejmować się tym czy ... tak ma być? Będę wdzięczny za podpowiedzi :)

Opublikowano

u mnie na postoju nigdy nie ma 90stopni, tak na maxa to z 84-86... a jak jezdze to 90-91...

Opublikowano

pozwólcie że zadam pytanie laika ... Jak się ma temperatura płynu chłodzącego pokazywana przez wskaźnik (strzałkę) na tablicy rozdzielczej do temperatury pokazywanej na 51 kanale klimatronica? U mnie wskaźnik nazwijmy go manualnym, bardzo dużo czasu potrzebuje żeby osiągnąć pion, czyli 90stC, natomiast na klimatronicu ładniutko widać jak temp wzrasta, i gdy na manualu jest około 65 stC na wyświetlaczu klimatronica wyświetla już 90stC .... Oba odczyty są z tego samego źródła pomiarów? Przejmować się tym czy ... tak ma być? Będę wdzięczny za podpowiedzi :)

Zobacz kanał 49

Opublikowano

Zobacz kanał 49

A mozesz coś mniej tajemniczo? :) Dlaczego 49 a nie 51?

Opublikowano

Wydaje mi się , że na 49 jest temperatura "wody".

Mogę się oczywiście mylić i wtedy mnie ktoś poprawi :)

Poczytaj forum, było o tym wiele razy

Opublikowano

Wydaje mi się , że na 49 jest temperatura "wody".

Mogę się oczywiście mylić i wtedy mnie ktoś poprawi :)

Poczytaj forum, było o tym wiele razy

ok ok, w zakresie A4 dopiero raczkuję, jeszcze poczytam, dzięki za podpowiedź ...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.