Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z licznikiem lub pływakiem - nieprawidłowe wskazania paliwa


Hezen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio miałem problem ze swoim licznikiem VDO full FIS 96r

Obrotomierz prędkości czasami wariował, również na postoju.

Gdy prędkościomierz wariował, prędkość na klimatroniku (kanał 17) była poprawnie wyświetlana.

Na tempomacie podczas tych wariacji prędkości autko szarpało, czyżby tempomat brał wskazania prędkości z licznika?

Drugą rzeczą było przekłamywanie wskazań temp. płynu chłodzącego oraz zawyżanie poziomu paliwa, po puknięciu w licznik lub deske wskazania płynu chłodzącego delikatnie "pływała" na boki - ustawiała się wedle uznania, raz troche w lewo a innym razem w prawo.

Wczoraj licznik poszedł na stół i zostały poprawione luty na każdym gnieździe, kondensatorze, tranzystorze, na niektórych rezystorach? (te większe, prostokątne, żółtego koloru) oraz na stabilizatorze napięcia - nóżki oraz masa.

Teraz wskaźnik temp. płynu stoi pięnie jak dąb na 90st.

Jak na razie ustał problen z prędkościomierzem.

Natomiast poziom paliwa ustawia się jak chce, odczyt poziomu paliwa w litrach na vagu pokazuje czasami ogromne rozbieżności, od 28 do 40 litrów.

Problemu szukać w liczniku czy ścieżki pływaka są pozacierane i połączone ze sobą?

 

 

 

 

 

 

Zawartość dodana 25 minutes later

Nikt nic nie podpowie, nie spotkał się z takim problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pływak pokazywał w vagu od 0 do 14 l. Pływak wymieniłem i na chwile obecną nie sprawdzałem. Ale wiem że jest o niebo lepiej. Jak ci tak pokazuje vag, to podczas tego skakania sprawdź rezystancje miernikiem. Przy wtyczce kabylki przyłóż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o wtyczce przy pływaku tak?
Gdzieś widziałem foto z vcds bloku 050 w Instruments (licznik) i tam była podana temperatura paliwa, ile litrów w baku oraz rezystencja.
Muszę to sprawdzić, a jak w tym bloku nic nie bedzie to od początku po kolei będę leciał, może coś znajde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile litrów w baku to jest 02 albo 03 grupa. Zobacz ile litrów pokazuje. Potrząśnij autem, i w jakim stopniu się waha. Jak u mnie że z 14 do 0, i nawet jak już przestał się bujać i dalej 0 pokazywał, to pływak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...